Help:Обрив - дори и по дланите и ходилата

  • 5 233
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
Малката е със страхотен обрив по цялото тяло на малки и големи плоски пъпчици, без връх, сега са започнали да се сливат по бузите и са розови - има пъпчици дори и по дланите и ходилата. Не е както при уртикарията на по-големи площи - има и малки и големи.

От 3- дни е с Т, конюктивид (от каката) и в понеделник като я заведох на лекар, докторката казаче и ушите са и възпалени.
Преди да се появи обрива на сутринта съм и давала панадол, капки отипакс и капки тобрекс в носа и очите.

Възможно е да е и от лекарствата според мен.
но съм адски притеснена, да не е някоя шарка. вчера я водих на лекар - според педито също е алергия.
Но гледката е сташна.

Досега четох за морбили, но там пише за тези петнав ътре в устата(които тя няма) и  че обрива е без дланите и ходилата.

Това по дланите и ходилата ме изумява!
имате ли случаи при алергичен обрив да има такова нещо?

# 1
  • varna
  • Мнения: 404
за съжаление не мога да ти помогна,нямам представа от какво може да е този обрив,но аз бих завела детето на дерматолог!Когато става въпрос за обриви,пъпки и всякакви други кожни прояви не вярвам на педиатри,затова водя малкя на дерматолог,който ми решава проблема!Успех

# 2
  • Мнения: 2 865
Заведи детето на специалист, също така едни кръвни изследвания и гърлен секрет няма да са излишни. Взима ли някакъв антибиотик?
При скарлатина, рубеола, пета болест има обриви, но само специалист може да прецени за какво става въпрос.
Знам също че при инфекциозната мононуклеоза може да се получи обрив подобен на морбили, но нямам представа дали обхваща дланите. А има ли силно увеличени лимфни възли?

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 17:04 от Arizona

# 3
  • Мнения: 157
Като чета май  шарка ви е навестила.При нея излизат навсякъде, в ушите , устата , ходилата, на главичката.Виж дали има там пъпчици и ако има бъди сигурна , че е шарка.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
Заведи детето на специалист, също така едни кръвни изследвания и гърлен секрет няма да са излишни. Взима ли някакъв антибиотик?
При скарлатина, рубеола, пета болест има обриви, но само специалист може да прецени за какво става въпрос.
Знам също че при инфекциозната мононуклеоза може да се получи обрив подобен на морбили, но нямам представа дали обхваща дланите. А има ли силно увеличени лимфни възли?

Аз също знам, че при мононуклеоза се обриват дланите и ходилата и се вдига температура. Заведи детето в Детска клиника или в Инфекциозна болница направо.

# 5
  • Мнения: 700
Заведи детето на специалист, също така едни кръвни изследвания и гърлен секрет няма да са излишни. Взима ли някакъв антибиотик?
При скарлатина, рубеола, пета болест има обриви, но само специалист може да прецени за какво става въпрос.
Знам също че при инфекциозната мононуклеоза може да се получи обрив подобен на морбили, но нямам представа дали обхваща дланите. А има ли силно увеличени лимфни възли?

o
Да не се вържеш на препоръката на някой "специалист" да почваш Антибиотик без да си направила кръвни изследвания /включително биохимия за чернодробни показатели/. Ако се окаже инфекциозна мононуклеоза минава без лечение или с малко кортизон /Преднизолон/, защото се получава инфекциозна алергия. Антибиотика за тази болест е опасен. Сина ми прекара подобен кошмар. Настоявай за изследвания и задължително идете на дерматолог или много добър педиатър.
Обрива при тази болест /ако е мононуклеоза/ е последния напън, но е добре да се контролира за да не стане опасно... Желая ви бързо оздравяване.

# 6
  • Мнения: 686
Не искам да те плаша,но на мен ми прилича на синдром на Кавазаки.Което много трудно се диагностира.Точно при него е характерен този обрив по дланите и ходилата.Бях пуснала тема за това преди време,ако искаш погледни.От сърце ви желая да не е това.Но ако се усъмните за синдром на Кавазаки моя съвет е веднага да се свържите с доц. Томова,която може да потвърди или отрече болеста.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155492.msg2998902#msg2998902

# 7
  • Мнения: 539
Нашата докторка е и алерголог и потвърди диагнозата - тежка алергична уртикария.
Гледкта  е страшна - сега започнаха да се сливат пъпките и става като голямо червено петно. Сега мъжът ми я заведе да и сложи урбазон докторката, и каза че ако до 3-4 часа няма подобрение - в болница. Cry

Наистина ви казвам, страшно е - горкото детенце, незнам какво изпитва, дали го сърби, о обрива е топъл, направо са и топли бузките и телцето.





# 8
  • София
  • Мнения: 4 575
Много лошо, дано бързо оздравеете!

# 9
  • Мнения: 539
След като докторката и сложи урбазон е малко по-добре - започнаха лееко да се позаличават петната.

Веднага издирих Мустаков , слаба Богу прегледа ни в Алергологията на Александровска - и неговата диагноза е тежка медикаментозна уртикария.  засега няма да влизаме в болница. Изписа и метилпреднизолон (т.е. урбазон) на хапчета.

Притеснява ме много факта, че дори и да вдигне Т, не трябва да и давам нищо, ако не сме в болница, защото не знаем от какво е тази алергия, и как ще реагира.

Бих искала да ви попитам, знаете ли в коя болница приемат деца с такива алергични реакции?
Дано не се наложи, но, да знам. Praynig
Забравих да питам Мустаков, толкова съм се побъркала вече.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 508
На дъщеря ми й се е случвало да се обрине от комбинацията Панадол + шоколад (дадох й го за компенсация, че е болна). Иначе само към Панадол няма алергични реакции, и вече знам, че ако искам да я глезя докато е болна, това по-добре да става с неща, които не съдържат шоколад.

Надявам се детето ви бързо да се оправи Simple Smile
А пък ако вдигне температура, обуйте му мокри чорапи - действа бързо и е безвредно.

Общи условия

Активация на акаунт