Продължително кървене при първи цикъл след аборт ?

  • 9 484
  • 12
  •   1
Отговори
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Милички, доста от вас са минали пътят по който вървя аз. Писах в няколко теми, че ми се наложи да направя аборт. Подробно съм описала, че кървенето след аборта беше доста продължително. Месец и малко. След това ми дойде първият цикъл. От тогава минаха близо 18 дни, а самото кървене е доста непостоянно. Беше горе-долу нормално през първите 5-6 дни /е малко позасилено де, но не отдавам голямо значение на това/, след това започнах да се чистя с прословутото кафеникаво течение, после отново прокървих ден-два но лекичко, след това спря напълно за ден-два, после пак някакво зацапващо и накрая снощи отново си потече като нормална менструация.Аз съм блокирала от страх. Направо не знам какво става с мен. То бива-бива, ама това моето си е пълно мъчение. 3 месеца аз си кървя-малко или повече, но все си има по нещо.
   Та въпросът ми е : имали ли сте продължително кървене по време на първият цикъл след аборт???  Искам да вярвам че всичко е наред с мен, но така съм се шашнала, че думи нямам.
   Знам че е индивидуално при всяка една от нас, но аз прецедент ли съм...и кога най-после ще спре. Докторът, който ми направи кюретажа, каза че понеже съм пила ударни дози ДУФАСТОН по време на бремеността, сега ще трябва време за да ми се нормализират хормоните.
   Благодаря предварително на всяка една от вас. От тук може да се научи много повече отколкото ще ни каже един доктор. Те говорят по изученото от учебници, а тук се споделя житейски опит.
   Отново ви казвам едно голямо мерси и оставам с надеждата, че ще се поуспокоя малко и нещата наистина ще влязат в релси в близките дни.

# 1
  • Мнения: 7 718
Отиди на лекар да те прегледа и да изключи някакъв проблем.

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185
На мен ми дойде и след това имах положителен тест. Един лекар във Враца експериментира 1 месец върху мен преди да направя кюретаж, през това време пих кръвоспиращи, дуфастон, противозачатъчни по 3 на ден.
След кюретажа едва ми цапаше, след това ми дойде нормален като количество и продължителност цикъл и всичко беше ок следващите месеци.
Според мен е добре да отидеш на лекар, най-малкото такова кървене при мен доведе до спад на хемоглобина от 150 на 110 и бях парцал.
А може би да потърсиш мнение и на друг лекар?
успех!

# 3
  • Мнения: 9 063
Мила Розичка,доколкото си спомням имаше уговорен час при гинеколог по този повод? Не отиде ли? Мисля че трябва Rolling Eyes

# 4
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
STEFANIE, мила ходих на доктор заради кървенето след аборта. Той каза че всичко е наред и да очаквам до седмица цикъл. А след цикълът да отида пак....е то доста време мина откакто ми дойде, а ми е неудобно да отида там с кървене.

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Няма от какво да ти е неудобно. То и аз мислех така, ама и моето положение не се търпеше, като гледам и твоето е вече нетърпимо.
Всъщност на гинеколозите това им е работата, така че запиши си час и иди! Ще ти е леко неудобно, но ще разбереш какво става, както каза Лали ще се изключат проблеми!

# 6
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Голди, моля те отиди на лекар. Не оставяй нещата така да минат от самосебе си! Грижи се за здравето си!
Аз си спомням,че доста почаках докато ми дойде след аборта, но не съм имала по дълго кървене от обикновено!
Желая ти успех и те целувам!

# 7
  • Мнения: 7 718
Какво ще ти е неудобно. За лекаря няма никакво значение. То като ти спре, тогава пък няма за какво да ходиш.

# 8
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Звъня му на въпросният доктор, но явно е зает и не си вдига телефона.....а аз в същото време ще експлоадирам от притеснения и нерви.....
   Мерси за бързите отговори милички! Crazy  Heart Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 679
След кюретажа кървенето ми бе доста обилно за около 5 дни и след това намаля до споменатото от теб кафеникаво за около още 5 дни. След около месец ми дойде менструация и след нея като започна едно кървене около месец и половина нон стоп. Ходех като пияна накрая ми изписаха дуфастон по някаква схема и противозачатъчни три месеца за да мога да регулирам цикъла.

Ходех си без никакви притеснения с кървене на гинеколог и то доста често.

# 10
  • Мнения: 7 718
Цитат на: golden_rose123
но .....а аз в същото време ще експлоадирам от притеснения и нерви.....

Спокойно, няма нищо страшно. Често се случва да има такова кървене. Важното е да вземеш мерки.

# 11
  • Мнения: 2 723
След моя кюретаж имах кървене два- три дни и после нормална менструация след месец. Смятам, че е добре да потърсиш и второ мнение. Ако си от София мога да ти препоръчам лекар. И изобщо не се притеснявай, в крайна сметка това е твоето тяло.

# 12
  • Мнения: 318
розичка ние с теб се бяхме засякли в един от моите постове, моето положение беше абсолютно идентично с теб 2 месеца че и повече не можах да разбера кога ми е дошло и кога си кърви от лигавицата, обиколих сумати доктори и всички казваха че няма проблем, с един обстоен преглед ще установят дали всичко е наред. Мен ако питаш дори отиди на вагинален ехограф с него се вижда доста по-добре какво е положението''отвътре''така да се каже. Айде успех и не се шашкай. Ако искаш да си поговорим повече по въпроса моето кю е 276456558, ако мога да ти помогна с нещо ще се радвам.

Общи условия

Активация на акаунт