Каша на Нестле

  • 536
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте мамета. От няколко дни се мъча да направя една каша на Нестле оризова но нищо не става. Тя се приговяла с мляко но на мен нищо не ми се получава. Става много рядка. Правя е с кърма но съм пробвала и с адаптирано мляко. Моля кажете ако сте използвали така дали не бъркам с нещо. Получават се и много гранули вътре не е гладка.Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 745
Оризовата и на мен  ми ставаше на буци!!!Бърках ли бърках!!! LaughingСега става по -добре.Приготвям млякото и го слагам в купа,да не е много топло,такова ,което става за пиене.Сипвам каша по малко в млякото,докато се получи желаната консистенция.  chef

# 2
  • Мнения: 487
Кърмата съдържа ензим, който втечнява. Може би затова става рядка...

# 3
  • Мнения: 4 111
Специално оризова каша не съм му правила, други каши на Нестле съм давала. На кутията е показано, че първо се слага водата, а след това сухата каша. Слагам кашата на око (наведнъж) и бъркам. Така не става на бучки, но ако не съм уцелила количеството и е станала рядка и като прибавя още сухо вещество става на бучици. При по-старателно разбъркване се оправя.
При обратния вариат - първо каша, след това вода - става на бучки.

# 4
  • Мнения: 4 546
днес на малчо правих с АМ с температура като за пиене. първо сложих кашата, после добавих АМ. стана на бучици, ама количеството беше малко и лесно се размиха.
сега обаче си направих за мене - първо сложих вода, после кашата и стана на големи буци чак  Confused

# 5
  • Мнения: 4 111
сега обаче си направих за мене - първо сложих вода, после кашата и стана на големи буци чак  Confused

При мен не се получава така. Много добре се разтваря.  Rolling Eyes

Опитай с по-топла вода, друго не се сещам.

# 6
  • Мнения: 331
Просто опитай да не спазваш пропорциите, които са указани на кутията. Аз първият път сложих от кашата на око - да стане с гъстота, приятна на твоето бебе. След това вече знаеш на какво количество мляко/кърма колко каша да слагаш. За да избегнеш буците е най-добре да прибавяш кърмата към кашата по малко и да бъркаш непрекъснато, или предварително да си приготвиш адаптираното мляко като за пиене и да го добавяш към кашата (не обратното). Аз лично си давах кашата с буците Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 090
И аз бях взела от тази каша когато преди няколко месеца детето ми имаше разтройство,и трябваше да пази диета.Как ли не се мъчих и аз ooooh!,така и не успях да я направя както трябва,и на всичкото отгоре накрая като се получи нещо сина ми я изплю Close,след всичките тези мъчения Crossing Arms.И аз я опитах после,тя наистина и на мен не ми хареса-много безвкусна,нито солена,нито сладка CrazyИначе за бисквитената на Nestle направо умираше като беше малък Wink,аз също Embarassed

# 8
  • Мнения: 244
стопли вода сложи млякото да се разтвори след това слегаш количеството каша постепенно като бъркаш като лудА  до получаване на желаната консистенция успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт