захранване след грип

  • 575
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Мили мами, отново имам нужда от вашия съвет!

Дъщеря ми беше болна от грип през последните 5 дена, дори стигнахме до болница заради дехидратация от повръщане.Разстройство обаче нямаше.Вчера ни изписаха от болницата и там ми казаха да оставя детето само на кърма за начало.Захранването трябвало да почне пак постепенно.Аз се чудя колко да чакам и с какво да почна храненето?Проблемът  е,че и аз бях болна и кърмата ми е намаляла доста.Мисля,че детето изяжда наполовина от това с което бяхме свикнали преди като количество и сега слабее.До сега ядяхме зеленчукови,плодови и месни пюрета,а също и оризова каша.Всичко в сериозни количества(до 100-150гр).Какво да правя?Да дам ли пюре по малко или да дам АМ(до сега не е пила)?Кое АМ да избера?
Прилагам рецептите за увеличаване на лактацията,но нещо не се получава.

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Марта, мисля, че трябва постепенно да го захраниш, но го слагай често на гърда. Ние сме с подобен проблем, имахме 3 дена температура и сега отказваме да ядем. Кърмя го. А ядеше по 200 грама на порция. Очаквам и други мнения на момичетата тук.

# 2
  • Мнения: 3 423
Моето мнение е ,че лекар трябва да ти каже как точно да захраниш
Иначе според мен не трябва да даваш Ам сега,защото организма е отслабнал и да не предизвикаш алергична реакция.По скоро освен кърмата,давай и водичка със захар.Почни с оризовата безмлечна каша на Милупа постепенно-тя ще засища без да дава риска от алергия.После в интервал от по три дена може да въвеждаш нещата с които вече си била захранила(правило е да не се въвеждат нови храни на болно детенце или току що преболедувало)
Това е моето мнение ,но аз не съм лекар
Сина ми също беше след грип с дехидратация в болница
Той също така отказваше да яде и бе само на кърма дълго(по голям бе на година и половина)Захранвах с минимални количества и избягвах алергените.
Успех  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 418
Само искам да отбележа,че детето не отказва да яде.Аз просто не съм предлагала заради заболяването по съвет на лекарите в болницата.Надявам се да не отказва храната,но това още не знам.

# 4
  • Мнения: 162
Ние също прекарахме тежък грип, като аз бях по-зле, и двамата не се хранихме и моята кърма беше намаляла много, но когато започнахме да се храним се въстанови, просто го слагах да суче по-често.  Постепенно, малко по малко започна да яде и друга храна, като аз не съм го насилвала, нито ограничавала.

# 5
  • София
  • Мнения: 418
Момичета,
Дадох на беба 30гр. оризова каша и тя я изяде без проблеми.Постепенно ще вдигам дозите и ще дабавя малко плодово пюре от ябълка.

Общи условия

Активация на акаунт