otnocno pestoiat i cirkulatziata na majete ni 4ujdentzi v Bg i EC

  • 967
  • 9
  •   1
Отговори
zdraveite
imam nujda ot informatzia otnosno prestoiat na moiat maj v balgaria,koito e ot maroco,i dali moje da se dviji s cartata si za pestoi v bg i v evropeiskiat sauz ednovremenno,za kolko vreme se izdava,validnost i vazmojnostta mu da cirkulira i v evropeiskiat sauz
blagodaria za otgovorite predvaritelno

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 19:10 от Дивиана

# 1
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
За документите в Бг не мога да ти помогна, моят съпруг беше постоянно пребиваващ, но ако искате да пътувате до други европейски страни, трябва да питате консулството на съответната страна, какви изисквания имат за мароканците. Документите за престой в БГ не важат извън границите на Родината. Само българско гражданство върши работа.

# 2
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
На съпругът ми, също мароканец, му издадоха българска виза, която важеше само и единствено за България - не може да се движи с нея из ЕС. Нашите български изисквания за визи са доста странни - дадоха му виза само за еднократна визита, въпреки че сме женени и ако искаме ще си седим в България, ако искаме ще ходим до Луната, но за тях нямало значение, че сме женени  #Cussing out
Ама това е друга тема де! Съпругът ти изкара ли си виза? Къде живеете? Какво означава "карта за престой"?

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
трябва да промениш въпроса си, мъжете- 4ужденци от страни, извън европейската общност! в слу4ая арабска страна! той има ли ве4е постоянно пребиваване в бг? тоест ли4на карта като 4ужденец? и не може да циркулира из европа без да има виза,само из бг и страните неизискващи виза за неговата националност, като турция например!

# 4
  • France,Mulhouse
  • Мнения: 7
zdraveite mami i blagodaria
marsy,  naistina taka trabvashe da zadam vaprosa imash pravo,nie sme oshte v Maroko,ot 5godini blizo,no iskame da se premestim v frantzia  i si mislehme qe ako minem prez balgaria i tam toi si napravi liqna karta shte ni ulesni s patuvaneto ni do frantzia,dali e viarno samo kogato e pridrujen ot men i ot detzata ni,koito sa malki
a moje bi i shte tribva da si opravim i zdravnoto osiguriavane v Bg predi tragvaneto ni v druga evropeiska darjava,!!?
tarikmom  ,nie niamahme vreme da obsajdame tova s vizite kogato se vidiahme savsem expresno v Rabat predi da zaminete v canada....
m_e_p_i i ti li si omajena za marokanetzi,i za grajdanstvoto se interesuvam ,razbrah qe ako imal liqna karta sled 6 mesetza mojel da poiska balgarsko grajdanstvo,no za sega se ograniqavam zaradi tova patuvane koe shte e po lesno

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Процедурата за гражданство не е лесна и изисква време. От няколко години има и изискване за владеене на български език. За гражданство са необходими да са минали поне 5 години от датата на получаване на разрешението за постоянно пребиваване.
Ето сайт с информация http://www.bulgarianembassy.org.uk/citizenship/citizenship.html
Погледни Applying for acquiring or relinquishing Bulgarian citizenship.
Моят съпруг е руснак с баща българин и има документи за постоянно пребиваване от малък, но те с нищо не облекчиха положението му в западна Европа.
Ако искате да се установите във Франция, по-скоро провери, ако ти живееш и работиш там, като гражданка на друга страна от ЕО, с какви права ще се ползва твоя партньор.

# 6
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
наржиса, зна4и сме едно/едно с тебе! същото мислим да правим!с малко пове4е стаж в тунис 6 г ве4е! проблемът е как той да полу4и разрешение за да ме придружава в европа, за да се установим там?ве4е знам ,4е и за бг не е толкова лесно във франция, не одобряват винаги искането за разрешение за работа, зависи си от това какво искаш да работиш и дали има желаещи от френска страна! освенд а съм на 4ерно! както и в бг, той трябва да 4ака за работна визаоколо 6 м , за разрешение да си търси работа, остави отделно дали някой бг ще го наеме!ето това от 1 месец ми е отнело съня,направо съм на нон стоп обороти да премислям и търся на4ини и инфо!ако имате който и да е пове4е инфо, споделяйте моми4ета, моля ви!
мери, като минала по пътя, можеш да дадеш ,надявам се пове4е информация при вас как е минало? мъжът ти не полу4и ли бг паспорт като с баща бг?  newsm78

# 7
marsy,  ako znaesh nie go obmisliame ot septemvri mesetz,ot kakto razbrahme 4e diplomite za lekari ni gi priznavat v frantzia iskame da se varnem tam,mije bi e dobre da otidem  bg za izvajdane na tezi karti za prebivavane za edna godina mai ti davat i posle pak za edna i tn..a otdelno sapruga mi da si izvadi viza za vranzia,4e koi triabva da ti dade tova pozvolitelno za pridrujavane,ne e li avtomati4no,kato tragnesh ti naprimer i toi tragva s teb kato tvoi saprug??razbrah i drugo 4e ako ti otidesh na rabota v france posle sapruga ti moje da doide s viza besplatna za " regrupement familiale "sled max 6m,itova e variant
m_e_p_i,vidiah kakvo si mi pratila,moje bi shte mu dadat postoianno prebivavane na maja 4e imame dve detza ve4e,toi znae balgarski,vapreki 4e nie sme u4ili 7 godini v rumania,az ne zabota v france sega sme v maroko ,no se opitvam da se prehvarlia na spetzializatzia v france

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Здравей,
С първия ти пост се беше записала с друго име и не разбрах, че си ти  Embarassed Не съм чувала за тия карти за пребиваване, но пък нашите български закони са наистина много объркани и изобщо не подкрепят семейството. На моят съпруг като искахме да му вадим виза за България ни направиха на маймуни - нямало значение, че сме били женени и дрън-дрън, големи ядове бяха.
Наистина не знам какъв съвет да ви дам - Успех в начинанието и поздрави на цялото семейство!  Hug

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
marsy, в началото той не искаше да взима, заради задължителната военна служба. Иначе придобиването на гражданство не отнема повече от година. Процесът не е труден, ако отговаряш на изискванията и представиш всички необходими документи  Peace
velima (narxisa), виж като специализант какви са ти правата и какви права получава твоя партньор и децата, според френските закони.

Общи условия

Активация на акаунт