кърмене и ядене

  • 503
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте мами моля да ми дадете някои съвет че ми доиде в множко вече.Ние сме почти на 2 месеца незнам на вас дали ви се е случвало постояно някои да върви след вас и постоянно да мърмори ама яде ли.... ама няма да има кърма за детето....ама трябва да ядеш месо и хляб та да е насищаща и кърмата #Cussing out...изчела сам доста неща  и следя доста рубрики относно кърменето и въпреки това пак се чудя може ли един ден да е по рядка друг ден да е по гъста според яденето или по малко като количество и колко е нужно да ядеш не сам от яшните но зорлен поне по една филия на ден достатачно ли е инъче млека и тем подобни мога да ям в изобилие айде че се увлякох мерси предварително newsm78

# 1
  • Мнения: 5 401
Хе хе! От такова преследване с пълни чинии и съвети за качеството на кърмата, свалените 6 кг след раждане, си ги върнах, че и си добавих.  ooooh!  Peace
Каби беше на 3 месеца когато се подложих на зверска диета заради неговото АБКМ. Лиших се от здравословна храна, но детето си наддаваше и се чувстваше добре. А количеството на кърмата не се увеличава от количеството в твоята чиния, а само от естествено стимулиране, т.е. сучене.

Прочетете заедно тези статии, може би ще помогнат.  Wink

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188569.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3141
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33738.0

# 2
  • Мнения: 39
радвам се че някой ме разбира понякога направо ми кипва много ме дразни когато някои ми мърмори аз правя точно обратната на пук но заради бебо и да не да са прави бабите знам ли като ти натякват едно нещо ти започваш да вярваш в него. а аз сам чела че за много кърма трябва течности и дори две хапки хляб на ден са достатачни а аз си имам дори изцеждам по 120 мл. отделно сученето на бебо ама на иди им обяснявай на дъртите.

# 3
  • Мнения: 4 555
Случва ми се, да.
Опитвам се да игнорирам, защото не мога да си позволя да се дразня на всичко.
Понеже и аз съм на зверска диета заради АБКМ, даже съм чувала реплики "Ти за какво изобщо кърмиш, като нищо не ядеш. Ами то в тази  кърма нищо няма. (и забележете) И антителата никакви ги няма заради това твоето меню".
Такива ми ти работи, просто не обръщай внимание.

# 4
  • Мнения: 630
Педиатърката ми беше дала информация колко е хубаво да се яде на ден и какво. помня, че задължително по веднъж на ден трябва да се консумира около 200-250гр. чисто месо, 2 пъти седмично риба, да се избягват някои храни като боб, зеле, леща, шоколад и да не се прекалява с млякото. Моето бебе ревеше от сутрин до вечер през първите 2 месеца и на мен не ми оставаше време да ям, съответно кърмата ми намаля адски бързо. За това имаше разбира се и доста други фактори. Та на въпроса ти -важно е да се храниш балансирано и здравословно -или 3 пъти на ден нормално или 5 пъти на по-малки порции, което не означава като за трима, но и в никакъв случай само по веднъж на ден.

# 5
  • Мнения: 39
мерси а какво е АБКМ

# 6
  • Мнения: 5 401
АБКМ - алергия към белтъка на кравето мляко

Желая ти никога да не разбереш какво е!  Hug

# 7
  • Мнения: 6 441
Офф,и при мен беше същата история!
То в началото беше едно тъпкане и едно наливане.Пък ние от липса на баби не се оплакваме,така че представяйте си какво е било.

# 8
  • Мнения: 502
Ама все пак трябва да се храниш пълноценно,само с вода и сок няма да стане.С млякото също не трябва да се прекалява.Аз не съм за тъпченето с храна за двама,но редовната  и калорична храна е важна за кърмачките.Прочети статиите в библиотеката,полезни са,даже има посочено примерно меню и приблизителните калории,които трябва да поемаш. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт