към мамите в испания

  • 582
  • 4
  •   1
Отговори
  • на село
  • Мнения: 56
Доста порових във форума,но не открих това което търсех.Тъй като след около месец с дъщеря ми-3,8год. заминаваме за Испания се интересувам какви документи ще са ми нужни при пътуването и при записването й в детска градина.Казаха ми,4е ще имам нужда от преведен и легализиран акт за раждане и нищо повече.Моля ако някоя от мамите може да помогне.Ще живеем в малко градче до Билбао.Много ви благодаря

# 1
  • Мнения: 3 098
Akта за раждане,имунизационният календар,паспорт.Сега за документи е доста леко положението след влизането ни в ЕС,така 4е акта дори може и да не ти го искат никъде,но е хубаво да го имаш.Хубаво е да й извадиш европейска здравна карта за да може да посещава лекар.Някъде на новите 4ужденци въз основа на тази карта им вадят тяхна тархета санитария.Другаде я записваш на соц.сегуридата на мъжа ти.На тази възраст трябва да запишеш детето си на у4илище.Още май месец запо4вай да се интересуваш,миналата година записването запо4на през юни,а юли бяха известни резултатите.
Хубаво е да вземеш и вашият акт за граждански брак,преведен и легализиран.
 Peace

# 2
  • на село
  • Мнения: 56
А тази европейска здравна карта от къде да я извадя  newsm78.Аз всъщност нямам съпруг,а ще ходя при сестра ми.И дали мога на нея да й извадя пълномощно,4е може да патува с дъщеря ми  newsm78

# 3
влес в испанската тема и питаи там.

# 4
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
А тази европейска здравна карта от къде да я извадя  newsm78.Аз всъщност нямам съпруг,а ще ходя при сестра ми.И дали мога на нея да й извадя пълномощно,4е може да патува с дъщеря ми  newsm78


За здравната карта - от НЗОК, а за пълномощното, зависи пред кои власти смятащ да го представяш. т.е. къде ще пътува сестра ти с детето.

Общи условия

Активация на акаунт