Солен кекс или нещо друго солено!!!

  • 5 412
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Двете ми дъщери като че ли си падат повече по соленото, отколкото по сладкото.
Аз имам една рецепта от тук и все нея правя, че вече и на мен ми втръсна. МОЛЯ, дайтеми идеи какъв солен кекс или нещо др. да приготвя за почивните дни на хлапетата.
МОЛЯ пълни рецепти стъпка по стъпка. Мерси

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 18:02 от Пела

# 1
  • Мнения: 678
Солен кекс

1 кренвирш/или друг колбас/
150 г кашкавал
2-3 кис.краставички
1 сварено яйце
Продуктите се нарязват на дребни кубчета.

4 яйца
1/2 коф. кис.мляко
1 ч.л. сода
1 к.ч олио
2 ч.ч брашно
От това замесваш средно рядко тесто/с миксер/
Прибавяш нарязаните продукти,смесваш добре и изсипваш в кексова форма.Печеш на 180 г,за около 30 мин./намазни и набрашни формата/
Няма начин да не стане,не се пука,не изгаря.

# 2
  • Мнения: 2 655
Мерси,
още днес ще пробвам, като се върнат у дома довечера да ги изненадам.

# 3
  • Мнения: 311
Солен кекс

1 кренвирш/или друг колбас/
150 г кашкавал
2-3 кис.краставички
1 сварено яйце
Продуктите се нарязват на дребни кубчета.

4 яйца
1/2 коф. кис.мляко
1 ч.л. сода
1 к.ч олио
2 ч.ч брашно
От това замесваш средно рядко тесто/с миксер/
Прибавяш нарязаните продукти,смесваш добре и изсипваш в кексова форма.Печеш на 180 г,за около 30 мин./намазни и набрашни формата/
Няма начин да не стане,не се пука,не изгаря.

Моята е почти същата. Аз прибавям маслини и подправка - чубрица, босилек или каквато предпочиташ

# 4
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Az imam tozi ot recepta ot foruma

СОЛЕН КЕКС
 
•   100мл олио
•   1 ч.ч. кисело мляко
•   1 ч.ч. брашно
•   1/2 ч.ч. царевично брашно
•   ½  ч.ч. овесени и пшеничени трици
•   1 пакетче бакпулвер
•   Магданоз
•   1 щипка сол
•   1/2 ч.ч. маслини
•   2 кисели краставички
•   3 яйца,
•   сирене,
•   кашкавал
•   ½ ч.ч. царевица
Разбивате 3 яйца с мазнината и киселото мляко, като постепенно прибавяте пресятото и смесено с бакпулвера брашно, докато се сгъсти. Останалите продукти нарязвате на дребно, маслините изчистете от костилките. Накрая добавяте на ситно нарязания магданоз и подправяте по избор и сол. Сместа изливате в намаслена и посипана с брашно тавичка и печете при 180-200гр.

# 5
  • Мнения: 5 001
                                                Солен кекс
2 яйца,1/4 ч.ч. олио,1 пълна ч.ч.кисело мляко,2 1/2 ч.ч.брашно,1 бакпулвер,3-4 щипки черен пипер,1/2ч.ч. натрошено сирене,1/2 ч.ч. шунка на кубчета,1 връзка нарязан копър.
   Бакпулвера се слага в брашното и се обърква.
Продуктите се разбъркват по реда в който съм написала.Тестото се изсипва в намазана и набрашнена форма(или тавичка) за печене.Слага се в СТУДЕНА !!! фурна и се пече на 150-180 градуса.Не се отваря фурната 1/2 час,за да не спадне.После се проверява с клечка(пробожда се периодично) дали е опечен кекса,ако клечката излиза суха-кекса е опечен....

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ето една идея и от мен

не е точно кекс и е малко по-различно, но става бързо и е интересно.

отгоре можеш да сложиш настърган кашкавал.

# 7
  • Мнения: 1 117
Аз имам една интересна рецепта, но е малко връткава.
Италианска е, казва се "селски бриош".
Стават малки солени кексчета
Прави се с миксер, с приставка за тесто.
В купата се слагат в следната последователност:
125г сварени пасирани картофи
1 яйце
50г зехтин
1/4 ч.ч. прясно мляко +12г прясна мая (предварително разтворена)
250г брашно.
Меси се, докато се получи еднородно тесто.
Добавяме около 250г. нарязани различни салами, шунка...
Размесваме.
В намазани и наръсени с галета малки форми се слага тесто до около 1/3 от обема.
Втасва около 1 1/2 часа на топло място - може да загрееш фурната до 50град, и да я изключиш после.
Като си удвоят обема, се слагат да се пекат в загрята фурна на 180гр. докато се зачервят.
На мен ми излизат около 12бр. в алум. форми за крем карамел

Вкусно е! Жалко, че нямам снимка, но може би това е повод да ги направя пак? Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 032
Моята рецепта е изключително елементарна, но е много вкусна. Това е предпочитаната неделна закуска от мъжа ми.
150-200 гр. сирене, половин кофичка кисело мляко с 1 ч.л сода, чаша и половина брашно, 2 с.л. олио. По желание може да се сложат 1 или 2 яйца (аз съм на принципа, че когато яйцата в една рецепта са повече, става по- вкусно и винаги слагам по 2). Всички продукти се смесват и изсипват в намаслена тавичка. Пече се на около 200 градуса. Не загрявам предварително фурната.

Ако при същите продукти увеличиш брашното на 1/2 кг. от полученото меко тесто можеш да оформиш малки питки. Върху всяка слагаш по мъничко масло и печеш. Това са т.нар. в нашето семейство "Суворовски питки".
Хубавото на тази рецепта е, че можеш да я използваш като базова и да добавяш продукти по твой вкус. Мисля, че ще търпи и маслини, и някакъв колбас или подправки. Аз обичам въпросния солен кекс с чаша айран и някакво сладко. Мъжът ми и дъщеря ми са по соленото и си го ядат така.

Общи условия

Активация на акаунт