Кърмене и диета? Съмнение за атопичен дерматит..

  • 661
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Моля, на всички мами с опит да помогнат. Бебка се изрпищи ужасно по личицето....от 5 дена е така..Не мажа с нищо, не мия с препарат само с вода. Но проблема очевидно е в кърмата ми, защото аз ям всичко. Кажете ми какво мога да ям, за да остана на диета 10 дена поне да видя дали ще се махнат пъпчиците? Знам, че не трябва да ям шоколад, цитруси, високо маслени млека, фъстъци..В момента няма зеленчуци без нитрати на пазара, овесените ядки ги ядях с прясно мляко - не трябвало. Нямам време да търся в Библиотеката, защото малката ми е все на ръцете или циците. Мерси предварително. Ще купя Линола фет крем и нещо хиполаергенно за миене на личицето. Друго какво мога да направя да не стигнем до диагноза Атопичен дерматит?

# 1
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Сигурно съм последния човек във форума, който може да има самочувствие да ти дава съвети, особено по такава тема.
Отворих я само, защото видях АД, а пък аз в момента точно се колебая за утре - четвъртък, дали да ходя на курса на бременните, че ще има тема за АД. Като бях бременна, посещавах тези курсове, имаше и майки с бебета, с количките. Ако има кой да ет хвърли дотам. 10 часа, пицарията до Плиска - Мис Каприз. Входа е безплатен, имаше само два лева задължителна консумация - точно да пийнеш сокче и кафе или чай или квото си искаш там...
Чакай да ти копна съдържанието на писмото, което ми пратиха.

Мами, това ИЗОБЩО не е реклама, нито апел за посещение на каквито и да е организации и сбирки. Просто ще има АД-специалист, който мисля, че може най-добре да помогне в този случай...

Tazi sedmica (26 - 29 fevruari) uchilishteto v Sofia e posveteno na bebetata. Vav vtornik temata e "Kapane na bebeto" s lektor Elena Vasileva ot uchilishte "MA-MA" i s uchastieto na kuklata Liubcho Simple Smile, a v chetvartak d-r Veselin Iliev shte razkaje za "Nai-chesti kojni problemi pri karmacheto. Atopichen dermatit". Ochakvame vi!
S pojelanie za hubav den!
Ralitsa Raikova
PR Manager
spisanie "9 meseca"
tel. 02 946 13 69, 0899 87 52 89, 0878 89 25 25

# 2
  • София
  • Мнения: 6 663
В третия месец на Анна й откриха лека форма на АД, и лекарят препоръча да премахна от храната си:
- всички крави продукти, позволи ми краве прясно и кисело мляко 0,1% масленост, само козе сирене
- без свинско, телешко, агнешко, риба, може само пиле, заек, пуйка
- без цитруси, горски плодове, домати
- без яйца, шоколад, ядки, мед, въобще изключих всички десерти  Sad
Горе-долу това се сещам за храните. Освен това препоръча миене САМО с хума до навършване на 1 година, никакъв сапун или шампоан, обилно мазане със съответните продукти за атопична кожа (тогава мазах с Lipobase засегнатите места, сега я мажа със Стелатопия на Мустела). От диетата се оправи, 3 месеца карах на диета, после бавно вкарах всичко, досега не е реагирала на нищо, още веднъж се обрина, но поради моята простотия да я намажа с един друг крем. Успех и взимай мерки, защото, ако не се лекува навреме, се влошава! Но пък трябва да си сигурна, че е АД, може и нещо друго да е, иди на лекар.
 

# 3
  • София
  • Мнения: 2 801
А дали бузките не са изпръхнали от студа и вятъра по време на разходките?

# 4
  • Мнения: 254
Мерси на отогворилите мами, искам да попитам дали може да ям овесени ядки, картофи, ориз, мюсли, зелен фасул, боб, зехтин маслини? Въобще идеята на върпоса ми е беше по-скоро какво мога да ям.
Наистина трябва да отида на кожен лекар с малката явно, защото нашата педиатърка като я видя и каза,ами може да е атопичен дерматит, ще наблюдаваме....какво ще наблюдаваме то детето е като шкурка в лицето...

# 5
  • Мнения: 39
здравей и от мен аз немога да дам кой знае какъв съвет защото и ние сме на 2 месеца но имахме подобен проблем първо не се претеснявай ние се обринахме по лицетоама много докторката каза че е бебешко акне и ни изписа хипоалергенен крем-дермалибоар на А-ДЕРМА добар е но аз взех да се шашкам от какво може да е спрях да гладя да не се исушава после да не би да е претоплен и накрая докато пламна цялото тяло а се указа че е от праха смених го и за нула време няма нищо така че не се претеснявай пробвай всичко ако не един кожен лекар ще оправи всичко.боб сащо не трябва да ядеш аз има проблеми с желязото което пия за хемо...и затова ми е трудно до тоалетна Embarassedи хапвам по малко разхлабващи шоколадчета дали може те не садаржат шоколад в тях но дали не дразни на бебо

# 6
  • Мнения: 4 555
Мога да ти кажа моята диета, която Мустаков ми каза да спазвам.
Пиша разрешените неща, че са по-малко:
месо:
пуешко, свинско, заешко
зеленчуци:
броколи, зеле, лук, чушки, лозови листа, лапад, картофи
зърнени храни:
царевица, елда, овесени ядки, ечемик
(глутеносъдържащи само печени - хляб, бисквити, без варените - макарони, спагети)
плодове:
боровинки, шипка, касис, сини сливи, кайсии

Освен посочените в този списък неща, аз си хапам и маслини, понеже може зехтин.
Имай предвид, че може изобщо да не е от храната. Пробвай да смениш праха за пране и изплаквай два пъти. Каква козметика използваш, може да е от нея.
Дано да решите проблема бързо.

Общи условия

Активация на акаунт