Аликанте- Испания

  • 2 227
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
Мили мами това лято мислим да ходим до Испания, но с автомобил. По пътя може да спрем на Венеция, Кан и Ница и въобще обмисляме кое е по-интересно и любопитно. Не сме решили все още точния маршрут и ви моля за мнения, съвети и препоръки за съответната дестинация. Искаме да вземем и детето с нас, така че кажете и подходящи хотели за деца. Дали да резервираме предварително, дали да ползваме услугите на тур-оператор и т.н.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 363
Момичета, има ли някой впечатления от Аликанте, така се надявах на мнения и препоръки Sad

# 2
  • София
  • Мнения: 586
Била съм в Аликанте преди 2 години и честно казано с нищо не ме впечатли Naughty
Наблизо е Бенидорм - един от големите курорти, пълен с англичани. Там е много приятно, има и страхотни увеселителни паркове. Бих отишла пак само заради Тера Митика Laughing
Също сравнително близо е Валенсия - много красив град Heart Eyes
Кажи какво точно те интересува и ще се опитам да помогна с информация Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 9 899
За Аликанте не мога да помогна, но ми е любопитно защо точно там искате да ходите? Ако не е тайна, де Simple Smile В Испания има по-интересни места.

# 4
  • Мнения: 363
Нашите кумове живеят там, но мислим да обиколим и други градове. Страх ме е от самолети и затова избрахме пътуването да се осъществи с автомобил. По пътя искаме да разгледаме интересни неща и да направим почивки с преспиване, защото малчо няма да издържи на дългия път. До лятото има време, така че не сме се спряли все още на конкретен маршрут. И скаме да разгледаме и Мадрид, Барселона и за каквото стигне времето, зависи от отпуска на мъжа ми. Но мисля че за 2-3 седмици ще имаме време да се насладим на слънчева Испания

# 5
  • София
  • Мнения: 9 899
Със сигурност ще имате Simple Smile, но лично аз не бих се наела да пътувам с кола с толкова малко дете. Но ви пожелавам весело изкарване! Испания е страхотна- нямам по-любимо място на света...

# 6
  • Мнения: 363
Благодаря ти Лана. Разгледах снимките ти и съм доста впечатлена. Много красоти си видяла Hug
За детето, че е малко малко е, но обича да пътува с кола. Трудно ми е със стоенето в столчето, такаче сменяме позите на задната седалка Joy. Ту в ръцете ту на стола. Затова ще се наложи престой с нощувки из пътя и ми е интересно да разглеждам различни градове. То не се знае кога ще има възможност за пътуване друг път, така че искам да предвидя и планирам всичко предварително. Аз не съм ходила никаде освен на Охрид и Гърция-Солун, Кавала, Тасос. Мъжа ми ходи често до Унгария по бизнес ангажименти, ходил е и в Израел, САЩ, където е завършил висшето си образование и аз искам, но детето беше твърде малко и затова сега подготвям мечтана почивка и екскурзия.

# 7
  • Мнения: 172
Конкретно за Аликанте - приятно морско градче, но наистина нищо особено. Няма някакви туристически атракции- кея е приятен , хубава плажна ивица , няколко парка и много кръчмички Laughing. Бяхме там за дълъг уекенд, приятно си изкарахме, но не бих отишла пак, защото просто няма нещо което да те кара да се върнеш пак. Бяхме в хотел Хоспес Америго - модерна лъскачка но не е за семейна почивка , а по-скоро бизнес хотел. Това е моето лично впечатление, не претендирам да е всеобхватно, защото не сме от активните почиващи и като нищо да сме изпуснали нещо интересно, докато си четях книжка покрай басейна Laughing.

# 8
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Влез в чужбинския, в испанската тема, има мами и от Аликанте. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=271365.0

Като цяло, маршрута ви е хубав, аз съм го правила същия преди няколко години, но от Ница към Париж. В ИСпания има много неща да се видят, особено ако продължите от Ница към Марсилия, оттам Барселона, Валенсия и Аликанте. Ако имате време, може да слезете и по- на юг, към Малага, Севия (или Севиля, както го пишат в Бг).

# 9
  • Мнения: 363
 Hug Hug
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ. Ние ще нощуваме малко при кумовете ни, и повече ще обикаляме. Ще надникна и в чужбинския форум, дано ни ориентират. Вес, все още обмисляме, но твоето предложение е страхотно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт