спе6но,знаете ликолко струват...

  • 1 565
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
Много ми е спе5но да разбера колко стриват детските ваксини ,които си се пражйат от 1до 12 и тн месеци ако ти ги правят на 4астно,не по здравна каса.има ли нйакоя маика ,която си прави ваксините не по здравна каса
??

# 1
  • Мнения: 3 634
Отговор давам само за Пентаксим по цени от декември 3х62лв. Поставянето струва колкото преглед. Ще се одрусаш здраво. Какъв е проблема за ЗК?  newsm78

# 2
  • Мнения: 641
Инфанрикс - 3 х 28лв.
Направи си списък с ваксините и попитай в някоя аптека. Peace

# 3
  • Мнения: 3 634

Това кога и защо?  Peace

# 4
  • Мнения: 641
Инфанрикс е пречистена ваксина ДТК / безклетъчна/ и не дава усложнения като температура и оток.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз лично предпочетох Пентаксим като вариант за ДТК и полиомиелит. Не искам да му се слагат на сина ми ваксини по ЗК. Та - Пентаксимът струва 60 лева и ще ти трябват четири ваксини, като последната се слага 1 година след третата.

# 6
  • Мнения: 55
Здравей Марти24!
Много правилно си се насочила към друга ваксина, различна от тази по ЗК. На моят син му сложихме Пентаксим, цената в различните аптеки е различна, ок. 62 лв. Поръчва се един два дни по - рано, защото не във всяка аптека я има като наличност - говоря за провинцията. Няма нужда да ходиш на частно, след като сте я закупили, личният педиатър на детето е длъжен да я постави, без това да се заплаща. Педиатарът отбелязва в картона, че е поставен Пентаксим. Това е цялата процедура. Тази ваксина е за предпочитане пред тези по ЗК, т.к. е петвалентна и е убита ваксина. Бебето се боде само един път. Докато при тези от ЗК са две инжекции - ДТК, к. е жива, и полиомелитна,к. е убита. Правят се на три поредни консултации. Аз съм много доволна от Пентаксима. Не сме имали никакви странични реакции, а иглата е толкова фина, че бебето дори не усеща убождането/е, зависи и от сестрата/!

# 7
  • Мнения: 363
а коя от изброените ваксини се бие 1я месец.и при вси4ки слу4аи ли се закупъва ли4но

# 8
  • Мнения: 3 634
Кажи повече инфо, за да те посъветваме правилно! Усещам, че ти е неясно, но с по 1 изречение за ваксина на бебе аз не се наемам да съветвам.  Peace

# 9
И ние сложихме Пентаксим, но не сме я купували от аптеката. Сложихме я в частна болница, а там си ги доставят те.

# 10
  • Мнения: 363
ами предстои ми 1ва ваксина скоро.и не ми е йасно аз ли трябжа да ги купувам и каква е ползата от тва 4е са по здравна каса.аз имам педиатър но тои не е ли4ен лекар.навсякуде ми отказват да го запи6ат.а 1вата ваксина скоро идва и незнам какво то4но се прави и наи-ве4е за какви пари става дума когато е и когато не епо здравна касаи и при 2та ли слъ4ая ние си закупъваме ваксините ???много 6те съм ти благодарна за6тото ми е пълна ка6а и все о6те нйама кои да ме посъветва Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 3 634
Ти откъде си? Как така никой не иска да го запише бебчо? На 1м се слага ваксина по ЗК или ако искаш си купи Пентаксим. Принципно, ако всичко е ок се слага последователно 3м.  По ЗК е безплатно, а Пентаксим е три инжекции по 62лв.

# 12
  • Мнения: 450
Ти откъде си? Как така никой не иска да го запише бебчо? На 1м се слага ваксина по ЗК или ако искаш си купи Пентаксим. Принципно, ако всичко е ок се слага последователно 3м.  По ЗК е безплатно, а Пентаксим е три инжекции по 62лв.

И аз не съм много наясно с ваксините, но защо на 1 месец Пентаксим?
На мене ми казаха във болницата, че се слага края на втория месец,
а края на първия - втората за Хепатит Б, като първата е направена още в болницата  2 дена след раждането Hug

# 13
  • Мнения: 363
ми от софия съм.ве4е 3ма детски лекари ми отказаха все ме препра6тат,нямали места и така...

# 14
  • Мнения: 3 634
Извинявам се много, моя грешка!    Peace
Обърках се понеже я купих месец предварително от страх да не свърши. Точно така, бие се на втория месец. На някои бебета и по-късно, но те са алергични или с други проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт