Крем-кафе с мляко

  • 1 970
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 818
Продукти: 400 мл. дълго кафе/2 чаши/,около 30 гр. тъмна захар/може и обикновена/,9 листа желатин -18 гр.,200 мл. прясно мляко /1 чаша/,1 пръчица ванилия,парченца шоколад за украса
Приготвяне: Загряваме свареното дълго кафе и прибавяме 6 листа предварително накиснат в малко вода желатин.Разбъркваме добре със захар на вкус.Разпределяме кафето в четири стъклени чаши и оставяме в хладилника да стегне/Това става за не повече от час/.През това време слагаме пръчицата ванилия/или ван.захар/ в млякото,да се ароматизира Загряваме го и прибавяме към него останалите 3 листа желатин/предварително накиснати в малко мляко/.Разбъркваме със захар на вкус Когато сместа се охлади напълно я наливаме върху вече желираното кафе и отново оставяме чашките в хладилника за още един час .Сервираме с парченца шоколад./идея от исп сп. "Comer bien "






Много безопасно кафе в близост до клавиатурата  Grinning


# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Много ми харесва рецептата, мисля да пробвам..Още повече, че скоро очаквам гости...

Благодаря   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
Свежо!
Дали да не сервирам така кафето в събота сутрин?  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 117
ау, много вкусна идея, непременно ще пробвам! И снимките ти много допринесоха!
А ако се добави мляко в кафето? Или може да  стане на три етажа - черно кафе, кафе с мляко, и мляко!  chef

Леле, направо отивам още сега и го почвам!

# 4
  • Мнения: 1 818
А ако се добави мляко в кафето? Или може да  стане на три етажа - черно кафе, кафе с мляко, и мляко!  chef

 Peace Ще стане интересно ! Peace

# 5
  • Мнения: 3 271
Това непременно ще се пробва уикенда. Изглежда страхотно, а и много си падам по желирани десерти и десерти с кафе Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 117
абе аз го направих, ама взех, че разтворих желатина в кафето, и стана кафяво всичко. Така че просто смесих и млякото, и крема стана едноцветен, въпреки великите проекти  hahaha
и сложих подсладител на всичко отгоре, ама става де! Само не трябва късно вечер да се яде, че ще вия срещу луната  Joy

# 7
  • Мнения: 1 352
Е тоя крем направо изби рибата. Утре ще тичам за желатин, к'во да се прави Crazy.

# 8
  • Мнения: 1 032
Моят желатин е гранулиран на д-р Йоткер. Колко пакетчета се равняват на 9 листа обикновен? На упътването по принцип пише, че всяко пакетче е за половин литър течност.

# 9
  • Мнения: 5 647
Звучи много примамливо. Само да видим дали ще се справя с желатина.  Crazy

# 10
  • Мнения: 674
Много красиво! Ще опитам!  bouquet

# 11
  • Мнения: 407
И аз ще я пробвам тази рецепта, тъй като обожавам кафе. Може да се пробва и с Nescafe 3 в 1, тъкмо няма да има нужда да се подслажда.
Варианти много, само желание и време да има.

# 12
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Много апетитно изглежда,при първа възможност ще го направя. Hug

# 13
  • Мнения: 655
изглежда просто страхотно,направо неустоимо. #Crazy

# 14
  • Мнения: 674
Казах и го направих! Laughing Нямах обаче подходящи чаши и го направих в различни, каквито имам, да видя в коя ще изглежда най-добре! Не е много хубаво обаче, затова ще се купуват други, то се вижда! Laughing

http://images24.snimka.bg/005281324.jpg
http://images24.snimka.bg/005281325.jpg

Иначе малко бях спестила захарта - с повечко, ще е по-хубаво. А сигурно прекалих с желатина в кафето, защото стана много твърдо, а млякото се получи страхотно!
Другият път ще е по-изпипано! Joy

Благодаря за ефектната идея! Много е оригинална за гости!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт