отзиви от Шкода Октавия или Тойота Корола

  • 23 369
  • 47
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Здравейте,

дали някой има отзиви от Шкода Октавия или Тойота Корола... Събирам впечатления и не мога да намеря никакъв сайт или форум, в който да има рейтинг на автомобили.

Моля, споделете опита си или ако знаете къде мога да намеря повече информация по въпроса  Sunglasses

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Технически нищо не разбирам от коли, но нашата е Тойота Корола и сме много, много доволни.

# 2
  • Мнения: 107
За Шкодата мога да ти кажа, че е супер здрав и надежден автомобил.
Ако искаш нова, хубава и евтина кола, взимай Шкода!
И аз се интересувам от повече мнения за Октавията.
А дали мога да вмъкна и Фабия в запитването?

# 3
  • Мнения: 3 447
Нашата е Шкода Октавия и съм много, много доволна  Laughing Не че разбирам от коли, де...
По принцип Фолксваген купиха завода на Шкода и колите се правят с немски чаркове (само гарнитурата вътре си е чешка, доколкото знам, и е малко дървена, в интерес на истината). Здрава кола, икономична (дизел), с мноооого голям багажник (което всъщност е най-важно за мене  Blush).

# 4
  • Мнения: 5 647
И двете ми харесват, но препочитам като че ли Королата.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Мисля, че и двете коли са на почти еднаква цена, обаче Тойота Корола няма голям багажник и това ми е единственото притеснение. МНого държа колата да е с голям багажник, дори предпочитам комби, а Тойота Корола не се предлага с комби  Confused

За Шкода Фабия съм чувала много негативни отзиви, че много се чупи, че гаранционното обслужване е ужасно.

Затова всъщност се опитвам да събера реални впечатления за Шкода Октавия - дали и тя има същите проблеми като Фабията и как е гаранционото й обслужване.

Аз също нищо не разбирам от коли, но си мисля, че рейтинга на автомобилите като всички останали вещи най-достоверно се получава при употребата им. Затова, моля спеделете впечатленията си  Sunglasses

# 6
  • Мнения: 3 447
МНого държа колата да е с голям багажник, дори предпочитам комби, а Тойота Корола не се предлага с комби  Confused

Октавията е с много голям багажник  Simple Smile За Фабията не знам... тя е друг клас, мъничка кола е. Зависи за какво ти трябва кола. На нас ни трябваше семейна кола за много пътувания, понякога и офроуд, просторна, с голям багажник, здрава. Фабията е по-скоро градска дамска кола.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Тук има доста информация и тестове:

http://www.automedia.bg/

Ако разбираш руски, можеш да прочетеш и статиите тук:
http://www.autonavigator.ru/guides/test-drive/Toyota/Corolla/p15/

# 8
  • Мнения: 274
Мисля, че и двете коли са на почти еднаква цена, обаче Тойота Корола няма голям багажник

Това не е вярно. Карам Тойота Корола 2005 седан и е с ОГРОМЕН багажник. Като се роди второто ми дете преди годинка, търсих именно кола с голям багажник. Мислех комби, но случайно попаднах на Корола седан в ТМ Ауто на цариградско. Не се колебах и съм страшно доволен. Никакви грижи, супер здрава кола. Струва си определено. Пичовете в ТМ Ауто предлагат и върнати коли по лизингови схеми. Т.е. Някоя фирма си е купила 4-5 короли през 2006 и тази година ги сменя с най новия модел. И тези старите, които са реално на 2-3 години, се предлагат на доста изгодни цени. Но веднага се продават и трябва да оцелиш момента. Свържи се по телефона и разпитай. Успех!


За Октавията също съм чувал много добри отзиви от приятели, които карат такава кола. Но си мисля, че тойотота е по-скъпа и е нормално да е така Simple Smile

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Много благодаря, много ми помагате !!!

А дали някой има впечатления от Ситруен Гранд Пикасо !? На мен определено ми се иска по голяма кола, но имам някои предрасъдъци за френските коли, което предполагам, че е глупаво  Wink

# 10
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Аз карам Октавия и съм доволна. Наистина багажника е огроомен. Много икономична. Харесва ми и, че няма електроники и джиджавки - т.е. стабилна, евтина, голяма, икономична. Какво повече да искаме
Ламарините са меки, обаче (не само заради моите шофьорски умения  Twisted Evil)
Иначе семейната ни кола е Тойота Авенсис. Няма спор, че Октавията е по-дървена и по-малко мощна. Но пък и аз не карам като състезател, тъй че ми пасва идеално.

# 11
Аз съм с Тойота Корола и трябва да ти кажа, че за мен това е перфектният автомобил. За бензиновите не зная, но дизела е адски икономична гори 4,5/100км. Иначе преди да ми купи тази кола съпругът ми също много се двоуми дали да е Шкода или Тойота, но по никакъв начин не съжаляваме за изборът си. newsm10

# 12
  • Мнения: 186
Имам Октавиа от 2 год.Бих казала,4е е перфектната кола-огроомен багажник,доста прилично изглежда и от вън и от вътре,икономична и най-важното е,че частите са и по-евтини от японските(на ТОЙОТА).За толкова пари не знам дали може да се купи друга 4исто нова кола с почти всички екстри.Моето лично мнение е че няма да сгрешиш,ако си купиш Октавиа или Суперб,но Фабиата е дърво.

# 13
  • Мнения: 27 524
Шкода Октавия  Peace
Ливиат, ситроен - не.

# 14
  • Мнения: 5 539
Пристрастна съм към Октавията Grinning и само хубави неща мога да кажа за нея /то те са ги казали по-горе де/.
То е като да си купиш новия Пасат, само дето ти излиза с 15-20 бона по-евтино.
Еуратек са гадове, но слава Богу, досега не се е налагало да прибягваме до тях за нещо пове4е от смяна на маслото.

От друга страна,Тойота също може би не е лош избор Rolling Eyes
Само не отивай на френско.

Общи условия

Активация на акаунт