Раждане в чужбина

  • 14 675
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
здравейте,,,имам едно много важно питане.....бременна съм в 3 ти месец и имам голямото желание да родя в чужбина,по точно в Англия,,но не съм наясно дали това е възможно или е противозаконно,,досега никога не съм ходила там....моля ако някои е запознат нека пише

# 1
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
А защо искаш да родиш в Англия?

# 2
  • Мнения: 101
ами да си призная честно не искам детето ми да се мъчи в тая нашта загубена държава и искам да получи английско гражданство

# 3
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
В този случай английско гражданство няма да получи. В Англия държавното здравеопазване е безплатно за всички живеещи тук. Но да дойдеш само да родиш тук се заплаща. А и последните 2-3 месеца преди раждането трябва да си тук, най-малкото че повечето авиокомпании не позволяват летене в последните месеци.

# 4
  • Мнения: 3 880
Liddich, ти пързаляш ли ни нещо или наистина разсъждаваш толкова наивно newsm78
Такова нещо, като да родиш в еди коя си държава и да подарят по този случай на детето ти гражданство, поне в Европа- няма. Навсякъде си имат условия и изисквания за даването на такова, не става с "отивам, раждам и хоп гражданство", от което пък следва, че живота му ще стане песен ooooh! А иначе можеш да родиш където си поискаш, не е противозаконно, стига да можеш да си поемеш разходите, които хич не са за подценяване. Peace

# 5
  • Мнения: 6 167
ами да си призная честно не искам детето ми да се мъчи в тая нашта загубена държава и искам да получи английско гражданство

Таман рестриктираха получаването на английско гражданство, онзи ден ги критикуваха лекинко по телевизията.
Успех!  Hug

# 6
  • Мнения: 101
нашия замисъл е до един месец да сме там,,моя мъж има възможност веднага да започне работа и да ни издържа докато родя,,,а след самото раждане мислиме да останеме там,а то май и бебето няма право да напуска страната,,,въпроса ми е дали ще получавам някаква издръжка там като майчинство,независимо че съм българка?? и дали няма да ме екстрадират с детето,,,не съм запозната с доста неща... newsm78

# 7
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
мм, да, гражданство веднага Ще му дадат на детето, та покрай него и на теб, и на мъж ти. и жилиЩе и работа Ще ви подсигурят, та и помоЩи всякакви  ooooh!

абе, в България тия старогръцки легенди и митове няма ли тенденция да приклЮ4ат? newsm78

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ако съпругът ти работи официално тук, няма проблем с раждането, нищо не се заплаща. Но това, че е родено тук не помага за гражданството  Crossing Arms Иначе като членове на ЕО вече имаме право на детски. За майчинство мисля няма да успееш да вземеш, защото и ти трябва да си имала трудов стаж в страната.

# 9
  • Мнения: 1 132
Мда, майчинството в чужбина е 5 години и мин. 1000 евро на месец, а на всяко новородено се открива сметка със 100.000 евро за дребни нужди.

# 10
  • Мнения: 4 399
Liddich, ти пързаляш ли ни нещо или наистина разсъждаваш толкова наивно newsm78

Това се питам и аz. Ако е откровена, иzглежда да е второто.


абе, в България тия старогръцки легенди и митове няма ли тенденция да приклЮ4ат? newsm78

А най големия мит е 4е в 4ужбина берем парите по дърветата и няма никакъв шанс да промениш тоя н4ин на мислене. Rolling Eyes

Мда, майчинството в чужбина е 5 години и мин. 1000 евро на месец, а на всяко новородено се открива сметка със 100.000 евро за дребни нужди.

Стига бе, Мопси, ще вzеме някой наистина да ти се върже.  Laughing


# 11
  • Мнения: 2 786
Лидич, детето получава гражданството на родителите си.
Ако ще и на Луната да го родиш това дете, с двама родители българи - то ще има българско гражданство.
Ако толкова искаш детето ти да има гражданство на друга държава, има един начин.
Омъжваш се за чужденец, местиш се да живееш с него в държавата му и му раждаш дете.
Но честно казано за мен това е курвалък (с извинение), тоест ако нямаш истински чувства към съпруга си и си с него само заради гражданството на детето.
Разбирам притесненията ти за бъдещето на детето и ги намирам за доста основателни, но ... ако толкова ви се ходи в чужбина, идете с мъжа ти, отгледайте си детето там, нека да расте в Англия, но то ще си остане български гражданин.
Тоест винаги ще е "чужд" там.
Това е.

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
...ако толкова ви се ходи в чужбина, идете с мъжа ти, отгледайте си детето там, нека да расте в Англия, но то ще си остане български гражданин.
Тоест винаги ще е "чужд" там.
Това е.
Ако останат достатъчно дълго време, детето ще може само да избере един ден какъв гражданин да бъде. А дали ще се чувства "чужд" или не, вече зависи от човека и обстоятелствата  Peace

# 13
  • Мнения: 2 786
Така е, но останах с впечатлението, че не й се чака особено, затова и поста ми беше в този дух Simple Smile

# 14
  • далечно
  • Мнения: 1 029
като данъкоплатец съм най-малкото разстроена как хората си мислят 4е ей така метва6 се У 4ужбината, ражда6 едно бебе и давай май4инство... ooooh!

Ами върви, работи няколко години, плащай си съвестно данъци и социални осигуровки, пък тогава претендирай за детски и всякакви социални благини.   Безплатен обяд не се сервира, най-малкото поради уважителната при4ина 4е си им направила 4естта да си роди6 детето при тях  Naughty

ако мъжът ти има редовна здравна осигуровка, то тя ще покрие и теб и бебе и медицинската помощ ти е безплатна. Мъжът ти 6е полу4ава детските, за май4инство забрави ако не си работила.

естествено бебето има право да напуска страната след като му извадите БГ паспорт (има доста писано по въпроса как става в 4ужбина и/или как може да напусне страната, за да му извадите в БГ)

Общи условия

Активация на акаунт