За извънматочната бременност

  • 731
  • 3
  •   1
Отговори
Мами, искам да ви попитам цветната бременост и извънматочната бременност едно и също състояние ли обозначават.  Винаги ли при извънматочната бременност цикъла не прекъсва. Това само първите месеци ли е или важи за целия период на бременността. Има ли някакви по-специфични симптоми, които характеризират извънматочната/цветната бременност.
Благодаря ви за отговоритер предварително. Отдавна чета мненията ви и мисля, че вие сте тези, които ще ми отговорите точно ясно.

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
не съм много копетентна...но знам, че не са едно и също.
цветната бременност си е ОК...т.е. не е патологична или поне не съм чувала да я водят такава, докато извънматочната е доста опасна...

дано се включи някой с повече инфо.
ти пробва ли в търсачката?

# 2
I az nemoga da ti dam mnogo kompetentno mneniie,no sam 4ela u4ebnicite po ginekologia na edna moia poznata a i imah edna priatelka s izvanmato4na bremennost i znam 4e e mnogo opasno naistina.Pri izvanmato4nata bremennost zaplodenata iaicekletka se zastoporiava v ednata traba i zapo4va tam da raste,simptomite sa silni bolki nisko v korema ot ednata strana v zavisimost ot koia traba e otliavo ili otdiasno-pri ustanovena izvanmato4na bremnnost se otsrtraniava saotvetnata traba- a za cvetnata bremennost ne znam po4ti ni6to.Iskam da se uto4nia samo 4e ne tvardia 4e ne6tata sa to4no taka-samo taka sam 4uvala i spomenite mi ot tova koeto sam 4ela....

# 3
  • Мнения: 7 186
Двете неща нямат никаква връзка,извънматочната бременност/нарича се още тубарна или екста утерина/е анормална и означава,че оплодената яйцеклетка не е достигнала до матката,а е останала в тръбата-лечението е само оперативно и изисква спешна хирургична намеса.При този вид бременност всички останали симптоми са като при нормална бременност,включително и спирането на цикъла или наличието на цветна бременност.Има и наличие на анормални симптоми,от които болката е един от най-определящите.За цветна бременност говорим тогава,когато въпреки,че е налице бременност/било то нормална или извънматочна/се появява кървене,обикновено около датата на цикъла,което обаче се различава от нормалната менструация и трудно може да се обърка-доста по-осъдно е,с по-различен цвят-кафеникав,по-светъл или ръждив.Това течение се появява само при някои жени,но се приема като нормално състояние и не е признак за проблем.Все пак при наличие на какъвто и да било вид кървене по време на бременност трябва да се осъществи консултация с гинеколог.Ето ти и линкове да четеш:
Извънматочна бременност
Извънматочна бременност
Извънматочна бременност
Цветна бременност

Общи условия

Активация на акаунт