стимулация

  • 1 214
  • 8
  •   1
Отговори
Здравеите и от мен най после реших и аэ да споделя за проблема си.Правим опити за бебе от 3 години изследванията които сми правили са хормони;тестостерон и пролактин тестостерона беше малко висок но лекарката каза че не е проблем.Цветна снимка и там всичко е на ред.Спермограмата каза че е идеална. Сега ми предписа костилбегит  от 5 ден на цикала прегнил5000ед. на 10 ; 14;16 ден тестове за овулация от 10 до 15 ден на 13 ден беше положителен и от 16 до 26 ден утрогестан сега вече ще чекаме дали ще ми доиде .Какви изслидвания триабва да правя още .Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 740
Правилно ли разбрах, че схемата на лекарствата ти е назначена по дни без да те проследяват с ехограф - нарастват ли фоликулите, не нарастват ли, колко са на брой, пукат ли се ....?  newsm78

# 2
следеше състоянието ми каза ми има 2 фоликула при преглед сас екограф прегледите вяха на 11 и 24 ден

# 3
иэвинявай на 11 и 14 ден

# 4
  • Мнения: 1 209
Аз трудно бих коментирала тази схема, но ми направи впечатление, че прегнила е назначен на 10-тия ден, което ми се струва малко раничко  newsm78. Ако доктора те е проследявал през ден тази схема ми допада, но ако не е така виждам, че на 14-тия ден той все още вижда двата фуликула, какъв е смисъла от прегнила на 10-тия ден?

# 5
тя ми каза че е на 10 ден защото цикала ми беше дошъл по рано и каза че може да имам по рана овулация и за това а какво можеш за други изследвания какво още трябва да правя

# 6
  • Мнения: 740
Второто, което ме притеснява е точно този прегнил на десети ден.
Мисля, че нямаш нужда от други изследвания, за момента.

# 7
  • Мнения: 313
а каква беше големината на фолекулите на 10 ден, когато ти биха прегнила...нещо странно ми изглежда тази стимулация....аз имам 2 стимулации с клостилбегит и нещо не ми се връзва...след като се бие пригнил овулацията настъпва в следващите 36-48 часа /може и малко по-рано/..звучи ми абсурдно да се правят тестове за овулация след пригнил..НЕГОВАТА РОЛЯ Е ИМЕННО , ЗА ДА СЕ ТАЙМИРА ОВУЛАЦИЯТА.
една стимулация се проследява с 2-3 ехографски прегледа като първия е някъде 10 ден и после в зависимост от големината на фолекулите на 12, 13 или 14. когато фолекулите наближат 16-17мм се бие пригнила, за да се пукнат. В някой клиники, където са по-прицизни дори ти следят и естрадиола преди да ти назначат прегнила, за да са сигурни, че имат зрели яйцеклетки и след това евентуално се предписва утрогестан за 10 дни. моят съвет е да си вземеш всичките изследвания и да си запишеш един час в клиника по стерилитет и там ще ти кажат какво друго да правиш. може и да ти направят една инсеминация, след като нямате видими проблеми, но и на мен като на другите момичета това което са ти правили не ми вдъхва доверие. виж моята тема по този повод !!!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=213663.0

# 8
Ами моята лекарка каза че прегнила се беи също и за да се запази нивото на жълти тела в организма.Незнам вече започвам да мисля към коя клиника да се насоча.Бихте ли ми дали савети за клиники в Пловдив.     
    Аза тези фоликули който видя на 14 ден бяха 13 мм и единия а другия 10 мм каза ми че мисле че доминантния фоликул се е спукал  след прегнила на 10 ден но  мен ме претеснява това че при първия преглед на видеозон на 10 ден тя не ми каза че се вижда доминантен фоликул

Общи условия

Активация на акаунт