Злоядо дете!

  • 1 921
  • 26
  •   1
Отговори
Искам съвет имам прекрасно момченце на 2,5 гд,но е толкова элоядо, колкото и прекрасно.Дайте някъкав съвет #Splat

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Няма спасение от злоядковците  ooooh!
Изпитано...на 7г7м=все още е злояда  Sad !
Търпение и кураж  Sign Exclamation

# 2
  • Мнения: 3 200
А като малки бебета пак ли са били злояди?

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: evpraksia
А като малки бебета пак ли са били злояди?


 Arrow мнооооооого злояди  Imp !
На 4-5м. я оставих за 9 часа без мляко. На 10-я пак отказваше...  Crossing Arms

no comment

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И аз като другите ще кажа - със злоядите деца няма оправия. И като бебета са злояди и като поотраснат пак е битка жестока. Накря не толкова детето ще прояде, колкото родителят ще свикне. На мен дъщеря ми прояде чак на около 5. Допреди това беше някакъв кошмар. И не, че сега е много ящна, просто в сравнение с преди поне се храни. Синът ми още не яде нормално. Но се надявам след година две и той да се оправи и да престанем за всяка хапка да водим епична битка.

Иначе, моите много обичат салата. Всякаква салата ядат с удоволствие. Затова трика ми е пробутвам по нещичко покрай салатата, като задължително за всяко хранене приготвям салата. Иначе просто не се получава. Спомням си навремето с бурканчетата от детската кухня винаги имах и едно допълнително с приготвена някаква салата и приятелките ми направо изпокапваха с моите салати. Другото хубаво при моите е, че те много пият - сокове, мляко, айран, вода. Това малко ме успокоява все пак.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
А сигурна ли си, че е наистина злоядо?
Свекърва ми постоянно повтаря, че дъщеря ми не яде достатъчно, но според мен е точно обратното. Е, у тях може и да яде по-малко, защото те непрекъснато я подканят, молят й се, предлагат и какво ли не, а в къщи е точно обратното - давам и каквото съм предвидила и й казвам, че друго няма. Ако иска да яд. Освен това не съм склонна, ако не е изяла полезното си ядене да й дам нещо сладко например, само и само да яде нещо. По-добре да пропусне едно хранене, за да огладнее истински. Но по принцип детето ми не е инат и това горе-долу минава. А ето, че при Шани не става. Има едно поговорка, че кучето скача според тоягата, но пък нашите "кученца" са различни и съответно тояжките индивидуални Grinning

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Аз май съм питала ама пак питам - опишете ми храненето на злоядо дете. Моето злоядо ли е? Описвам - с дрехи изглежда добре, като е без прилича на голо пиле...малко над 110см е, 16кг, след 2 м прави 4 г. Ядене - през седмицата яде какво яде в градината. Вечерята и в съвсем скромни количества, абе много скромни. Ако изяде един банан например, зАбрави, че ще яде още нещо - наяла се е. Когато не е на градина яде максимум 2 пъти за деня. Една препечена филийка с топено сирене и е преяла. Пие много сокове и доста прясно мляко...може на тях да си изкара цял ден ако не се намеся.
Бяла е та чак прозрачна, ребрата и се четат. Обаче Нб например винаги и е бил 120-130...и не боледува. Има редовен стомах и си ходи всеки ден по веднъж по голяма нужда.
Злояда ли е?
Според роднински тела - да, освен това била гърчава и т.н. А аз - безхаберна отвсякъде. ooooh!

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Щом е здрава, в нармата /моята е по-голяма, но май е със същите мерки/ и си ака редовно, и нищо да не яде страшно няма. Продължавй да бъдеш все така безхаберна. В днешно време не познавам нито едно дете с проблеми, причинени от недохранване, но пък мнооого с проблеми, произтичащи от наднормено тегло, кото то в повечето случаи е резултат от "родителска загриженост".

# 8
  • Мнения: 1 399
Малко надежда Wink
От бебе до 4-5 г. - абсолютно злояда. Апетит - само за шоколадчета, вафли и т.п. боклуци Imp  
Сега /на 8г./ - яде всичко. Единственото, което недолюбва и чопли в чинията е готвено зеле и разни зелении /спанак, коприва/. Незнам как стана, може би покрай другите деца в предучилищната и в училище се оправи, но определено, голям рахат е да нямаш злоядо дете Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Лекси, мерси за отговора. Имам опит с едно дебело дете, станало такова в следствие на добри бабини грижи +лекарства - така се случи, но е страшно неприятно за детето и носи само и много негативни емоции и проблеми. Imp
И затова не я насилвам дребната, макар да съм свидетелка как други дечица ядат доста добри порцийки и пак не са дебели...
Ох, бе важното е да са здрави!

# 10
  • Мнения: 1 072
И нашия батко е трагичен.
Интересното е, че имаше един период, в който ядеше ВСИЧКО, даже някакви гадни манджи с черен дроб! После от един ден спря, това беше към първата годишнина и половина и оттогава е ад. Като се съгласи да опита неща от рода на пържени картофи, течен шоколад или сладолед го аплодираме, но той ги опитва, цялото му тяло се разтриса от неприятното усещане и ги оставя.
Но: ако реасте нормално детето и е здраво, не се притеснявай, значи яденето му е достатъчно. При нас, за съжаление, не е така. На 2,5 годинки е, а е още 84 см. и 11 кила. И боледува доста често Sad
Най-важното е да не насилваш детето, така само постигаш обратния ефект.
Успех!

# 11
  • Мнения: 1 399
Флаш, аз определям като злоядо, дете, което освен че яде малко, много подбира храните.
 Мойта по едно време караше само на припечени филии.
 
Имаше период, в който не кусваше никакъв плод, например.
 До към 5-6 години пиеше само вода - нито чай, нито сок, нито мляко. Закусва нещо, слагам на масата и чаша мляко или чай. Тя си взема водата и пий нея.
Ей такива работи. Много е изнервящо.
Иначе също си беше слаба /и сега е така/, но в нормата или съвсем малко под нея. Много боледуваше. Сигурно е имало и връзка с храненето, но не го отдавам основно на това.

# 12
  • Мнения: 3 211
Цитат на: Лекси
давам и каквото съм предвидила и й казвам, че друго няма. Ако иска да яд. Освен това не съм склонна, ако не е изяла полезното си ядене да й дам нещо сладко например, само и само да яде нещо. По-добре да пропусне едно хранене, за да огладнее истински.

И аз съм на същия принцип. И при нас действа, но ми трябваше доста време, докато претръпна, да не ми пука (поне така да изглежда) че не е яла нищо.
Другият фактор, който много повлияя е, че на 1г.2-3мес.започна да се храни сама и колкото иска. Сега не е злояда, просто яде малко и е много капризна, на 2год.е 11кг

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Ами, Flash, те злоядите деца изобщо не ядат.  Grinning  Моят син на почти 5 години е 12-13 кг. с дрехи, обувки и яке. Колената му са най-широката част от крака му. Обикновено панталоните му са толкова широки, че дупето му имам чувството, че липсва. Дори панталона да е на ластик, задължително искам и да има гайки за колан, защото той винаги е с колан. На мен не ми изглежда грозно кльощав, но предполагам, че е така, защото съм свикнала на такава гледка още от Наталия, която сега е 20 кг. (на почти 7) и ми се струва доста дебеличка. Даже баща й ме кара да я огранича в храненето, а не знам дали си й виждала снимки напоследък.

Точно менюто сега не мога да го кажа, но на Крисо порцията в ДГ му е предостатъчна, а те са им миниатюрни порциите. Едвам успявам през уикенда да му наложа три хранения. Ако има примерно принцеси за закуска, той изяжда по една филийка от франзела и то с невероятни кандърми. Може и да не обядва, ако аз се направя на забравила. Следобедна закуска - какво е това? За вечеря яде примерно 5-6-7-8 пържени картофчета без хляб задължително, без сирене, без месо, без НИЩО. Но се налива с каквито се сетиш течности пък. Обича банани, ябълки и диня от плодовете. Шоколад не яде, защото не обича. Чат-пат да си поиска вафла или солети. Месо също не яде, защото не обича. Това е.

Но при мен хубавото е, че бабите не смеят изобщо да се обадят за храненето. Майка ми го вижда, защото живее с нас и знае каква е мъка, а и има горчив опит от мен и Наталия, а другата баба не се обажда със забележки по принцип. Зълва ми навремето се правеше на много умна и развиваше едни теории "няма злоядо дете, има некадърни родители" и аз й връчих Наталия за едно хранене и оттогава не съм я чула сричка да спомене по темата.

# 14
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз считъм че децата не трябва да се насилват да ядът постоянно,  аз предпочитам по слабичко дете от колкото по дебеличко..моят син беше бебе за пример ядеше всичко Simple Smile)..после се промени сега е капризен и не яде много, но аз и не го насилвам ако е гладен ще яде ако не не..смятам че е нормален 125см и 20кг, повечето деца в предучилищната са като него така че се чувствам спокойнна Simple Smile))
според майка ми детето е недохранено и аз съм много безотговорна ..но това е друга тема Wink)

Общи условия

Активация на акаунт