Кърмене на осиновено бебе или релактация

  • 621
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 173
 Четох статията  - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52165.0 и ми стана интересно дали има майки във форума, които кърмят така. Предполагам, че е много сложен процес, но вярвам, че е възможен!

# 1
  • Мнения: 102
Здравейте.....  Темата е много интересна поне за мен и ще я следя с голям интерес Laughing Ние с моята бебка  си възтановихме кърмата (разбира се не бяха минали 2-3 месеца от спирането й ). Имахме 4-5 дена които тя беше само на АМ а на мен гърдите ми изобщо не се напрягаха за цял ден (абе с две думи бяхме си към края на кърменето)-естествено действието се разви в края на първия месец от раждането й. Сега вече тя е на почти 3 месеца и имам кърма пре пре достатъчно- ТА ЗА МЕН ЛИЧНО ТОВА СИ Е ГОЛЯМО ПОСТИЖЕНИЕ ..... Laughing                                                            Благодаря много на Хедра   bouquet  защото ако не беше тя кърменето да е останало само като един лош спомен...........  и естесвено оправданието с нямане на кърма.... Laughing

# 2
  • Мнения: 247
Здравейте.....  Темата е много интересна поне за мен и ще я следя с голям интерес Laughing Ние с моята бебка  си възтановихме кърмата (разбира се не бяха минали 2-3 месеца от спирането й ). Имахме 4-5 дена които тя беше само на АМ а на мен гърдите ми изобщо не се напрягаха за цял ден (абе с две думи бяхме си към края на кърменето)-естествено действието се разви в края на първия месец от раждането й. Сега вече тя е на почти 3 месеца и имам кърма пре пре достатъчно- ТА ЗА МЕН ЛИЧНО ТОВА СИ Е ГОЛЯМО ПОСТИЖЕНИЕ ..... Laughing                                                            Благодаря много на Хедра   bouquet  защото ако не беше тя кърменето да е останало само като един лош спомен...........  и естесвено оправданието с нямане на кърма.... Laughing
Би ли разказала повече за това как се справи с проблема и как се стигна попринцип до него? Praynig

# 3
  • Мнения: 102
Еми как???????  Хранене на 3 часа(тя беше малка и заспиваше на 2та минута) Страха от това дали се е наяла...... и  при едно пробно цедене с помпа изцедих 20гр и от 2те гърди Cry Така започнах да се цедя през 3часа по 20-30-40гр и от няколко цеденета и давах за едно ядене(може би помпата не ми е стимулирала лактацията така както бебка и тя постепенно за една седмица намаля драстично) .Аз го написах и по горе на 2та седмица вече изцеждах по 20-30гр. сутрин и вечер. И аз както една друга мама беше написала в форума незнайно защо докато бях бременна разглеждах сайтове само свързани с бременноста но нито един за кърмене Embarassed Бях убедена че ще я кърмя.......... Mr. Green Да  ама не (беше не де)И така свързах се с консултант по кърменето(в случая с хедра) и започнах да слагам бебка през 15-20 мин(винаги когато е будна) на гърдата.Леко по леко -не се възстанови за няколко дена можеби за около 2-3 седмици напълно без никаква добавка.......  Все още си се храним на 1-1.30часа. Даже от 3 дена я пробвам като излизаме навън да й дам АМ защото изкарва по дълго с него ама неще #Cussing out вчера се убедих за пореден път плюва го  и това е а преди нямаше проблем......    Та това е вече немога и да си помисля за АМ Laughing                                                                           Уф стана много дълго -за което се извинявам  bouquet ...................................

Забравих да напиша че имаше 2-3 дена(последните) в които даже не се бях и цедила защото не чуствах напрежение........

# 4
  • Мнения: 247
 Laughing браво ,че си се справила

Общи условия

Активация на акаунт