Учебник по български за чужденци?

  • 3 352
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 103
Здравейте! Налага ми се да давам уроци по български на шефа ми, който е чужденец и искам да попитам знаете ли някакви добри учебници. Той е учил миналата година в ИЧС и ми показа учебника, но никак не ми хареса. Диалозите в него са безумни и нямат нищо общо с живия език. Аз съм филолог и съм преподавала чужд език, но за първи път ми се налага да преподавам български и ми се струва почти непосилна задача. Езикът ни е много труден особено граматиката, така че ако можете препоръчайте и някаква граматика с обяснения на достъпен език.

# 1
  • Мнения: 505
Ами иди на Славейков и питай...

# 2
  • Мнения: 393
  Аз на мъжа ми съм взела един-с катедралата Невски на корицата и диск.Той  е несериозен,но учебника е добър,съжалявам,че не мога да дам повече подробности,но той остана при майка ми и не знам нито година,нито издателство,само картинката на корицата.

# 3
  • Мнения: 11
За граматика бих ти препоръчала да ползваш "Практическа граматика" на Петър Пашов. На достъпен език е и има и упражнения. Определено е добра. И аз съм филолог и честно казано, макар и не подходяща за студенти (опростена е), тя най-много ми помогна тогава, когато учех. Иначе за учебник - беше ми нужен и на мен, но преди време намерих само една първа част на нещо, озаглавено "Учебник по български за чужденци", но втора част така и не излезе...  Sad ... и се отказах. Останах си с граматиката, която свърши работа! И понеже има много издания - моето е синьо, но не помня от коя година... Дано това малко помогне в начинанието!

Общи условия

Активация на акаунт