Как да я накарам да яде???

  • 1 112
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 217
Мили мами,
отскоро мойта беба взе да ми прави следните номера.......като и давам пюрето на обяд и кашата следобед отваря уста, аз слагам вътре, а тя НЕ ГЪЛТА......така си седи с пълна уста и накрая то се излива отвътре.........не мога да я накарам да преглътне, какво ли не пробвах.........как седи така и не я дразни не знам............
тя си от злоядите по принцип, но с лъжичка си ядеше доскоро добре, това ни беше нормалното хранене през деня........
пробвах здраво да огладнее, пак същото, не гълта седи си или си прави гаргара.....

някой имал ли е подобен проблем? помагайте, как да я накарам да яде?

Мерси  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 973
пробвай да го сложиш в шише и с биберона виж дали ще яде

# 2
  • Мнения: 745
Миличка,вие пак ли се мъчите с твойта дъщеря?Не мога да ти помогна,а само да ти съчувствам!!!

# 3
  • Мнения: 217
Миличка,вие пак ли се мъчите с твойта дъщеря?Не мога да ти помогна,а само да ти съчувствам!!!
да, пак съм аз Confused

ами тя от биберон хич не иска да яде, досега с лъжичка ядеше добре ама сега направо ми се разказва играта Sad

# 4
  • Мнения: 1 049
Последното, което бих направила е да й давам храната през биберон... не е хубаво, а да не говорим за зьбките.  Confused Можеш да я накараш да прегльтне като я побутнеш леко по бузките или гушката.  Моята като правеше така беше по-голяма и аз успях да й намеря цаката като я карах да говори нещо. Като лапне залька й викам кажи сега "баба", кажи после "леля" (точно проговаряше и й беше интересно) ... и тя за да го каже пьрво гьлта без да се усети и после повтаря. Какви ли не ги научава човек като стане майка, нали.  Wink

# 5
  • Мнения: 668
пробвай да и даде6 филия да яде сама.може да и харесва да се храни сама.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Залъгваш ли я с някакви игрички?Ние също имахме такъв период(слава Богу кратък),само игрите помагаха...Друго не се сещам,може пак да пиша,ако ми изскочи нещо...Успех!

# 7
  • Мнения: 29
 newsm78 и аз имам същия проблем и ние така като вас си хапвахме добре с лъжичка и сега не и не.
държи го в устата и не гълта и то се събира Whistling
и аз просто спирам за няколко минути да давам прибирам и всичко та да не се разсейва и тя се усеща май че трябва нещо да преглътне и няма с какво да се занимава и става.... гълта...........
от както я сложих в столчето за хранене май стана по лесно хранененто и като спре да отваря уста и да гълта спирам и прибирам всичко с което се занимава да не се разсейва...............
поне аз така мисля че това  с което се занимава и пречи да се нахрани .........
опитай и ти може да се получи
само се надявам това да е период през който ще преминем и ще си хапват децата после по добре...........УСПЕХ........и на мен си го пожелавам май.........
 Praynig

# 8
  • Мнения: 217
Благодаря на всички за отогворите Hug

Пробвах да си играем, тя само ми се хили и пак не гълта.......пробвах какво ли не, пусках и телевизора да се загледа, после го спирам, правя се на маймуна и така..........
като реши яде, но иначе просто си седи с пълна уста и това е.......
пък тя е малка още не седи и не мога да я слагам в столче за хранене, дано като поотрасне това да премине,,,,,,,скоро ще я захранвам с месни пюрета, може пък тях да ги гълта....... newsm78

Мерси мами, ако някой се сети още нещо да пише  bouquet  bouquet  bouquet 


# 9
  • София
  • Мнения: 1 941
Аз съм била такава. Не съм хапвала ни пюрета, ни каши и така докато не съм станала на няколко годинки изведнъж съм прояла. Моето предложение е да свариш хубаво зеленчуци и да и даваш парченца. Ако така се съблазни да папа самичка, може да и стане интересно и да и се услади. Друг вариант е да спреш за известно време с пюретата да позабрави и после пак. Ще се радвам да съм ти помогнала. Всъщност е доста трудно, дано се справите.

# 10
  • Мнения: X
Само не сипвай яденето в шише. През биберона се яде само и единствено мляко, всичко останало с лъжичка.

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Моя съвет е да минете няколко дни - седмица само на мляко.
Не упорствай, колкото повече го правиш, толкова по-трудно ще става.
Казвам ти го от опита на майка на трудно хранещо се дете. Не е злояд, когато яде, яде всичко, и по доста. Но докато прояде ние ставахме на клоуни. То играчки, реклами по ТВ-то, музика, детски клипчета...дори му давахме да играе с jsm-a....само за да се залъже и да яде.
Не правете моята грешка...аз се опитвам да я поправя, но детето ми е голямо и захитряло.
Вашето поне е мъничко и още не е много късно. Най-много да намрази яденето и тогава ще е още по-трудно.

# 12
  • Мнения: 393
  Здравейте!Ужасно е това с НЕЯДЕНЕТО...особено на общия фон,когато всяка майка се хвали колко е пораснало нейното бебче,а само ти си знаеш каква борба е в къщи,какви номера са и колко нерви са да накараш мъничето да хапне SadС първото дете нямах проблем,имаше хранителни проблеми,но пък му се ядеше(също не беше лесно,защото то имаше апетит,но пък не трябваше да яде много неща),но сега историята с малката ми взима акъла ooooh!
  Моля ви,ако откриете тайната-споделете я!!!!!!!!!Как да я накарам да яде????Беше само на кърма,но като не яде и не расте! се опитах да дохранвам,даже и да заменя кърмата с АМ:смених 3 вида мляко,последното даже искам да го дам на друго бебе(ЛАКТАНА БИО),но нищо не и харесва,опитвам да се цедя и да дам от шише,,опитвам от гърда,опитвам АМ-в шише и с лъжица......нищоооо ooooh!само рев и се изпъва и рита с крака.За последните три седмици от втория месец е наддала 250гр....
  Така че-моля,дайте съвет(а и сменяваме само 4 памперса на ден,1 може би с изхождане,а понякога няма нищо)-какво да я правя,как да я накарам да яде ?
  Извинявам се,не искам да спамя темата,но имам проблем като k_v_r и затова пиша и тук.Ако не е добре,изтрийте ме...

# 13
  • Мнения: 217
Юлето 18, виж тук:)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265185.0


А, между другото вие сте по-малки, може да са си колики???  newsm78
Те поне преминават към третия месец:)

# 14
  • Мнения: 227
И аз като някои майки ще те посъветвам да и дадеш нещо различно и интересно за нея.Разбира се това,с което сте захранени до момента.Някои деца ядат повече сухо.Или пък минете на мляко...но това е нож с две остриета..Защото моят син си хапваше от кухнята много добре,докато не започнаха много да го мъчат зъбките.Не искаше нищо друго освен мляко.Аз,разбира се,не съм го насилвала,но ето вече една година е само и само на мляко.Като казвам само-САМО.Тук -там някоя солетка или хляб.
Не знам от колко време се захранвате,но може пък още да и е рано.
Успех,знам колко ти е трудно!

Общи условия

Активация на акаунт