Фуги?

  • 10 131
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Имам страхотен проблем с почистването на фугите на пода в банята и се надявам на съвет! Предполагам, че предишните собственици на къщата не са ги чистили редовно или какво, но фугите са черни ( хайде тъмносиви да са, ама изглеждат като мръсни). С какво ли не опитвах да ги чистя, но не мога да ги изчистя и това си е!
С киселина си мислех да пробвам, но проблема е, че пода няма сифон и е абсурд да го измия след това, т.е трябва да мия с парцали, а как ще дишам там не е известно.
Чакам някакви предложения, защото положението е трагично и колкото и да мия банята все изглежда като мръсна, пък плочките са бели.  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 632
Саво-на мен ми върши страхотна работа.

# 2
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
В предишното ни жилище имах такъв проблем с пода на кухнята. Вярваш или не - със шкурка. Изтърквам леко докато падне горният слой и не се покаже чистичка фуга  Peace Лошото е, че след 5-то шкурене трябва префугиране, а всъщност и това е начин - защо не ги префугирате леко отгоре. В сегашното ни жилище точно това ще направим - живеем от почти 2 год., но пода на банята е фугиран в тъмно синьо, което вече е сиво. От препаратите за пода, от постоянното мокрене цвета падна и смятам да ги префугираме наново.

# 3
  • Мнения: 187
Фугите ги почиствам с ДОМЕСТОС  и четка за зъби слагам малко от препарата изчаквам и после хубаво търкам.

# 4
  • Мнения: 7 091
Момичета, аз не съм в БГ и тези препарати тук ги няма Sad. Тука препаратите дето пишеше, че са за това никакъв ефект нямаше, освен че ми се изтриха ръцете.   Sad

# 5
  • Мнения: 46 484
Не е задължително да са зле поддържани, при нас се получи при лошо поставена фугомаса, т.е. неравномерно, след което до довършването на ремонта се е набила допълнително мърсотия и стои като мръсно.
Единственото, а и най-лесното е да купиш бяла фугомаса и да минеш отгоре, тук има и едни приспособления като флумастери, с които пак уж може да се направи, но не съм сигурна за ефекта Tired
И мен много ме дразни, ама все не остава време  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 4 390
Изпитвала съм го на гърба си в жилищата ни в Канада. Разбирам я Тандури. Simple Smile Плочките, в повечето случаи са много мънички и с безброй фуги. Crazy Няма сифон на пода /обикновено/, та се почитват само с моп и препарат. И се захабяват. Моите начини за почистване са били с -
паста за зъби смесена със сода бикарбонат, гел за избелване на зъби или белина в писалка. Peace

# 7
  • Мнения: 2 161
Съвсем наскоро се наложи да повикаме пак майстор да префугира едно помещение.Лоша фугираща смес,това е.Дори не винаги зависи от цената.Мисля,че само префугиране ще ви помогне.

# 8
  • Мнения: 7 091
Чудесни идеи, непременно ще изпробвам още тази седмица ( пребоядисваме) и ще дам отчет за резултата!!! Peace

# 9
  • Мнения: 25
Аз ги чистя с Доместос, но в твоя случай само префугиране ще свърши работа. Пипкаво, но няма начин. Успех!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
Тандури, префугирането на малка българска баня отнема 1 работен ден.
Няколко часа чегъртане и после поставяне на новата фуга. Драсвам ти го за информация, тъй като и аз днес се занимавах с това.

# 11
  • Мнения: 7 091
Знам аз колко отнема, защото ми се наложи да го правя в БГ  ooooh! Сместа за фуги дето ни бяха продали беше фалшива и започнаха да се мокрят плочките, та се наложи да префугираме, обаче както Дивиана е казала, това са множество малки плочки, като кутийки, дето трябва да си взема 1 месец отпуска да я направя  Laughing

# 12
  • Мнения: 8 999
Аз бих взела оцветител за фугираща смес и бих оцветила фугите в черно или тъмно сиво. Дори смятам много скоро да пробвам, защото имам обратния проблем - тъмните ми фуги се обезцветиха от препаратите и от хлора във водата.
Светли плочки с черна фуга - защо пък не!

# 13
  • София
  • Мнения: 302
Доместос - изсипвам концентрат и оставям малко да подейства, и така... Има белина в него и избелва при нас помага..

# 14
  • София
  • Мнения: 39 743
Аз имах такъв проблем с фугите, но в коридора. Мама хич не обичаше да ги чисти, затова частта с лазенето по пода и четката в ръка се падаше на мен. А коридорите ни - едни дълги и големи... И ми писна. Пребоядисах ги. Сега в коридора имам мръсно бял теракот с черни фуги.

Общи условия

Активация на акаунт