Бебе на 3 мес-хранене през ноща

  • 1 789
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте майчета,моята бебка до сега не се будеше нощем,но от скоро точно в 3ч всяка вечер иска да яде.На АМ сме и мен това ме тормози,искам да пропуска нощното ядене.Как е при вас?Не мога да я остава гладна.Не знам как да я отуча от това.Скоро четох,че имало такива периоди когато растяло по бързо и наваксва с храна!!!Не ми звучи правдоподобно,вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 71
Малката ми дъщеря е на 4 мес.-вечер яде към 21.00ч и се буди м/у 4 и 5ч. за хранене-не мисля да я отказвам от нощното хранене щом има нужда от него-като иска да яде ще я храня,значи има нужда от това хранене.Ако зависи от нашия доки сега трябва да й давам зел. пюрета и жълтък,да-ама не Crossing Arms.Така че мисля трябва да се ръководите от самото дете,когато е готово само ще се откаже от нощното хранене. Hug

# 2
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Аз кърмих моето момче през нощта до 8 месец... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 46 438
Да. Ето ги:

"Бум в растежа често се наблюдава около 10 дена до 2 седмици, на 3 седмици, на 6 седмици, на 3 месеца, и отново на 6 месеца. Бебето ви ще иска да суче по-често през това време на бърз растеж, и няма да изглежда задоволено. След като сучат на поискване няколко дена, повечето бебета постигат равновесие и се връщат към старите се схеми на хранене."

Цялата статия можеш да прочетеш тук

Нощно хранене никога не съм отказвала, педиатърката ме посъветва да се водя изцяло по нуждите на детето.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Никол ти е написала за периодите на усилен растеж. Храни си детето, когато има нужда от това. Не е глезотия, инат или просто прищявка.

# 5
  • Мнения: 132
При нас се получи точно обратното.Допреди седмица моят син се събуждаше всяка вечер.Но от известно време като го нахраня в 22часа и се събужда към 6,а понякога и в 8часа.Педито каза че детенцето само си е показало и сега е момента да мина на 5кратно хранене.При теб може би е моментно.Мен друго ме притеснява-допреди си акаше редовно,а сега чакам по 3-4дни слагам му термометър изаква се и така до следващия път.Незнам какво да правя не искам да го свиквам с термометър

# 6
  • София
  • Мнения: 39 722
Дияна късно се отказа от нощното хранене. Педиатърката ми препоръча да я отучвам, с вода, но Дияна се късаше от рев. И я хранех. След това сама си нормализира режима.
Според мен 3 месеца е ранна възраст, не мъчи детето.

# 7
  • Мнения: 8 999
Е, като е гладно детето, не виждам как можеш да го отучиш. Може да пробваш да му даваш повече при последното хранене. На тази възраст моите деца за последно ядяха около 23.30 -24 часа, а после се будеха чак към 6-7 сутринта.

# 8
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
храни си детето и не мисли много много.щом иска давай,а тия бабешки приказки,4е корем4ето трябвало да си по4ине ги забрави.
моя юнак е на 7 месеца и ве4ер су4е няколко пъти,хи4 и не се притеснявам нормално  ли е или не.щом има нужда давам,все някой ден ще спре нали.

# 9
  • Мнения: 636
Остави детето само да се откаже от нощното хранене. Аз все още кърмя дъщеря си по веднъж през нощта.

# 10
  • Мнения: 1 049
След като си го иска, значи има нужда от него. Ще трябва да се пригодиш докато пак сам се откаже.  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 932
Дъщеря ми е на 8 месеца и все още се буди да суче нощем. Аз лично не го намирам за нередно , аз свикнах, детето ми е здраво и спокойно спи вечер. Виж ако не дам да суче, когато се е пробудила не знам дали бих могла да я успокоя бързо и да я накарам да заспи. Но това си е мое решение, според мен всеки родител трябва да прави нещата така както ги чувства, а не така както му казват и налагат или както прави съседката примерно.

# 12
  • Мнения: 1 165
Малко е детенцето, нормално е да се буди вечер да си похапва. Потрай още малко, сама ще се откаже по някое време. Знам, че ти се спи, но това е положението. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 243
Дъщеря ми е на 1г и 2м и все още яде нощем на 5 часа ,пробвах какво ли не но не се получава.

# 14
  • Мнения: 3 478
Дребния хапва по няколко пъти на вечер ( на кърма е ). Голямата беше на формула, но си ядеше вечер до след годинката. Никога не съм отказвала, щом искат значи има защо.

Общи условия

Активация на акаунт