Отровна кърма???

  • 1 202
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Здравейте! Дъщеричката ми е на 8 месеца и още я кърмя сутрин и следобед, но съм бременна в началото на 3 месец и всички около мен ми казват, че задължително трябва да спра да кърмя малката понеже кърмата ми била вече отровна за нея. Звучи ми странно, но вече започнах да се притеснявам. Какво ще кажете вие? Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 598
това са глупости! Я виж колко майки във форума са бременни и кърмят!

# 2
  • Мнения: 2 467
Защо пък да е отровна? Питай, да видим какво е логичното обяснение.
Ти пък казвай, че лоши мисли също са вредни за теб и бебетата ти  Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 919
Не е отровна, спокойно Laughing
Но намалява доста за съжаление, а в един момент се превръща в коластра от което може да станат по редки акотата на бебата. Аз съм 18 седмица и още се кърмим, за сега не сме имали проблеми и се надявам да кърмя тандемно в края на лятото. Heart Eyes

Виж тези теми цък цък цък

# 4
  • Мнения: 177
Глупости!  Joy

В "Часът на мама" скоро коментираха единствено, че ще е трудно да обясниш на по-голямото бебе, което вече ще разбира, че трябва да спреш да храниш него, защото по-малкото също иска да суче, ако кърмиш толкова дълго разбира се.

Гаргамелчо,   smile3501

Благородно ви завиждам!  smile3525

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
Хахахаха, моя син горкия трябва да приритва вече Laughing Оха! Аз съм бреми в 20 седмица, споко, големия ми син е активно кърмаче и никак не му пречи, че съм бременна. Имам кърма, не колкото преди, но му стига.
А на въпроса "Защо да спирам да кърмя?" ми отговарят "Защото е вредно за бебето." Имат предивид това в корема. Питам защо е вредно - защото не му остават достатъчно хранителни вещества и витамини. Всеки път отоговарям да ме огледат добре, защото щях да съм "заслабнала" ако няма достатъчно хранителни вещества, пък аз не ставам ни грам по-слаба, ами дебелея по-бързо от първата бременност.  Laughing

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
Глупости!  Joy

В "Часът на мама" скоро коментираха единствено, че ще е трудно да обясниш на по-голямото бебе, което вече ще разбира, че трябва да спреш да храниш него, защото по-малкото също иска да суче, ако кърмиш толкова дълго разбира се.
Че защо ще спирам да кърмя по-голямото дета като родя?! Shocked Ще ги кърмя и двамата (второто се видя също мъж на видеозона). Първо давам на малкия, каквото остане на големия. Лактацията много бързо ще се нагласи за две кърмачета. А и като си спомня преди, Иван-Асен не успяваше да изсуче толкова кърма като малко бебе и тя просто си изтичаше от другата гъдра докато кърмех. И ми се налагеше да цедя, заради препълнени гърди.

# 7
  • Мнения: 378
 Може спокойно да кърмите,докато сте бременна.  Simple Smile Аз също кърмих така - разликата на децата ми е 1 година и 4 месеца. После продължих да ги кърмя. Само че като големичкото стана на 11 месеца, заместих обедното кърмене, на 1 година заместих второ... На 1 година и 3 месеца остана само с вечерно кърмене - месец преди да родя. В родилното ми го водеха да суче един път дневно. 
 След раждането малкото не можеше да поеме голямо количество кърма - голямото си сучеше на воля и не ми се е налагало да се изцеждам. После постепенно намалих броя на кърменията му...

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 10:41 от Милли

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
Ок, защо АЗ да му намалям броя на кърменетата?! Нали идеята на кърменето на поискване е детето само да си определя нуждата от кърмене?

# 9
  • Мнения: 2 614
Започвам лееекичко да завиждам  Sunglasses
Няма причина да спираш кърменето, дано сукането на голямото бебе да не ти предизвиква контракции
Лека бременост и успешно кърмене в тандем след това!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт