Упражнение за дупе-дано е от полза някому!

  • 3 458
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 184
Ето едно интересно и ползотворно упражнение за дупе:
Сядаш на земята,свиваш си краката в коленете и ги обхващаш с ръце,като краката не са опрени в пода а са във въздуха,и започваш да ходиш по дупе колкото издържиш,в началото е малко трудно,но като посвикнеш няма проблем,така не само сваляш и стягаш а  има иантицелулитно действие.

# 1
  • Мнения: 2 529
Всеки ден правя разни упражнения, ще включа и това.
Благодаря ти! Grinning

# 2
  • Мнения: 5 647
Към ежедневното клякане ще включа и това. И преди съм го чувала, но явно е време и да го пробвам. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 398
изглежда полозотворно

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
От мен още няколко упражнения за дупе.

1. Заставаш с гръб към стената. Правиш една крачка разстояние от нея. Без да се мърдат краката, облягаш гръб на стената. Ръцете вдигнати на височината на раменете, събрани една върху друга. С дупето се отблъскваш от стената, и отново отпускаш дупе към стената (първо едната буза после към другата), а ръцете въртиш в посоката към която избутваш дупето. Офффф......дали някой ще ме разбере.
Все едно удряш дупе в стената.

2. Сядаш на пода, краката опънати и събрани, ръцете разпънати като Христос на нивото на рамената. Леко се засилваш като люлка, тежеста пада на едната ръка, после на другата, без да се отделя дупето от пода.

3. Сядаш на пода, краката свити в колената близо до тялото.
Ръцете са зад гърба в опора. Да се получи нещо като V обърнато м/у торса и ръцете. Краката както са събрани се свалят в едната посока (дясно) коляното да опре пода, после в другата посока. Редуват се в бързо темпо.

Ох, дано някой е разбрал нещо.

# 5
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Eli4ka
...така не само сваляш и стягаш а  има иантицелулитно действие.


а също и добро подопочистващо действие  Mr. Green


Ще го пробвам, мерси Wink

# 6
  • Мнения: 496
Eli4ka,
Срещала съм го същото, но с изпънати крака. Не бях достатъчно упорита и не знам дали има ефект.  Sad
Biby,
Права си, не е зле първо да почистиш, че ако тръгнеш така из стаята ... без целулит ще останеш  Grinning

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
извинявам се за лошото качество, но тук съм преснимала една доста стара книжка с десет дневна програма по Каланетика, има упражнения за седалището (а и много добри за корема)

# 8
От утре вече така ще чистя пода! #Milti

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Пфу....аз с моето малко дупе докато очистя пода, съвсем ще ми изчезне Laughing  Laughing  Laughing

# 10
  • Мнения: 5 647
Eli4ka, пробвах това упражнение, но когато краката са свити и обхванати с ръце "ходенето" е по-точно клатушкане. Май е по-ползотворно ако не обхващаш краката с ръце, иначе не виждам как ще "ходиш" по пода.

# 11
  • Мнения: 5 647
Цитат на: Яна (2 в 1)
извинявам се за лошото качество, но тук съм преснимала една доста стара книжка с десет дневна програма по Каланетика, има упражнения за седалището (а и много добри за корема)


Каланетиката е доста досадно нещо. Не мога да издържа на това "тройно забавено темпо", а и тия повторения по 100 пъти. Не казвам точно за тази 10 дневна програма, а по принцип за каланетиката.  Sad

# 12
  • Мнения: 431
Я кажете, пробвахте ли да направите завой с това ходене Grinning Аз засега не успявам

# 13
  • София
  • Мнения: 325
аз знам подобно упражнение(май някой по- горе говореше за това упражнение)-сядаш на земята(без сгънати крака и прочие) и почваш да ходиш из стаята-малко по ефективно е, защото освен че действа на дупето, също стяга краката и ги моделира(като се прави 1-2 седмици)Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 647
Цитат на: chriss
аз знам подобно упражнение(май някой по- горе говореше за това упражнение)-сядаш на земята(без сгънати крака и прочие) и почваш да ходиш из стаята-малко по ефективно е, защото освен че действа на дупето, също стяга краката и ги моделира(като се прави 1-2 седмици)Simple Smile


А в този случай краката трябва ли да са във въздуха? Или може и те да са отпусната на пода?

Общи условия

Активация на акаунт