Какво стана с банкоматите?

  • 4 151
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 043
Знае ли някой защо вече не може да се плащат сметки през банкомати? Доскоро още се намираха на някои банки (на ПИБ, от която ми е картата, отдавна премахнаха тази услуга от менюто), и ми беше много удобно. От няколко дни не мога да намеря банкомат със старите настройки... Rolling Eyes Какво го наложи?

# 1
  • Мнения: 2 891
ПИБ имат вече собствен център и не минават автоматично през Борика. Може да е за това.

# 2
  • Мнения: 2 700
И не само. Имат услуга плащане на комунални услуги, което им е по-изгодно.

# 3
  • Мнения: 5 370
Аз все още успявам да платя всички сметки през банкомат.
Последния път май използвах банкомат на АлфаБанк

# 4
  • Мнения: 212
Аз все още успявам да платя всички сметки през банкомат.
Последния път май използвах банкомат на АлфаБанк
Всичко е заради преминаването към чип карти. ПИБ нямат вече меню B-pay в банкоматите си, а и другите банки ги следват по тоя път. Както jj спомена ПИБ имат вече собствен картов център и изобщо нещата се объркаха тотално.

# 5
Специално ПИБ от началото на годината смениха всички карти с чип (за по голяма сигурност).
Може и това да е причината. Аз ползвам тяхната комунална услуга и засега съм много доволна.
За всяка платена услуга ми пращат e-mail, за който плащам само 5 ст.

# 6
  • Мнения: 4 300
Нищо общо няма с чип-овете, нито с комуналните услуги. Просто ОББ и ПИБ си имат отделни картови системи ( извън БОРИКА) и затова не предлагат такива услуги.
Останалите банкомати си ги имат.

# 7
  • Мнения: 212
Нищо общо няма с чип-овете, нито с комуналните услуги. Просто ОББ и ПИБ си имат отделни картови системи ( извън БОРИКА) и затова не предлагат такива услуги.
Останалите банкомати си ги имат.
Не са само те. В банкоматите на Булбанк също изчезна менюто B-pay. И на други банки също. Много малко банкомати останаха с това меню на B-pay

# 8
  • Мнения: 4 300
В банкоматите на Булбанк никога не е имало меню Б пей.
Имаше Плащане на сметки и още го има, както и на Райфайзен например ( тези съм ползвала в последния месец).

Чиповете нямат нищо общо, банкоматите са си същите, нищо не им се е променило. От поне 3 години не се инсталират стари банкомати и пос-ове, тъй като се появиха чип картите. Но  те са така да го нарека хардуеърна промяна, а функциите на банкомата ( какви банкноти пуска, дали разписката е автоматична или не, дали се плащат сметки) е софтуеърна.

# 9
  • Мнения: 212
Ето списък на всички банкомати в които има старите менюта за плащане през b-pay и регистриране на карта в системата е-pay

https://www.epay.bg/?page=front&p=b-pay_atm_emv

# 10
  • Мнения: 2 891
Този списък е стар. Банкоматът на Булбанк, на бул. Шипченски Проход, в София няма B-pay. Знам, защото обикалях като луда, за да си регистрирам картата. Този на Била в младост, на Райфайзен, ми рег. старата на ПИБ (без чип), но с новата (с чип) изобщо не отвори B-pay менюто.

# 11
  • Мнения: 4 300
Джей джей, това е много интересно. Искаш да кажеш че с карта без чип на ПИБ си нямала проблеми, а с такава с чип не става?
Защото с моята с чип съм нямала никакви проблеми с плащания ( не е на ПИБ) Thinking
А изобщо не виждаш менюто или не можеш да го ползваш?

# 12
  • София
  • Мнения: 6 043
Не се бях замисляла за това дали чипът има значение  newsm78 Аз и не им разбирам много, де, пък и не помня дали само с моята карта с чипа се получаваше така. Освен да пробвам с картата на майка ми, тя е без чип...

# 13
  • Мнения: 2 891
Рокси, изобщо не се вижда. След много обикаляне, най-накрая я регистрирах в клона на Експрес банк на Плиска. Рокси, говоря за 2 м. разлика  Laughing

# 14
  • Мнения: 700
ПИБ сменят системата. Смениха ми картата с ЧИП (стана по-бавна Twisted Evil), вчера получих писмо, че си сменят софтуеъра на Виртуалния банков клон. Щяли да внедряват Flex Cube, ако това ви говори неща, щото на мене не.

Обади се на 0800 11 011 (безплатно за БТК) Peace

Общи условия

Активация на акаунт