Спешно - ка да си отпушиме носа?

  • 1 725
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Ами на 2 месеца сме и сме с хрема и кашлица. И понеже ни е много задръстен носа, какво да правиме - капвам коларгол, слагам физиол. разтвор, с помпата което може теглиме, и това е....
Как да му спадна лигавицата в нослето да продиша? Cry

# 1
  • Мнения: 521
има един гел казва се Нисита слагала съм го в нослето на сина ми вечер и на сутринта се е отпушвал обаче беше по голям от вас и незнам от каква възраст може да се дава , иначе много мои познати са доволни от него

# 2
  • Мнения: 450
А взеха ли му секрет за изследване, защото и ние така със запушен нос, та ни откриха стафилококи #Cussing out, без дори да имаме кашлица и други оплаквания.

# 3
  • Мнения: 7 201
има един гел казва се Нисита слагала съм го в нослето на сина ми вечер и на сутринта се е отпушвал обаче беше по голям от вас и незнам от каква възраст може да се дава , иначе много мои познати са доволни от него
PeaceСтава и за новородени--това е хомеопатично,с водорасли мисля,че беше!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 217
има един гел казва се Нисита слагала съм го в нослето на сина ми вечер и на сутринта се е отпушвал обаче беше по голям от вас и незнам от каква възраст може да се дава , иначе много мои познати са доволни от него

Ама как, слагаш го вечерта и чак сутринта ли се отпушва носа....или аз не разбрах правилно newsm78

# 5
  • Мнения: 581
Знам, че в Былгария често се използва Коларгол, но аз не бих го слагала особенно на толкова малко бебе. Чувала сым, че вредата от него е по-голяма от ползата и че много изсушава( или изгаря, ако си спомням правилно) лигавицата на носа. Разбира се, всеки трябва да си слуша лекарят. Просто моят син имаше много големи проблеми с носа и нашият лекар, ни каза, че нищо друго освен физиологичен разтвор не е добре за толкова малко бебе. Чак като стана на около 8-9 месеца можехме да слагаме ксилометазолин ( много разреден за бебенца).

# 6
  • Мнения: 305
И аз съм доволна от Нисита!Намазваш му нослето и отпушва за доста кратко време.Можеш и ти да пробваш да си сложиш в носа за да видиш как действа,доста е добро!

# 7
  • Мнения: 5 393
Чести промивки с физ. разтвор и издърпване на секретите.

# 8
  • София
  • Мнения: 480
Нашата лекарка препоръчва: до 2 годишна възраст, нищо различно от физиологичен разтвор в нослето- иначе може да се увреди нежната лигавица.
За съвсем малките бебета: след накапването на разтвора бебето се обръща по корем, за да могат да изтекат втечнените секрети.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 262
на нас много ни помогна течен витамин С в нослето - по няколко капки на ден  Peace не е опасно, дозата е доста ниска, а наистина отпушва (поне при нас)  Peace

но, ако хремата ви продължи по-дълго, задължително направи изследване на носен секрет, и на нас така ни откриха стафилококи  Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
Здравейте и от нас!Ние сме новородени,но педиатърката ни изписа "Нисита".Слага се 4 пъти по едно впръскване и след това секретите се изтеглят.Най-добре първо се посъветвайте със специалист.

# 11
  • Мнения: 523
За такова малко бебе не се препоръчва нищо друго освен физиологичен разтвор . И " Нисита" е добро де . А коларгола е за доста по - големи деца - за след 6 месечна възраст .

# 12
  • Мнения: 1 477
На вашата възраст само физиологичен разтвор ползвах.След 6-ти месец си взех Стеримар(морска вода) и тя също помага.

# 13
  • Мнения: 228
Ние сме ползвали "Нисита" или спрей "Стеримар". Но според мен наистина е хубаво да му вземат секрет за изследване и тогава да се предпише точно лечение. Успех  bouquet

# 14
  • Мнения: 403
Мамчета, къде се взима такъв секрет?  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт