Цветна снимка на сърцето

  • 29 013
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 249
Здравейте искам да попитам къде в София правят цветни снимки (коронарография),колко струва дали минава през здравна каса засега друго нищо не ми хрумва ,защото немога да си събера мислите от тревога,баща ми беше в прединфарктно състояние и беше в болница и като го изписаха ,казаха да си направи цветна снимка,защото е много опасно да не получи сърдечен удар
благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Баща ми ходи и си прави в трета градска (дано не бъркам, май тя беше сърдечно-съдовата  Thinking). Остана доволен. Не знам дали се пое от касата, ще го попитам. Мисля че да, защото му дадоха направление.

# 2
  • Мнения: 249
Блонди благодаря ти за бързия отговор , и моя баща иманаправление и май само казали да ходи в Света Анна или Екатерина ,той се ошашавил и се двуоми между тези двете , а болезнено ли е и колко време трае ?

# 3
  • Мнения: 27 524
Питах го. Така е, както ти казах, трета градска, води се национален кардиологичен център за цяла България, той лежа с двама от провинцията. Изписват на същия ден, минава леко и безболезнено. С направление, поема се от касата. Спокойно, всичко ще е наред  Hug

# 4
  • Мнения: 249
благодаря за подкрепата и дано мине бъро и всичко да е наред

# 5
  • Мнения: 27 524
Не е болезнено, вкарва се контраста през вена около мишницата или долу на крака, те избират, не боли. Само шубето е голямо. Минава за около 15 мин, ляга гол на маса и не мърда, оператора си влиза в стаята, прави снимките, казва веднага, ако има проблем, но след това се разчита от лекаря, който те е поел в болницата и той назначава лечение, рецепти и т.нат. Казвам да не се притесняваш, най-вероятно за баща ти се касае за малко запушване, ако не е над 75 процента, правят ангиопластика, слагат балонче и го раздуват на стесненото място. Става бързо и също изписват на същия ден. След коронарографията да пие много течности, да изхвърли контрастното вещество. В трета градска мисля, че са най-добрите специалисти, поне аз търсих за баща си най-доброто и там ме насочиха.  Peace

# 6
  • Мнения: 249
ами той има стеснение на кръвоностните съдове и май е от скоро и дано стане бързо

# 7
  • Мнения: 27 524
Това обикновено е проблемът, да. Стискам палци да не е много, за да стане с балонче и да не е на много места. Нека иде по-скоро да го видят и после пиши какво е станало  Hug
Може да няма проблем. При баща ми всичко се оказа на нервна почва вследствие на пенсионирането му и си е съвсем здрав, а кардиоложката в поликлиниката му даваше наставления, ако тръгне да получава инфаркт да тръгва за болницата  ooooh! Close, та той окончателно се ошашави  Crazy

# 8
  • Мнения: 249
името на болницата е трета градска само това или има и друго име ?
и трябва ли предварително да се запише час ,казаха че трябва да се чака много и тоа ме плаши
дали става веднага ?

# 9
  • Мнения: 27 524
Трета градска, Национален Кардиологичен Център. Записва се час, да, обикновено сестрите на докторите дават час за прием в болницата или за преглед. Баща ми отиде с връзки и стана сравнително бързо, но пак чакаше два месеца, защото му казаха, че е добре да се направи пролетно време. Но мисля, че се чака, да, за съжаление.  Sad Обадете се на всички възможни варианти и вижте за кога има най-рано час и там да иде. Търсих сайт, но не намерих.  Confused

# 10
  • Мнения: 249
благодаря ви много   bouquet  bouquet  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 1 603
Ето - http://www.hearthospital.bg/
Стискам палци всичко да е наред.
 Hug

# 12
  • Мнения: 249
supi4ka много благодаря  bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 118
Съветвам те да не пробвате само в Трета градска, а и в Токуда или Св. Екатерина. Където има най-ранна дата там. Ако се ноложи, платете за да стане бързо. Ако имате познати лекари, те могат да ви помогнат. Изследването е много добър вариант, защото ако има проблем се вижда точно къде и съответно какво следва. На баща ми миналата година го правиха 2 пъти в Св. Екатерина. Чудесни условия и супер специалисти. Спомням си, че ако се наложи стентиране се доплаща по-крупна сума, но каквото такова. Важното е да мине бързо, а не да чака с месеци! Успех!

# 14
  • Мнения: 249
баща ми има записан час в Света Екатрерина за сряда , утре тръгват за София ,дано всичко мине леко и бързо  Praynig Praynig Praynig
Dessbess какво е стентиране и колко струва ?

Общи условия

Активация на акаунт