Отговори
  • Мнения: 1 854
Здравейте моми4ета от цял свят,

Един от най-добрите приятели на мьжьт ми ще пьтува кьм София с цел туризьм. За пьрви пьт отива в Родината ни(по моя препорька) и естествено аз искам той да остане доволен от ваканцията си.Американец е, ако това има зна4ение.Много пьти ни е канил в тях, правил е какви ли не жестове, ние сьщо,много е свестен, оба4е сега аз не сьм в БГ да го посрещна с "питка и сол" дет се вика.Не сьм се прибирала отдавна и дори информацията която имам незнам колко е достоверна(за хотели,обекти за посещение,таксиметрови компании и т.н).

Моля Ви помогнете ми с информация за свестен хотел, централен и на добра цена, пьбове и клубове, кьдето ще изкара добре(на 33 години е),вкусни ресторанти с бьлгарска кухня,места за обикаляне в София, които ще запомни цял живот и ще направи хубави снимки да ни изненада.

Последно посети Прага и остана толкова доволен, 4е се врьща 3 пьти Laughing
Е, в БГ може и да не се вьрне, но поне да му остане един хубав спомен, ще е страхотно!

Оба4е ми се е свило малко сьрцето, като знам,4е още на летището ще го "прецака" някое такси(последно на мен,4е сьм бг искаха двойно до то4ката, кьм която се бях отправила, защото им било близо...или да питам друг колега Twisted Evil).Да не говорим, 4е владеенето на елементарни фрази от западен език им е 4уждо.

Вие като си каните 4уждестранни приятели, кьде ги водите и какво им препорь4вате?
Всеки един отговор ще ми е от полза и благодаря предварително Hug

# 1
няма много да ти помогна, но аз мой приятел сам в София не бих го пратила ....

# 2
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Небенце, и аз я мисля малко като Джоя  Thinking но Ще се опитам да ти помогна с малкото инфо , с което разполагам ( ъпдейта ми е от лятото на миналата година  Embarassed )

Ние винаги сме отсядали в хотел ГанеШа ( до Плиска е ) Мъни4ък и уЮтен е и не е дале4 от центъра,но съЩевременно е на тихо и спокойно място

http://www.igougo.com/lodging-reviews-b193785-Sofia-Hotel_Ganesha.html

За такситата на аерогарата ми направи впе4атление,4е имаШе колонка,на която 4акаШе опаШка от "редовни" таксита,както на пове4ето европейски терминали и не видях класи4еските бакШиШи дето гледат да те зарибят оЩе преди да си излязъл с такси и после да ти поискат тройна сума. newsm78

За ресторанти не мога много да ти помогна ,заЩото по4ти не съм ходила покрай децата.Дано се вклЮ4ат другите моми4ета.

Твоят 4овек Ще е съвсем сам,така ли? НямаШ ли някой приятел или роднина,който да му бъде гид  newsm78 Мен откровенно казано би ми било малко притеснено да пратя някой приятел сам из София и да се надявам,4е няма някъде да го прекарат или прецакат и да се надявам да остане с незабравими спомени от престоя си Confused

# 3
  • Мнения: 1 854
Макдирок4е,
Мерси за вклю4ването Hug
Добре, 4е ме подсети за Ганеша.Наистина е хубав хотел!Браво, ще му го предложа.Пьк и е на хубаво място и има лесен и бьрз достьп до центьра.
Той идва сам, той винаги пьтува сам, но извьн БГ сам е лесно, ама как да му кажа сакьн не ходи в София.
Ще опитам да намеря "помощник", вьпреки, 4е народа, който познавам или се е изнесьл от Б-я, или не владее език, или се е вгльбил в собствения си ли4ен живот.
gioia,мерси и на теб за откровението Hug
Аз ще му предложа да отиде да хапне в Хепи, пица Виктория в центьра до 4ервило(ако още сьществува), срещу нея май има и рибен ресторант.Може да отиде на диско(помня имаше един клуб Уаилд Уест), кьдето се сьбират хамериканци, току виж , в центьра си е намерил сьнародник за компания, Мьрфис и Шамрок пьбове сьщо са централни, да щракте снимки на Ал.Невски, да походи из Нац.дворец на културата и Витошка, да щракне Соф.университет.Ако си вземе кола, може да се разходи до Пан4арево, ох и аз незнам.Аз кьдето и да ходя не ми прави впе4атления, защото си познавам обстановката, ама като е друг 4овек..

# 4
  • Мнения: 402
И аз не мога много да ти помогна, но ще се присъединя към gioia- сам не бих го пратила в София...Аз си имам хубави спомени от миналото на града, но като си ходих тази есен ми се стори малко като джунгла, трудно би било на сам чужденец да се ориентира там.

# 5
  • Мнения: 1 761
Има няколко хотела, които си посрещат гостите на летището и си ги превозват до хотела.Могат да му дадат информация и да му организират разни интересни разходки.
Виж хотел "Централ",бивш "Славия" и този,който е на Хр.Ботев (май се казваше пак Централ, но е по-голям).

И аз бих те посъветвала да му дадеш координати на твои близки или приятели, които говорят английски и биха могли да го ориентират,ако се налага.(Аз така правя,че да съм спокойна.А и на мои познати също посрещам гостите,когато съм си в София).

Успех,дано не остане разочарован и престоя му мине без случки с неочакван край!  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 132
Ние бяхме настанили наши приятели в този хотел   и бяха много доволни. Самия хотел има  договор с една от таксиметровите компании, но не си спомням коя  . Мисля, че могат да уредят посрещане от аерогарата, но не съм сигурна. Рецепционистките им бяха страшно любезни и даваха много изчерпателна информация по телефона. Нашите приятели не останаха разочаорвани, хареса им София, баровете, пъбовете,кухнята,  а бе пак искат да ходят.   Grinning

# 7
  • Мнения: 1 147
Ех, човек, ако ви слуша... София не джунгла я изкарахте, ами не знам какво...

Оранжевото, на летището, веднага след изхода има офис на ОК Супертранс Такси. Това са стандартните жълти таксита, които могат да се вземат от летището докъдето отиваш, и се плаща нормалната тарифа, която би платила където и да е в София.

Хотели хубави и централни има много. Аз имам чудесни впечатления от Форум, който се намира на ъгъла на Стамболийски и Ботев, който е много приятен и уютен, и е практически на една крачка от всяко място. Не е скъп също. Наши приятели са със страхотни впечатления от този хотел също  http://www.residence-oborishte.com/lobby.html

Като места за ядене, които впечатляват чужденците мога да ти препоръчам -
Ресторант Вишните, много стилен, скъп, страхотен.
Да Види на Ангел Кънчев, страхотна кухня.
Капитан Кук, на Пенчо Славейков, до Пирогов, рибни деликатеси, много хубава храна.
Фланеганс, в хотел Радисън, много приятен бар с хубава кухня, посещаван предимно от чужденци. В Радисън, на покрива има много добър ресторант със страхотен изглед към нощна София.
Отвъд алеята зад шкафа, също е много приятно място.
Ротисерия, намира се на Неофит Рилски.

По-народна и вкусна кухня - Дивака, Добро, пицарии Виктория, При Яфата (там има и оркестър с българска музика и традиционно меню), типичен ресторант български е и Хаджидраганови къщи (ето сайта да видиш за какво става въпрос http://www.kashtite.com/) Тукан ( до х-л Хемус).

Клубове - Брилянтин, Мохито, Планет клуб ( чудни коктейли и денс музика), Тобако, Антре, Бар на края на вселената, Грамофон, Червило, By the way.

Музика на живо - Суингин хол, Бекстейдж, Библиотека, Ялта ( Белослава пее там, невероятно изпълнение прави).

Ирландски кръчми - Мърфис, Лисицата и хрътката, Дъблин, Фланеганс, който споменах по-горе.

Ако ти трябват адреси конкретни, кажи, ще ги намерим.







# 8
Зора, права си, 4е има много хубави места в София, но доколкото помня нивото на оперираЩите в сферата на туризма и услугите е доста ниско.
Много малко хора владеят добре поне английски. Много менЮта например са само на български и евентуално на непонятен английски. Дори пиците в пицариите са написани греШно. Да не говорим за тарикатите на всяка кра4ка, които биха се възползвали да прекарат 4ужденец. Измамите по 4ейндж бЮрата, в такситата  .....
Улиците, доколкото помня, са написани само на кирилица ....
такива неЩа имах предвид, ина4е София си е ОК  Grinning еи, как ми напомни за ротисерия, много ми харесва....

# 9
  • Мнения: 1 854
Картинка, Мопси, Зора, благодаря Ви.
Зора, сега като запо4на да изреждаш и ме подсети за това и онова Grinning.Наистина има доста заведения и ресторанти в София, които си струват(ех, При Яфата зад Плиска...), а за какви други забавления може да се помисли newsm78.Ако иска с гид, имам една тур.операторска фирмапредвид, която може да го вклю4и в група, или нещо подобно(но досега кьдето и да е ходил, сам се е оправял)
Сега се опитвам да му обясня, 4е има и други интересни градове и обекти за посещение в БГ, 4е София е работещ град, транспорта и движението са натоварени и ако иска да си по4ине активно, по-добре да посети някой планински курорт(например).Проблема е, 4е както пише gioia, езиковата грамостност е ниска, хората се шашкат сякаш, като видят и 4уят 4ужденец, вместо да ударят една усмивка и да си упражнят английския, те се затварят Laughing.Защо е този комплекс?Хайде, в хотела ще говорят езика, но извьн него..ако реши да спре някой на улицата или се загуби, ето тогава става по драмати4но.

# 10
  • Мнения: 2 379
пица Виктория в центьра до 4ервило(ако още сьществува), срещу нея май има и рибен ресторант.
Мисля, че още си е там.
А ресторантът се казва Тамбукту.

а за какви други забавления може да се помисли newsm78
По жълтите павета е пълно със стриптийз барове. Може пък да му оставят незабравим спомен и да поиска да се върне. Laughing

# 11
  • Мнения: 402
Може би това е идея: www.travel-bulgaria.com/content/sofia.shtml

А колкото до места за нахранване- спор няма, много голям избор.

# 12
  • Мнения: 3 521
 Laughing Laughing Laughing Ще умра от смях - пиша само имена на места, в които се говори на добър английски.
Таксита - ОК Супертранс, но да помоли операторката на летището да му го извика или да излезе на стоянката, която не е пред централния изход на новия терминал, а откъм десният изход с рампата.
Хотели - Анел, Централ, и новият, които е срещу Хемус(избяга ми името от главата - ще го допълня по-късно). Друга добра алтернатива е да си потърси алартамент под наем - дават се много в районът на Ю. Венелин и ок. НДК
Ресторанти - към списъка на Зора добавям и Скай плаза на "върха" на НДК - страхотна гледка и много добра атмосфера, Папа Джо, Уго.
За кафе - Мотто на Аксаков 18, виенският салон на Московска и Раковска, 2те сладкарници на Орлов мост срещу паметника...
Клубове - Бед рум(срещу Народното събрание), Библиотеката(Караоке+денс), Ред лейбъл.
Други забавления - зависи какво го увлича, дай малко повече инфо - има възможности за всичко(голф, конен спорт, туризъм, ако му се обикаля по музеи и галерии има бол, един ден може да се разходи до Пловдив или Търново, Рилският манастир, на Витоша има осветена ски писта, която е повече от прилична за нощно каране, Боровец)...

# 13
  • Мнения: 2 379
Хотели - Анел, Централ, и новият, които е срещу Хемус(избяга ми името от главата - ще го допълня по-късно).
Lozenetz нещо си ... Да, той е много хубав. Живея в района и понякога минавам покрай него, винаги ми е бил симпатичен. Hug

Ама не по-големият, който е на булеварда, а този по-малкият, който е в уличката.
Тъпото е, че и двата се казват Lozenetz. Но в интернет ми излиза само този, който е на булеварда.

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 11:21 от sciura piccolina

# 14
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Аз ще му предложа да отиде да хапне в Хепи, пица Виктория в центьра до 4ервило(ако още сьществува), срещу нея май има и рибен ресторант.Може да отиде на диско(помня имаше един клуб Уаилд Уест), кьдето се сьбират хамериканци, току виж , в центьра си е намерил сьнародник за компания, Мьрфис и Шамрок пьбове сьщо са централни, да щракте снимки на Ал.Невски, да походи из Нац.дворец на културата и Витошка, да щракне Соф.университет.Ако си вземе кола, може да се разходи до Пан4арево, ох и аз незнам.Аз кьдето и да ходя не ми прави впе4атления, защото си познавам обстановката, ама като е друг 4овек..

ауу, с толкова хубави ресторанти из София, въобЩе не разбирам за какво Ще го праЩаШ в Хепи, или да яде пица  Shocked newsm78
ако трябва да допълваме с имена, казвай.
аз миналата седмица ядох добре в 4епиШев (Бояна), в Грозд, в един ресторант в Драгалевци, на който не му помня името, ама ако трябва, Ще питам и на ВитоШа в КоШарите ли беШе  newsm78

сакън, като е харесал Прага, с която  София не може да се сравнява в архитектурен план, поне да яде добре 4овека  Rolling Eyes

за такситата на летиЩето ве4е са ти казали, менЮ на английски видях, 4е има на пове4ето места (не съм го 4ела, за да преценя колко добре е написано), присъединявам се към съветваЩите да му намериШ ортаци софиянци

Общи условия

Активация на акаунт