Колко от вас са шити след естествено раждане

  • 15 132
  • 293
  •   1
Отговори

Анкета

Искам да резбера дали разкъсванията са нещо обичайно или изключение

Опции:

  • София
  • Мнения: 1 387
Здравейте мами,

Пускам анкетата, защото колкото повече ми наближава второто раждане, толкова повече се сещам, че след Ния бях като Самараското знаме и не можех да си седна на четирибуквието. А така ми се иска да вярвам, че сега може и да ми се размине Praynig
Дали според вас има значение ангажирала ли си лекар или не? Както една мама беше казала не помня в коя тема, дали не ни претупват в желанието си да си свършат работата по-бързо и съответно да не полагат необходимите усилия да предотвратят разкъсванията?
Ами това е. Ще съм ви благодарна ако гласувате и споделите мнение  bouquet

# 1
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
При първото раждане и аз бях като теб много шевове след епизиотомия обаче/бебо беше 3,750/,шиха ме 45 минути.Дълго време не можех да седя нормално.Сега с второто раждане имах само 1 шев, пак епизиотомия/ в/у старата/, родих бебе 4 кг.Възстанових се много бързо.Желая ти да мине леко раждането  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 10 234
Както една мама беше казала не помня в коя тема, дали не ни претупват в желанието си да си свършат работата по-бързо и съответно да не полагат необходимите усилия да предотвратят разкъсванията?
В това съм абсолютно убедена.
Аз родих със секцио и няма да гласувам по обективни причини, но ще отбележа, че от всички жени около мен, шевове след раждане не е имала само бабата на мъжа ми. ooooh!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Е то при мене с третото нямаше как да се размине без шев.Бебето се роди 4300, а аз съм доста дребна за малко да ме оперират.Имах си пълно разкритие .Това,че си наела лекар не е гаранция наистина как ще протече докрай едно раждане.Аз също бях с уговорка.
С второто нямах уговорка ,нямах нито един шев.
С първото нямаше такива работи преди почти 15 години и тогава имах шевове.

# 4
  • Мнения: 2 553
Шиха ме след епизиотомия  Peace

# 5
  • Мнения: 674
Шиха ме. Много беше гадно, а после не можех да седя нормално с дни, а бебето се роди под 2 кг! Shocked
Все си мисля, че ако имам второ, раждането ще мине по-лесно!
На теб пожелавам най-лекото раждане и никакви шевове! Praynig  bouquet

# 6
  • Мнения: 5 401
С малко шевове след епизиотомия с абсорбиращи се конци.

Леко раждане и здраво бебче!   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 1 387
Охххх, много ви благодаря за пожеланията Peace

# 8
  • Мнения: 941
първият път имах епизиотомия и ме шиха, втория път бях без шевове

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Първият път - три външни след разкъсване.
Втория - по три вътрешни и външни след епизиотомия. Е, то и второто беше по-голямо де Whistling...ама мина, забравя се.
И леко раждане Hug!

# 10
  • Мнения: 1 197
Аз имама 3 вътрешни и 3 виншни,честно казано изключително рядко се срещат жени без шевове.

# 11
  • Мнения: 229
Шиха ме след епизиотомия-3 външни шева. А това за претупването на работата е вярно, ако ме бяха оставили да напъвам, когато имам контракции сигурно нямаше да се наложи епизиотомия и нямаше да имам шевове Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 1 511
И аз първитя път бях шита.  Crazy Четири външни и незнам-си-колко вътрешни.
Както виждаш ме тресат и мен тези въпроси....старая се да не му мисля много. Съпругът обеща да иде да роди вместо мен и така се успокоих тези дни!  Mr. Green
Да ни е леко раждането и всичко да е наред!  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 4 294
Имам шевове и от двете раждания

# 14
  • София
  • Мнения: 107
Първият път ме шиха след епизотомия, бебето се роди 3,400, а вторият път бях бях без нито едни шев с бебе 4кг. Успех и леко раждане  Hug

Общи условия

Активация на акаунт