по колко млекце трябва да изяжда 3-МЕСЕЧНО БЕБЕ.....

  • 7 304
  • 7
  •   1
Отговори
По колко трябва да изяжда 3-месечно бебе?

# 1
  • Мнения: 1 691
Ами ако суче директно от майка си, това е трудно да се установи. Яде толкова, колкото му се яде. В най-добрия случай яде и толкова често, колкото иска - например 12-14 пъти дневно, както хапваше синът ми на 3 месеца.
А ако се храни с изцедена кърма - може да се ориентираш по формулата за хранене с АМ, като имаш предвид, че кърмата се усвоява по-пълноценно и може детето да изяжда по-малко.
Формулата е следната - в числото 100 заместваш средната цифра с навършените месеци на бебчо и се получават милилитрите за едно ядене, ако се храни на 3 часа. Тоест на 3 месеца това са 130 мл (и пак припомням - и по-малко да са, е нормално, а ако са повече, значи имаш ящно бебе). А тъй като децата, хранени на 3 часа, на 3 месеца са на 6 хранения дневно, това прави около 750-800 мл на ден. Което не означава, че не може да хапва по 600 мл или по 1,5 л. Децата са различни Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 441
Колкото му се яде!!!  Hug Едва ли е добре да го лишаваш ,ако е гладно,за да можеш да влезеш в някакви норми.  Peace

# 3
  • Мнения: 630
Дъщеря ми на 3 месеца беше на смесено хранене и ядеше 6 пъти по 130мл.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Моето слънчице след 3 дни ще навърши 4 месеца. Ядем по шест пъти на ден, като от две седмици започна да си търси и нощното хранене Sad. В началото си мислех че ми е намаляла кърмата и не и стига млякото, но се оказа че и излиза зъбче Cry Сега яде поне по веднъж на нощ като се успокоява на гърдата ми.
Затова ако кърмиш не се притеснявай по колко трябва да яде. Колкото иска толкова. Ние така ядем на поискване. Когато е гладна тогава.

# 5
  • Мнения: 641
В "доктор нивеа бейби" пише 100+10*месеците . Трети месец - 130 мл.

# 6
  • Мнения: 367
В "доктор нивеа бейби" пише 100+10*месеците . Трети месец - 130 мл.

И аз зная за тази формула, въпреки че като е на гърдата реално никога не разбирам колко изяжда. Интересно е че напоследък се изцеждам, когато ми се налага да излезна и последният път е изял 140 мл (цялото изцедено количество), та чудя се ако имаше повече мл дали щеше да ги изяде и дали изобщо такива формули са валидни за кърмените деца?!

# 7
  • Мнения: 553
Бебето суче и когато е просто жадно, затова се кърми когато детето поиска, - предната кърма е за това, и бебенцето може да си пийне 20-30мл, затова не е добре да се храни под часовник. Е тези 20-30мл дали ще ги броиш е друг въпрос...Майките които хранят с АМ предлагат водичка между храненията, нали? Водичката слагат ли я в сметките...едва ли..
Затова различните майки ще ти кажат различни количества. Има значение и колко е голямо бебето- едно бебе което се е родило 4кг и друго което се е родило 2,5кг ще изпиват различно количество може би

БЕБЕТО ТРЯБВА ДА ИЗЯЖДА ТОЛКОВА МЛЕКЦЕ, КОЛКОТО ГО ПРАВИ ДОВОЛНО.

не се тревожи толкова  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт