"Подиграват" ми се от НОИ

  • 2 065
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте, избрах това име за темата, защото за мен това си е подигравка. #2gunfire
Вчера 26.02.2008 г ми се обадиха от НОИ за да ми кажат, че има някаква грешка в болничните ми (по време на бременост) искаха да се свържат със счетоводителя на фирмата в която работя.
Не ми казаха подробносити. По-късно от счетоводителя разбрах, че по вина на НОИ са ми изплатили повече пари и сега си ги искат обратно - 95 лв (и не помня колко стотинки). Проблема е в това, че сумата която трябва да върна ми е била преведена за болнични за месеците септември и октомври, за периода от изплащането на сумата до сега аз трябва да им платя лихва. След като вината не е моя, защо аз трябва да плащам за чужда грешка. Най-много съм ядосана за това, че лихвата която трябва да се плати е неправомерно голяма . Основния лихвен процент за страната + 20 пункта. (така обясниха от НОИ).

Има ли други от вас с подобни  проблеми и какво може да ме посъветвате?

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 09:57 от valen74

# 1
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Това тяхното на нищо не прилича. Не стига, че някой там е "спал", ами ти трябва да си потърпевша.
Тогава всички майки, на които им превеждат болничните след 40-45 дни да вземем да искаме лихви за забавяването, а.

# 2
  • Мнения: 112
Почти през цялата ми бременост бях в болнични. Като се започна от четвъртия месец  до раждането.  Болничните ми от април,май и юни са платени  през септември, за този период НОИ не ми е платил лихва за забавянето.

# 3
  • Мнения: 2 131
Тогава всички майки, на които им превеждат болничните след 40-45 дни да вземем да искаме лихви за забавяването, а.
Какви 45 дни, на мен за май ми преведоха през септември! Вече нищо не може да ме учуди. Но на мен също ми се случи един път по тяхна грешка да ми преведат повече пари, приспаднаха си ги от следващата сума. Не се сещам вече за какви пари ставаше въпрос, май за около стотина.
Какво да те посъветвам..., не знам  newsm78. Проблемът е, че ако се запънеш, може скоро и да не видиш други пари. Пробвай в "Майчинството счетоводно", там са компетентни, може да ти дадат полезен съвет.

# 4
  • Мнения: 506
подлежат на връщане,но не  и с лихва,ако ти се разправя и ако си заслужава можеш да потърсиш юрист и заедно да ги оборите Peace или просто се свържи с техните юристи за обяснение

# 5
  • Мнения: 911
Това, че е безобразие не не никаква новина - докато те четох ми стана противно, но някак не се учудих. Което е най-лошото.
В страната на абсурдите абсурдните ситуации са норма.

Много бързо разбери какви са ти правата, не може да няма някаква "вратичка", която да те "оневинява" за лихвите -  сори за думата, ама за момента не ми идва по-подходяща.

А още днес бих писала на БТВ - и новините, и репортерите и бих изпратила и сканирано копие на бисера, който от НОИ са ми изпратили, с молба за съдействие.
За по-сигурно бих звъннала и на телефоните им.

Боже, опази!!!
И това ако не е форма на геноцид аз съм трамвай!

# 6
  • Мнения: 911
Проблемът е, че ако се запънеш, може скоро и да не видиш други пари. Пробвай в "Майчинството счетоводно", там са компетентни, може да ти дадат полезен съвет.

Аз пък не мога да разбера защо ТОЧНО това да е проблем?
Може би заради принципа, много типично български, че преклонена глава сабя не я сече???
Да си трайка пък разни тъпаци и институции да я тъпчат!?

# 7
  • Мнения: 1 516
Никакво трайкане! Събирай документи , справки и извлечения и ги изпращай до медиите. Тези в НОИ явно са пили хапчета за безнаказаност!!!!!!!!

# 8
  • Мнения: 378
Това тяхното на нищо не прилича. Не стига, че някой там е "спал", ами ти трябва да си потърпевша.
Тогава всички майки, на които им превеждат болничните след 40-45 дни да вземем да искаме лихви за забавяването, а.
Ами искай им я,като се свържеш с тях,те вече прекаляват не оставяй нещата така Peace

# 9
  • Мнения: 331
Задължително се консултирай с адвокат. Нямат никакво основание да ти искат лихва - общоизвестен принцип в правото е, че никой не може да се облагодетелства в следствие на свои неправомерни постъпки. Още повече, че лихвата, която те карат да платиш, е "наказателна", а аз не виждам никакво основание да те наказват за нещо.
А ти сигурна ли си, че парите са ти платени неправомерно? Защо не направите една проверка със счетоводителката на фирмата и да се убедите, че наистина е така?
Моят съвет е ако продължават да настояват непременно да ги съдиш. Докато те не започнат да плащат сами за грешките си ще има подобни безобразия и ще се подиграват с хората! Съди ги и за морални щети, и за лихви, които те ти дължат (ако има такива), и за каквото се сетиш! Ей, повече от тях мразя само Здравната каса!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Глупаци!Търси си правата! Peace

# 11
  • Мнения: 2 131
Проблемът е, че ако се запънеш, може скоро и да не видиш други пари. Пробвай в "Майчинството счетоводно", там са компетентни, може да ти дадат полезен съвет.

Аз пък не мога да разбера защо ТОЧНО това да е проблем?
Може би заради принципа, много типично български, че преклонена глава сабя не я сече???
Да си трайка пък разни тъпаци и институции да я тъпчат!?
В никакъв случай не съм казала да си трае!!!!!!!! Но ако сериозно зависи от тези финанси, може да бъде силно затруднена.
Идеята да се обърне към медиите определено не е лоша. Вдигането на шум може и да свърши работа.
Аз лично съм имала досега страхотни проблеми с НОИ, откакто съм в майчинство. Успявам да си взема парите с безкрайни телефонни разговори, ходене на място и тормоз. Така че в никакъв случай не бих я посъветвала да си трае.
Пък и тук има нещо друго - не е въпросът тя да извади парите и да им ги върне. Предполагам, че те ще си ги спрат от следващите плащания.

# 12
  • Мнения: 1 516
Да това е практиката, просто си ги удържат от следващите преводи  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire

# 13
  • Мнения: 3 621
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out какви лихви искат от тебе, да си ги потърсят от този , който ти е превел повече пари погрешка, ако ние тръгнем да си търсим от тях лихви за закъснялото изплащане на болничните .... и аз те съветвам да си потърсиш правата

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
#Cussing out #Cussing out #Cussing out какви лихви искат от тебе, да си ги потърсят от този , който ти е превел повече пари погрешка, ако ние тръгнем да си търсим от тях лихви за закъснялото изплащане на болничните .... и аз те съветвам да си потърсиш правата

 Peace Наистина нещата не трябва да се оставят така!

Общи условия

Активация на акаунт