Дай едно да се закачиш, дай сто да се откачиш - БТК и АДСЛ

  • 2 248
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 206
Направо съм потресена от наглостта и безочието на БТК, съжалявам, но ще се отърва и никога повече няма да ги използвам.
Ако ще и да останат единствените интернет доставчици на света.
Историятата е следната -
пускам си адсл преди една година, не знам защо съм го пуснала с договор за 2 години, най-вероятно съм била подведена, но това е без значение. Оказва се, че договорът е за две години. Минала е една, решавам да се откажа, пускам молба преди два месеца, никой не ми се обажда, нищо не ми казва, сметките си вървят, обаждам се на момичето, което отговаря за нас, не можело да се прекрати още една година. Никакъв начин нямало, неустойките били да се плати цялата сума накуп.
Лошото е, че аз дори не го ползвам от три месеца - бавен, прекъсва си, мога да го ползвам само на един компютър, абе, не съм доволна.
Никакъв вариант. Нито мога да им ползвам нета - бавен е, неудобен и скъп... Готова съм да платя неустойка три, шест месеца, нещо си, но това е пълна тъпотия. Не може. Нищо.
Има ли други балъчета като мен, които ще им пълнят гушите още една година?
Съвет някакъв?
Струва ми се незаконно и непочтено, крайно непочтено.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Имаме договор, но дори не знам за колко години е. Връзката е добра, не прекъсва, ползваме безжичен интернет поне за два компютъра.
Не знам какво да те посъветвам.

# 2
  • Мнения: 3 826
имаше някакъв вариант май , но обвържеш ли се с договор - край
аз така искам да се откача от Мобилтел , но имам договор за три години ,
и няколко надписани сметки ,
ти поне се пробвай с техници , за да видиш ако има проблем как да го премахнеш ...
докато аз със тия сметки ...ужас някакъв ...

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Ами... Каспър, много си те харесвам, ама къде си спала като си се закачила?! Веднъж закачил се, трудно се откачаш. Сега си плащай една година, или тия гадове ще намерят начин да си приберат парите, и телефона ще ти спрат. И най-много харесвам на БТК идеята, че договора им с потребителите е на сайта им, те си правят промени, които ти ако не харесваш трябва да реагираш в срок. А, между другото - гледай преди последния месец на договора ти да подадеш молба, че с изтичането му не им искаш нета, че иначе автоматично договора им се продължава за една година Mr. Green
Има БТК - има проблем, няма БТК - няма проблем. Не им искам ни телефона, ни интернета! Моя си е бавен и скапан нет, ама като ми писне мога да го спра за едно ходене до офиса и е 12лв. на месец Simple Smile
А, дай да видим как да ти го пуснем от един на повече компютри, пиши на ЛС, мога да помогна Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 171
В общите условия на страницата им пише, че се прекратява с едномесечно предизвестие, освен ако не е упоменато друго.
В твоя договор упоменато ли е?

# 5
  • Мнения: 515
Прегледай си договора пак и виж клаузите какво пише дали си задължена да наплатиш цялата сума, ако по договр е така нищо неможеш да направиш освен да си наплатиш осттъка или да си вдигнеш нета на по висока скорост. Най тъпото е че аз работя в подобна фирма и много от клиентите не четат договорите, макар да им казвам какво съдържа договора за да знаят ...просто подписват и си тръгват. Просто винаги четете какво подписвате..

# 6
  • Мнения: 606
пускам си адсл преди една година, не знам защо съм го пуснала с договор за 2 години, най-вероятно съм била подведена

  Я глей ти.... Мамка им. Же повърна от тази държава. Боря се с Енергото, спечелих, спряха тока. ОвергЪз ми го туриха, и аз не проумях как. Сега и БТК. Ей сегичка ми светна какво правят крадливите мутри. Промоцията беше - за 1 година + 1 месец безплатно, а за 2 - подарък апарат. Аз казах за 1 година, а след като подписах, куриери ми донесоха апарат. Така е като не чета какво подписвам. Добре поне, че водата е евтина, та като ни крадат от ВиК не боли толкова.

# 7
  • Мнения: 390
Напълно непочтено е и не вярвам другаде,освен в България,да има такова условие.И аз ползвам този интернет доставчик,но съм доволна от услугата(слава,Богу)Наложи ми се обаче миналото лято да отсъствам от дома т.е. исках да спра услугата за няколко месеца.Отказаха ми и си плащах всеки месец като поп.А ползвам голяма скорост-4МБ.
Имам позната ,обаче,която не е доволна и иска да се откаже-НЕ става!Чака да мине срока просто.

# 8
  • Мнения: 2 556
БТК са супер, супер зле и са много нагли, аз също съм се убедила в това. За съжаление ми се налага да ги ползвам заради стационарните телефони, факсове и т.н.

# 9
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 057
Защо пък непочтено?
Договорът си е договор и важи и за двете страни. Без компромиси.

# 10
  • Мнения: 107
В тази връзка имам един въпрос.
Историята е следната-ноември 2007 подписахме договор/заявление, с което заявихме, че искаме да ни бъде открит тел.пост. Казаха ни, че до 2 седмици ще имаме телефон.
Е да,ама не!
Сградата е нова и едва преди две седмици дойдоха техниците да свържат кабели и т.н.
Сега вече имат покритие тук и явно може да бъдем свързани.
Но, аз не искам вече тел. към БТК. След всичко прочетено тук...
Та, въпросът ми е-могат ли да имат някакви претенции, ако ме потърсят и аз кажа, че вече не им искам "услугите".
Заявлението/договор е безсрочно.
А дали въобще ще ме потърсят?

# 11
  • Мнения: 2 556
Щом не си платила, не вярвам да те задължат. Виж, хване ли се човек веднъж да им е клиент, все нещо ще го изненада в един момент  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 206
Защо пък непочтено?
Договорът си е договор и важи и за двете страни. Без компромиси.
Ами примерно защото само те могат да го прекратят еднострастранно.
Няма право на замяна...
Примерно ок, искат си парите, да ми го сменят с нещо друго - може към телефона, може с нещо друго
Да ми дадат предложение.
Непочтено е защото не сме равнопоставени.
Истината е, че момичето, което отговаря за нас е много симпатично и съм я препоръчвала на много хора. Леле като се сетя само на колко.  ooooh!
В момента съм й се предоверила. Грешката си е моя... Просто начинът е гаден и гнусен.
Не може и точка.
Нищо, ще чета занапред.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 676
Не виждам какво странно има в това, когато желаеш да прекратиш един договор преди да изтече срока, за който е подписан, да си платиш предвидените в него неустойки? Този договор е както всички други договори - доброволно се подписва от страните. След като си го подписала доброволно, значи си се съгласила с всички клаузи в него. Сега като не ти харесва - ами плащаш си неустойките /които в случая се равняват на 12 месечни такси/ и приключваш с проблема. Ама нали все трябва друг да ни е виновен... И защо да трябва да ти предлагат някаква друга услуга, след като договорът си е ясен, както и последиците от неспазването му? А момичето пък какво ти е виновно?

# 14
  • Мнения: 107
Каспър, извинявай, че се намесих в темата ти с моя въпрос.
Изглежда, че нищо не можеш да направиш в случая.
Мерси, все пак, че ми отваряш очите за тази компания.
Още повече се затвърдява мнението ми, че не искам нищо от тях.
Тес, мерси за отговора.

Общи условия

Активация на акаунт