Какво мислите за хората, които не искат деца?

  • 29 929
  • 485
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 178
Днес се завихри спор в офиса по този въпрос и бих искала да разбера какво е всеобщото мнение.  Rolling Eyes
И като подвъпрос: Познавате ли семейства, които са без деца /не по мед.причини/ и са заедно или по-скоро се разпадат след години ?

# 1
  • Мнения: 4 664
 Познавам. Обичат си живота, такъв какъвто е и не желаят раждането на едно дете да го промени. Тяхно право си е да избират сами.

# 2
  • Мнения: 4 841
Щекотлива тема. Твърде лична някак си. Не си падам да обсъждам решенията на другите. Уважавам ги, каквито и да са.
Познавам такива семейства, но не бих ги коментирала. Както и не бих пуснала такава тема.

# 3
  • Мнения: 139
Жал ми е за такива хора, и си мисля, че имат нещо сбъркано. Но това е лично мнение. Познавам такива екземпляри (мъже), уважавам и съм толерантна към избора им, но не ги разбирам.

# 4
  • Мнения: 35 891
противоречиви неща

# 5
  • Мнения: 1 172
Това решение е много лично. И никой не ми дава отчет по какви причини няма деца. Така че нямам мнение. И не виждам що за спор може да се заформи заради личното решение на 2ма човека, което по никакъв начин не засяга останалите.

За подвъпроса. Познавам и от двата типа: такива, които дълго са заедно и нямат деца (не знам по какви причини) и такива, които имат деца и бързо са се разделили. Та не виждам закономерност за това колко ще е дълга и щастлива една връзка според това двойката има или няма деца.

# 6
  • Мнения: 152
Мисля , че майките им е трябвало да мислят като тях...

# 7
  • Мнения: X
аз скоро си мислех за тези,които искат деца,а нямат,но въпреки това са заедно от мноого години без изгледи да се разделят. Все си мисля,че такива хора сигурно много се обичат.
А иначе не знам,на мен ми е странно това някой да не иска да има деца и все си мисля,че може би си има някакви по-лични причини за това,които не назовава пред всички.

# 8
  • Мнения: 516
Всеки има право да живее живота си според собствените си разбирания. Стига да не пречи на околните.

# 9
  • Мнения: 11 747
според мен е нормално човек да избере да няма деца, така както е нормално да избере да има деца.
Не ми се струва странно. По-странно ми е, че повечето хора смятат за задължително имането на деца.

# 10
  • Мнения: 959
Ами, нищо не си мисля.Всеки, си решава сам за себе си.
И не, не познавам семейства без деца.И все пак това  не им пречи да се разпадат.
Вярно е че, децата скрепяват семейството но, понякога това не е достатъчно.

# 11
  • Мнения: 2 792
  Мисля, че си е тяхна работа какво да искат и какво не.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не се сещам за сем. без деца.
А какво мисля.... ммм... не е за разправяне Flutter

# 13
  • Мнения: 656
 Thinking
Не мога да съм сигурна дали наистина не искат, или само казват така. Всъщност проблемът може да е много по-различен - някой от двамата да е стерилен. Но не върви това да се обяснява пред всички приятели, нали?

# 14
  • Мнения: 2 550
всеки сам си решава какво иска и какво не
трябва ли да имам някакво по-различно отношение към такива хора? не мисля.

Общи условия

Активация на акаунт