Говорен дефект

  • 1 064
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте, еднота от моите момичета не може да казва "К"-заменя го с "Т". Например кокошката казва "то-то-то", вместо "кака" - "тата" и т.н. Тя още е малка (на 1г.10м.) и не съм се консултирала с логопед. Искам да попитам мамите, чийто деца са имали този проблем, дали са го израстили или се е наложило лекарска намеса?
Знам, че има във форума и мами, които са професионалисти в тази област. Ще ви бъда много благодарна ако ми дадете съвет Flowers Rose

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
иди в "деца с увреждания и..." и пиши в "консултация с логопед" или на някой от логопедите които пишат там!

# 2
  • Мнения: 5 468
Не мисля, че имаш повод да се притесняваш. На година и 10 месеца, къде ти ще говори правилно... Остави детето да се развива:).

# 3
  • Мнения: 1 278
Мила мамо на трички, детенцето ти е още много мъничко. По приницп до две годинки е важен пасивният, а не толкова активният говор. Доколкото знам, преди четиригодишна възраст не може да се говори за логопедичен проблем.

От друга мама на трички  Simple Smile

# 4
Moeto dete ima6e takav problem.Ne se opravi i na 4 god. po4nahme da hodim na logoped.Zapo4na dakazva "k" samo sled niakolko pose6tenia.

# 5
  • Мнения: 229
Благодаря ви момичета за отговорите Flowers Rose
Нямам много време за нета и не бях видяла темата "Консултация с логопед" в "Деца с увреждания и хронични заболявания" Embarassed
Още веднъж: благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт