Консултации с адвокат

  • 69 929
  • 585
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 327
В тази тема ще получите Вашата консултация с действащи адвокати.

УСЛОВИЯ:
1. Преди да пишете тук прочетете цялата тема "Въпроси към адвокати!", ако не намерите отговор на проблема Ви затаите въпроса си.
2. Опишете колкото се може по подробно казуса, като посочите задължително кога е сключен бракът Ви и на колко години са родените от брака деца. След това напишете въпросите си като ги номерирате 1. 2. 3. 4. 5. 6. и т.н. Постарайте се да сте максимално изчерпателни и с един пост да поставите всичките си питания.
3. Изчакайте отговорът на консултанта.
4. МОЛЯ в темата да не пишат и да дават консултации потребители без юридическо образование и практика.  Всички постигни ще бъдат изтрити.
5. МОЛЯ, ценете времето на адвокатите и уважавайте мнението им, тъй като:
всички тук дават консултации доброволно и безплатно, делят от свободното си време за децата и семейството за да помогнат на нуждаещите се.
6. Всички съвети не Ви обвързват по никакъв начин и за подробности след консултацията е добре да се обърнете към адвокат във Вашият град.
7. Адвокатите не носят никаква наказателна и/или имуществена отговорност за написаното от тях.
8. Не пишете повече от един пост.
9. Ако искате да обсъдите проблемите си с други потребители пуснете отделна тема.


До адвокатите: МОЛЯ, ако искате да отговорите на даден казус използвайте бутон "Цитат" (първи горе в дясно) изтриете целият  и оставете само въпросите. Пример:
Ще бъда благодарна ако разбера какво е законовото положение - да водя дело за издръжка, като в делото да се пише на кого са правата...и оттам как точно се организира виждането баща-дете..още повече ако бащата иска детето да пътува в провинцията за събота-неделя? (Иде реч за дете под 3 години).
ОТГ0ВОР: Завежда се едно единствено дело с няколко иска: ти ще искаш родителските права и издръжката, а той ако се появи режим на лични отношения с детето. Детето е малко и аз бих се преборила да не пътува само в провинцията с бащата т.е. режима да е ограничен.

Предишни теми:
Консултации с адвокат - 1
Консултации с адвокат - 2

# 1
  • Мнения: 446
Извинявам се, че досаждам отново с моя въпрос, но изчетох цялата предишна тема и отговор на моя казус не намерих.
Моля, отговорете ми!Бившият ми съпруг живее в Канада от година и половина , аз получавам редовно издръжка от 50лв.Бих искала да увелича издръжката защото сина ми е на почти 7 години и мисля, че баща му има възможност да плаща повече.Имам ли шанс обаче да го направя при положение, че не живее в България и каква е процедурата в такива случаи.
Предварително Благодаря...

# 2
  • Мнения: 446
Пропуснах да кажа, че пребивава в страната легално и ще се бори за поданство. newsm78

# 3
  • Мнения: 2 655
Извинявам се, че досаждам отново с моя въпрос, но изчетох цялата предишна тема и отговор на моя казус не намерих.
Моля, отговорете ми!Бившият ми съпруг живее в Канада от година и половина , аз получавам редовно издръжка от 50лв.Бих искала да увелича издръжката защото сина ми е на почти 7 години и мисля, че баща му има възможност да плаща повече.Имам ли шанс обаче да го направя при положение, че не живее в България и каква е процедурата в такива случаи.
Предварително Благодаря...

ОТГОВОР: Да огромен! Просто трябва добър адвокат, на които му пука. Донна 2 е обяснила как се издирва т имоти, доходи и т.н. на човек живееш в чужбина!

# 4
  • Мнения: X
Поисках му увеличение на издръжката, той се съгласи. Беше 80 лева, казах му мин. 50, като не сме се уточнили точно. Примерно 130, засега не смея повече. На хартия няма да го уточняваме, на честна дума ще е. Някакви съвети. Като примерно да искам ли повече, или след половин година да го направя. Или - да искам ли документално да го направим, доколкото си познавам човека при нас нещата вървят така - дава, като не е на зор, притисна ли го по ще почне да клинчи и има вероятност да откаже и да разваля цялата работа - та - какво ще ме посъветвате? А ако се навие документално да го оформим, каква е процедурата?

# 5
  • Мнения: 446
Пела, Огромно Благодаря за отговора Hug  bouquet
Ако има мами с моя проблем , моля нека се включат със съвети Simple Smile
Къде бих могла да намеря това което Дона 2  е написала за издирването на имоти и възнаграждения в Чужбина относно увеличаването на издръжката???  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 655
Поисках му увеличение на издръжката, той се съгласи. Беше 80 лева, казах му мин. 50, като не сме се уточнили точно. Примерно 130, засега не смея повече. На хартия няма да го уточняваме, на честна дума ще е. Някакви съвети. Като примерно да искам ли повече, или след половин година да го направя. Или - да искам ли документално да го направим, доколкото си познавам човека при нас нещата вървят така - дава, като не е на зор, притисна ли го по ще почне да клинчи и има вероятност да откаже и да разваля цялата работа - та - какво ще ме посъветвате? А ако се навие документално да го оформим, каква е процедурата?

ОТГОВОР: Как е поискана издръжката с дело в РС ли?
Може ли да напишете по ясен постинг (отнася се за всички пишешти.
За дас е даде една консултация трябва да има възраст на детето, време на определяне на първата издръжка и т.н.
Устните договорки между двама Ви няма как да бъдат оформени документално, да дава 130 докато ги дава. После ще заведете дело, но няма да Ви присъдят повече от 80 лева.

# 7
  • Мнения: 54
Здравейте,
Възможно ли е да отнема родителските права от бащата на детето, след като той е чужд гражданин (от 1 годинa живеещ в родината си) не плаща издръжка, не се интересува от детето, нямам никакъв контакт с него? Детето е присъдено на мен, но отново се изискват деклараций за паспорт и декларация- съгласие за излизане на детето зад граница с мен (майката) от т.н. баща, на който изобщо не му дреме и няма намерение да изпрати какъвто и да е документ. Колко време може да ми отнеме подобно дело и изобщо реално ли е?

# 8
  • Мнения: 624
Здравейте,
Възможно ли е да отнема родителските права от бащата на детето, след като той е чужд гражданин (от 1 годинa живеещ в родината си) не плаща издръжка, не се интересува от детето, нямам никакъв контакт с него? Детето е присъдено на мен, но отново се изискват деклараций за паспорт и декларация- съгласие за излизане на детето зад граница с мен (майката) от т.н. баща, на който изобщо не му дреме и няма намерение да изпрати какъвто и да е документ. Колко време може да ми отнеме подобно дело и изобщо реално ли е?

Възможно е, чиЙ гражданин е . Има значение дали е на ЕС или не .Първия случй се прилагат директивите ,втория КМЧ.Абе ,ако по време на делото плати издръжката ще подне иска по 75 СК ,а и сега с новия ГПК ...няма да е като едно време ДВ и готово. Twisted Evil
И защо не опитате по реда на чл.72 от СК /СЪДА ДА ПОСТАНОВИ РЕШЕНИЕ ЗА ИЗДАВАНЕ НА ПАСПОРТ И ИЗЛИЗАНЕ ИЗВЪН СТРАНАТА/, а за издръжката има начин да се събере особенно ако е гражданин на ЕС ,ако е на др. държава извън ЕС трудно.
Като уточниш нещата може и да опитаме да ти помогнем .......тая работа с чужбина е ......

# 9
  • Мнения: 145
Общо взето, уважаеми адвокати разбрах, че колкото и да се бори човек да защети паравта на детето си, със всички законни средства-справедливост в Българиа за съжаление НЯМА.Е тогава как да защитиме тези малки човечета и да им осигурим по добър живот.Парите и власта си изиграват ролята, те са по силно дори и от законите.
Разочерована сън че живееме в такава страна, и нашите деца ще живеят в същата без да имат правото на глас.
Може би не трябва да пускам този пост, но след като човек не вижда защита в закона то тогава какво ни остава.....................

# 10
  • Мнения: 2 655
Общо взето, уважаеми адвокати разбрах, че колкото и да се бори човек да защети паравта на детето си, със всички законни средства-справедливост в Българиа за съжаление НЯМА.Е тогава как да защитиме тези малки човечета и да им осигурим по добър живот.Парите и власта си изиграват ролята, те са по силно дори и от законите.
Разочерована сън че живееме в такава страна, и нашите деца ще живеят в същата без да имат правото на глас.
Може би не трябва да пускам този пост, но след като човек не вижда защита в закона то тогава какво ни остава.....................
ОТГОВОР: Пусно отделна тема и ни разкажи защо няма права в БГ, според теб. Голяма част от клиентите ми са загубили вяра в системата. Обичам трудностите, а брачните проблеми не са чак неразрешими.
Тук има и др. колеги и все ще измислим нещо, а голяма вероятност е и представляващият те адвокат да не е бил чак толкова опитен...

# 11
моля ви за спешен отговор-предстои ми подаване на молба за развод-имаме дете на 3 год.мога ли да напусна сем. жилище с него още преди да е подадена молбата и преди да имаме решени--мога ли да поискам временно попе4ителство над детето докъто излезе решение за развод? И ако си изляза сега от апартамента с него без съгласието на бащата това би ли мало негативи в развоя на делото за мен
Благодаря предварително

# 12
  • Мнения: 838
Въпроса ми е към всички юристи,надявам се ,ако не отговор поне насоки къде да попитам да ми дадете.Сърдечно благодаря предварително.
Ето за какво става дума:
 В хартата за правата на гражданите в европейския съюз казват така:
Член II-95 ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ:
Всяко лице има право на достъп до здравна профилактика и ползване на медицински грижи при условията,установени от националните законодателства и практики.В определянето и прилагането на всички политики и действия на Съюза се осигурява високо равнище на здравеопазване.
-------------------------------------------------
В същата обаче казват и това:
Член II-84 ПРАВА НА ДЕТЕТО
1.Децата имат право да получават закрила и грижите,необходими за благоденствието им........
2.При всички действия,които предприемат публичните власти или частни институции по отношение на децата,от първостепенно значение е да се има предвид най-доброто в интерес на детето.
-------------------------------------
Та нашият въпрос е:нарушено ли е правото на благополучие на едно дете с увреждане в България,при положение,че здравната ни система си позволява да лекува същото само 10 дни в месеца,когато то се нуждае от всекидневно лечение?

# 13
  • Мнения: 2 655
моля ви за спешен отговор-предстои ми подаване на молба за развод-имаме дете на 3 год.мога ли да напусна сем. жилище с него още преди да е подадена молбата и преди да имаме решени--мога ли да поискам временно попе4ителство над детето докъто излезе решение за развод? И ако си изляза сега от апартамента с него без съгласието на бащата това би ли мало негативи в развоя на делото за мен
Благодаря предварително
ОТГОВОР:Добре е да намерите адвокат във града,в които живеете и да направите консултация предварително. Аз лично винаги съветвам да се стои във жилището, ако има такава възможност. Разбира се, ако той Ви упражнява физически тормоз над Вас е изючено.
Има понятие привременни мерки за родителските права върху детето, ползването на семейното жилище и т.н. Тук във Варна в повечето дела Определението за привременни мерки излиза заедно с Решението по делото, не знам как е по др. градове. Тези дела за като един сценарии за криминален филм, трябва добри артисти и стратегия.
И последно, ако напуснете жилището то направете го, когато го няма бащата, за да си спестите разправии.

# 14
  • Мнения: 2 655
Та нашият въпрос е:нарушено ли е правото на благополучие на едно дете с увреждане в България,при положение,че здравната ни система си позволява да лекува същото само 10 дни в месеца,когато то се нуждае от всекидневно лечение?
ОТГОВОР: Категорично ДА. А бихте ли ми разказали повече за казуса, може тук или на л.с.
Аз водя дела в ЕСПЧ, но има процедура, която първо трябва да изчерпате тук т.е. трябва да водите дело срещу Държавата до последна инстанция след което в ЕСПЧ. Има колеги в София, които се занимават с това, адв. Екиманджиев от Пловдив също съди често Държавата. Разкажете ни подробно МОЛЯ.

Общи условия

Активация на акаунт