За количеството сирене

  • 572
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 814
Захраних със сирене малко преди годинката и синът ми му стана "луд фен". И оттогава вече 1 година му добавям в храната всеки ден (е, зависи от яденето, разбира се - но общо взето на повечето храни "върви").  Знам, че е полезно, но и че не е много хубаво да се прекалява и напоследък се замислям да не му навредя по някакъв начин  Thinking. Честно казано никога не меря грамажа, а действам "на око". Вие по колко давате и следите стриктно някаква дневна порция?
Мерси предварително  Peace!   

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами аз лично не.Даже и не ползвам изкиснато.Гледам на око според количеството храна,да не стажа много солено.Не съм чувала,че честата консумация на сирене не била полезна...

# 2
  • Мнения: 451
Всеки ден давам. В яденето слагам количество колкото две кибритени кутии, понякога се получава два пъти дневно. А има и дни, в които между храненията си хапва допълнително (ако ние ядем примерно).

# 3
  • Мнения: 1 029
моята дъщеря обожава сирене.Никога не съм следяла стриктно количеството, което й давам, хапва колкото иска, а в попари и ястия слагам на око

# 4
  • Мнения: 244
правилно си му даваш на детето какво се чудиш след толкова време??сиренето е само полезно освен ако нямате алергия която щеше да се е проявила досега така че нека си хапва колкото й се яде   bouquet

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 891
Моята дъщеря също много обича сирене,почти всеки ден си хапва.Слагам на око вече,само че на нея давам обезсолено.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 971
Не мисля, че сиренето може да навреди, просто трябва да е добре обезсолено.

# 7
  • Мнения: 1 049
Когато сиренето е изкиснато можеш да даваш колкото си поиска, иначе трябва да внимаваш да не стане много солено.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
Не мисля, че сиренето може да навреди, просто трябва да е добре обезсолено.

И аз мисля така.
Не съм чела за вреда от предозиране на сиренето.  Grinning

# 9
  • Мнения: 814
Ама и аз не се изразих особено добре  Blush.

Става дума най-вече за калция. Поводът всъщност беше, че позната лекарка ми каза, че ако се предозира редовно калция, това може да доведе до изменения в костната система при детето (при по-възрастните - ошипяване и т.н.). Та аз се подплаших да не му навредя нещо на растежа на костите...

Чувала съм, че при някои дечица се появяват допълнителни костни образувания и обикновено се налага операция за премахването им. Вярно е, че калцият се съдържа не само в сиренето  Grinning, ама ние именно него "лапаме яката"  Laughing

Разрових се малко в нета, ама май не намерих най-точната информация  Thinking:
http://www.moetobebe.net/read.php?cat=&aid=135
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=944
http://www.vegebg.org/materiali/guide/hrana_za_razmisul/calcium.html (обаче това си е за вегетарианци)

# 10
  • София
  • Мнения: 3 099
Въххххх!  ooooh! Даже и не ми е минавало през акъл!

Изкисвам 1-2 дни и давам смело. Но ще следя темата, де...

Общи условия

Активация на акаунт