Моля помогнете!

  • 1 032
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами!От една седмица сме сьс растройство а до вчера и сьс поврьщане даваме и ентерол и бисептол но не помага исписаха ни и глюкоза.Моля ако има подобни случаи споделете!Просто вече не знаем какво да правим и от какво стана така,дали е от зьбки или от това че испи 100мл прясно изцеден сок от ябьлка на гладно ,просто вече не знаем какво да правим.Ще сме благодарни на всякакви отговори!Благодаря предварително!

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Едва ли е от зъби толкова дълго време.
Пуснете изследвания кръв и урина, консултирайте се с лекар.

# 2
  • Мнения: 9 814
Това, което описваш е доста обезпокоително. Направете спешно изследвания.

# 3
  • софия
  • Мнения: 1 745
Едва ли е от зъби толкова дълго време.
Пуснете изследвания кръв и урина, консултирайте се с лекар.
Peace!Може би е добре да дадете и аки,за изследване,за да не се окаже някаква чревна инфекция .

# 4
  • Мнения: 169
Обърни се към педиатъра си!

# 5
  • Мнения: 6 438
Потърси лекарска помощ.Едва ли може да ти дадем достатъчно компетентни съвети.Все пак става въпрос за здравето на детенцето ти. Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
Колко е голямо детето....???
От зъби не е... Лекар? Изследвания?
Внимавай за обезводняване.
За това което описваш - диета -строга, ако приема лечебна хумана (или милупа) само на нея...ако е по-голямо - прави се на каша, ако кърмиш - само на кърма.
Можеш и печени ябълки.
Смекта също можеш да даваш.
По-добре вместо глюкоза вземете хидратин елфе...това е прахче със състава на системите , които се вливат при обезводняване, разтваря се в 250мл вода и се пие, колкото поема детето...може да изпие много....
Хип май също имаха рехидратиращо сокче някакво...
Ако е отпуснато детето тичайте на лекар независимо от часа...или викайте в къщи...
Имах подобн случай като малкия беше на годинка - завърши с 4 дни в болница от обезводняване.....но тогава мн неща не знаех, след това малкия всеки месец минаваше по един корем вирус доста дълго...та свикнах....въпроса е да не стигате до положението в което детео вече отказва всяка храна и течност и се отпуска....

бисептола за какво е???? за повръщането ли нещо???

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 20:24 от Angel_Dust

# 7
Правихме пьлна крьвна картина и дадохме аки за изследване ,крьвната картина е добра а другото ще стане чак понеделник готово.Бисептол ни го исписаха за растройството а бубката ни е на 1 год.и 3 месеца.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Едва ли е от зъби толкова дълго време.
Пуснете изследвания кръв и урина, консултирайте се с лекар.
Peace!Може би е добре да дадете и аки,за изследване,за да не се окаже някаква чревна инфекция .
Точно!И успех! Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
При цялата ни богата чревна история никога не са ни изписвали бисептол за това питах...даже като бяхме в болницата освен системите и ентерола и лечебна хумана, друго не даваха....

Дано се оправия по-бързичко миличката....
Някой в др тема и за компот от дренки беше писал наскоро, че помагал....

# 10
  • Мнения: 3 929
И моят син миналата седмица беше 5 дни с разтройство и повръщане. Не е вдигал Т, нищо друго, но се беше обезводнил. Добре, че го кърмя още, че даже не искаше да яде, а иначе е много лаком. Педиатърката ни изписа Хидрасек прахчета, Натриев цитрат. Оправи се от тях след 2 дни. даже още на 1-я ден след приема, беше доста по-добре.

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
Така е натриевия цитрат е страхот за повръщане, веднага пресича.

# 12
  • Мнения: 71
Бих искала да дам и аз няколко съвета от личен опит и мн се надявам да помогна:)
Ентерол и смекта редуваш и сутрин и вечер - затяга но трябва и диета
Натриев цитрат -  спира веднага повръщането
ХИП оризова вода, а можеш и да си направиш сама, също чай от шипка, запарка от ябълкови кори, от моркови-водата
На моя син мн му помагат компотчетата от дренки:)Баба му прави само заради него:)))
Диетата на моя син е била по цяла седмица, че и повече, даже и да се оправи тя продължава още 2-3 дни. Яде само сухари, солети, обикн бисквити и мноооого течности-изброените по-горе. И нар съм давала! Изсуши си и си пази даже само корите сварени и давай сока.
Бисептола според мен е напълно безсмислен!!! Мн е добра д-р Куфарджиева - педиатър в Закрила- на Дондуков. Вече не работят със здравната каса и прегледа мисля е 20-25лв.
Ако детето се отпусне и придремва или само лежи или седи тичай в болница. Обезводнено е! Моя син е бил на системи за това!
Бързо се оправяйте! И да пишеш!

# 13
  • Мнения: 2 131
Стискам палци бебка да се оправи бързо! Тя е сравнително големичка, не знам дали 100 мл сок би й повлиял така, пък било и на гладно. Но зависи - има деца с чувствителни стомахчета. А глюкозата не е лекарство, доколкото знам, изписали са ви я за да не се обезводни. Наистина трябва много да внимаваш да не се обезводни, защото е изключително опасно.
не знам, може и глупост да напиша, ама бисептолът не е ли антибиотик?

# 14
  • Мнения: 1 516
На мен ми прилича на вирус, още повече ,че нашето педи каза, че върлува точно такъв. Внимавай малката да не се обезводни, момичетат са ти писали какво да даваш. Проверката за критично обезводняване е като стиснеш например коремчето мястото да си остане релефно, а не да се връща в нормално положение.  Бисептолът се дава за температура до колкото знам аз !

Общи условия

Активация на акаунт