Сътресение на мозъка и жълто петно над веждата

  • 4 718
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Мисля, че 8 месечната ми щерка вчера получи комоцио, след като падна жестоко на главата си. Това, което ме интересува обаче е, че в резултат и се появи жълто петънце над веждата. Възможно ли е да има връзка с падането или по-скоро се е ударила допълнително. Какво може да значи подобно петно?

# 1
  • Мнения: 4 451
Повръща ли? Това е силен симптом за комоцио. А петното вероятно е от самото падане или от стара синина.

# 2
  • Мнения: 2 757
Не повръща, което е единственото обнадеждаващо, но след като падна се държа нетипично. Първо се захласна и не можа да си поеме въздух доста време. След което вместо да реве гледаше точно като тресната няколко минути и после започна да мяуче едва едва и стана сънлива. Сега се държи както обикновено. Но петното ме смути и се надявам да се е ударила допълнително, а не въртешна реакция след падането, защото тя падна на тила си на пода и няма как от този удар да асе получи синка на челото

# 3
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
А ходехте ли на лекар?Ако несте отивайте незабавно.Детенцето е малко и все пак това е главичката.Аз бих отишла на момента.

# 4
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
малкия беше на 3-4мес. когато падна от масата докато го преобувах. Падна по гръб и си удари и главата,но аз веднага го заведох в Пирогов да го прегледат и там ме предупредиха при такива сериозни удари по главата да го водя задължително на преглед.Затова моя съвет е да я заведеш на доктор.Дано и няма нищо на бебка Praynig

# 5
  • Мнения: 1 820
и аз мисля да тичате на доктор възможно наи-скоро.По принцип знам че децата са по издръжливи от възрастните хора,но когато е жестоко падане като вашето потарси помощ от лекар.Аз бих отишла веднага.Успех и дано няма нищо!

# 6
  • Мнения: 2 757
Личната отказа да я прегледа. Оставаме в Божии ръце - молитви и светена вода

# 7
  • Мнения: 27 524
Личната отказа да я прегледа. Оставаме в Божии ръце - молитви и светена вода

Абе, как може такова нещо. Вие да не живеете в Мароко, бе, Ники Фин, в Дания сте, майка му стара, ама как се ядосах.  Close Shocked Как може да падне детето ти жестоко на главата си, да има нетипични прояви, петна и - първо - да откажат да ви приемат. Ми като не е личната, има болници, има спешни случаи, нали си имате здравна осигуровка... И второ - как може ти, майка вече на три деца,  да питаш за толкова сериозни неща тук във форума, без да идеш на лекар и да казваш, че всичко е в Божиите ръце. Стига, не живеем в 19-ти век все пак  ooooh! ooooh! ooooh!

# 8
  • Мнения: 1 820
eи я се стегни!Заминавайте за барза помощт,или при др лекар ако трябва и на частно!А с личната се разправяй после когато всичко мине!Отказала тя,ако сам ще я удуша сигорно.Как така се примиряваш толкова лесно,и то за детето си!Не оставяй така нещата!Отиди моля ти се!!!!!

# 9
  • Мнения: 27 524
Да ти напомня ли за една съфорумка, чието дете падна от дивана, на 8 месеца, уж всичко било ок, легнали си нощес и то не станало повече  Twisted Evil Звуча гадно и грубо, но постъпваш безтоговорно.  Close

# 10
  • Мнения: 1 820
Дано сте ходили на лекар,аз просто нямам какво да кажа,направо си глътнах граматиката след като прочетох:"Оставаме в Божии ръце - молитви и светена вода"!Какво е това безотговорно нещо бе хора,защо ще раждаш,когато няма да си поемеш отговорността?!Ох,няма смисъл....аз нямам думи просто!Дано дете е добре и найстина да е божиите ръце....продължението ще го спестя! #2gunfire

# 11
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
абе,човек на теб изобщо пука ли ти за децата ти? newsm78 ще се Praynig ,това с молитва и светена вода не минава.

# 12
  • Мнения: 1 877
Тичайте на доктор! А на тази ,личната,можеш да и пуснеш едно оплакване до съответните органи там.... А-АААА ма-ха!

# 13
  • Мнения: 2 757
Разбира се, че ми пука за детето ми. И утре ще я заведем на бърза помощ защото почна да повръща и реве почти нон стоп. Да не говорим, че започна да страда от безсъние - събуди се нощем и се дзвери, не ще да спи. Не че не може да е нормално, много бебета го равят, но тя тя до сега си е спала нощем. Верно се будеше по 100 пъти с писъци, ама като я взема си млъкне и си заспи. А сега е като вампир  Crazy
Не я заведох до сега, защото тя се държа нормално и видът и не беше като за спешно отделение и не повръщаше и щяха да си ни върнат в къщи, ще бъде езък за разкарването, щяха да кажат да следим за еди кои си симптоми. Ама днес ми повръща на фонтан след всяко хранене и това определено ме обезпокои. Освен това симптом за комоцио може да е главобол. Как обаче да разбера такова малко бебе има ли главобол? Реве доста повече от нормално, но пък като бяхме на събиране с други деца тя си се държеше нормално, лазеше си, играеше си и си кротуваше. Не изглежда като да я е боляла глава. Въпреки че на път за натам и навръщане в колата не спря да реве, а обикновено не реве като се вози. Но не съм сигурна, че искам да знам ако наистина и има нещо сериозно, просто няма да понеса новината

# 14
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
аз мисля,че е трябвало още тогава да я заведеш.Какво значи: езък за разкарването????????? все пак става на вапрос за малко бебе,а не за сладолед!!!! И как не си сигурна,че искаш да знаеш ако и има нещо?? newsm78 Извиняваи,но за нем ти не си добре

Общи условия

Активация на акаунт