За влагата на кожата

  • 498
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
По цял ден съм в офиса,а поради отоплението въздухът е ужасно сух.В къщи е същата работа.Купих си спрей,с който си пръскам лицето за овлажняване.Ползвам и розова вода за същите цели.Но сега съм малко в чуденка дали си помагам или вредя.Скоро в една от темите във форума имаше тема,в която се коментираше термалната вода на Виши.И тя се използва за овлажняване на лицето,но се учудих от написаното,че трябва да се пръска,да се изчака малко и след това да се избърше със салфетка.В противен случай се получавала дехидратация на кожата.Правя аналогия с това,което аз правя и май излиза,че вместо да се овлажнявам се дихадратирам...!Така ли е според вас?Освен това може би е от значение,че винаги,когато се пръскам вече съм намазана с крем,гримирана...и го правя от доста време и в интерес на истината се чувствам добре така.Но знам ли...

# 1
  • София
  • Мнения: 10 858
Не знам дали напръскана в/у грим, термалната вода успява да стигне до кожата.
Но принципно, ако пръскаш в/у чиста кожа /без крем, грим и т.н/ и не попиеш, наистина се получава дехидратация. Водните молекули от продукта, който пръскаш се свързват с водните молекули в кожата и при изпарението си повлечат и тях. Т.е получаваш обратен ефект.

Най добре си вземи хубав хидратиращ серум и крем и така възвърни хидратацията в кожата. Пий повече вода, а термалната я пръскай сутрин и вечер, в/у чиста кожа, като винаги попиваш или нанеси отгоре в/у нея крема.

Общи условия

Активация на акаунт