Отказва да яде пюрета!!!

  • 618
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 121
Здравейте! Сигурно има много теми като моята, но днес вече много ми се събра и имам нужда да споделя!! Синът ми е изключително кърмен първите 6 месеца. Захраних с морков, след това въведох плодови и месни пюрета без проблем. Ядеше и то много!!!! Допреди около седмица хапваше с огромен апетит по 4 пюрета на ден от всевъзможни комбинации. Все още кърмя-денем, нощем, никога не съм му отказвала. Има и 2 зъба, докато изкарат си ядеше най-нормално! НО от 1 седмица отказва да яде! Иска само кърма! Първите няколко дни му давах да суче колкото си иска, но положението става все по-зле, защото с всеки изминал ден иска все повече кърма и все по-малко пюрета. Всяко хранене е една огромна мъъъъкккааааа... хапва две лъжици и започва да се мръщи, стиска уста, бута или направо удря лъжицата и омазва всичко с пюре ooooh! вече нервите не ми издържат! Вчера за целия ден е изял едно единствено пюре с триста зора! Не мога да разбера какво става и идея си нямам какво да правя! Днес се зарекох, че няма да му давам кърма, докато не си изяде сутрешното пюре-от банани, ябълки и круши-любимото му! От 9 сутринта го яде!!! Едвам изяде няколко лъжици-наложи се да го прибирам в хладилника и подтоплям и ето, че преди малко го дояде с триста мъки. Искаше да суче, но не му дадох. Чак след като довърши пюренцето го накърмих. Знам, че за бебето гърдата означава не само храна, но и сигурност и утеха, затова не искам да му отказвам да суче, но просто не се сещам какво друго мога да направя?

# 1
  • Мнения: 484
Все едно описваш нашите хранения с Яна. Така е от 2-3 седмици, пробвах и с храна от кухнята - дори не иска да я близне. Като види лъжицата, още преди да е опитала и се обръща на другата страна с вдигнати ръце и стисната уста. Едва успявам да пъхна лъжичката до устата й - ако опита, има по-голям шанс да хапне малко. Давам да суче сутрин, след обед и вечер. На обяд все някак успявам да й натъпча 100 гр пюре. Но от друга страна гледам да не я насилвам много, за да не я отвратя съвсем. Давам да суче, за сега все още съм на мнение, че кърмата е по-важна от твърдата храна. А и съм чувала, че този период отминавал, макар и бавно. И че децата, които са кърмени, до около година само опитват друга храна, без да се засищат от нея. Така че ще стискам зъби Simple Smile, все някога ще прояде.
Яна започна да се мръщоли така когато започнаха да пробиват горните зъби, преди около месец. Може и при вас да са зъби (колкото и банално да звучи). Но само ще хабиш нерви да тъпчеш детето с пюре, ако не иска, значи не иска, едва ли е глезотия или го прави да те накаже Simple Smile. Не се ядосвай, няма смисъл Simple Smile Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 121
Яна започна да се мръщоли така когато започнаха да пробиват горните зъби, преди около месец. Може и при вас да са зъби (колкото и банално да звучи). Но само ще хабиш нерви да тъпчеш детето с пюре, ако не иска, значи не иска, едва ли е глезотия или го прави да те накаже Simple Smile. Не се ядосвай, няма смисъл Simple Smile Simple Smile

Явно не сме единствените Hug В интерес на истината сега чакам горните предни зъбчета да избият, та наистина може и в това да е проблема newsm78 Да си призная на моменти се дразня, затова, че не ме слуша, затова, че се правя на клоун и го моля да хапне поне мъничко, а той ми бута лъжицата и мрънка. Изпадам в ужас, че още от сега не иска да ме слуша, но явно такива периоди са напълно нормални... Sad

# 3
  • Мнения: 2 829
Аз пък се чудя защо като не иска да яде казваш че не слуша? Съвсем добронамерено го казвам, дано не звучи като упрек. Помисли дали ти би изяла нещо само защото те карат насила когато не искаш и дали това е инат и неслушане. Според мен кърмените бебета много добре знаят кога и какво да ядат. Моят син също има периоди, когато не яде почти нищо, освен кърма. Моето задължение е да му предлагам храна по 3-4 пъти на ден, Дали и колко ще яде-решава той. Искам да ме слуша за други неща-да върви с мен, да не се инати, да не пипа където не трябва, да слуша какво му казвам, да не хвърля храна от масата, да не иска да му давам всякакви предмети докато се храни и т.н. и т.н.
Извинявам се предварително ако ти звуча наставнически. Целта ми е само да те накарам да се замислиш за очакванията, които имаш към себе си и към детето си и в крайна сметка да направиш и своя живот и живота на детето по-лесен и спокоен като спреш да се притесняваш излишно и да настояваш и да насилваш детето. Ще видиш, че то само ще започне да яде Grinning Hug

# 4
  • Мнения: 1 121
yanast Hug благодаря ти за мнението. В никакъв случай не се засягам, напротив, благодаря ти, че ми помогна да погледна на нещата и от друг ъгъл. За неслушането-май по-скоро го написах, защото бях изнервена, иначе напълно подкрепям написаното от теб. Няма как да знам дали го прави от инат или просто защото не му се яде. Много съм объркана, тъй-като доскоро ядеше с голяма охота, а сега изведнъж отказва всичко... страх ме е, че не приема достатъчно витамини... страх ме е, че може да си остане така... аз например съм била много злояда и дълги години не съм спирала да боледувам. Това, разбира се, не значи, че и при него ще е така, ама мен пак си ме е страх. Като се сетя колко съм лежала по болниците и изпадам в ужас...  Та общо взето това са ми притесненията Embarassed

# 5
  • Мнения: 2 829
Моя Алекс ядеше с огромен ентусиазъм като започнахме захранването. След това имаше един период от месец когато почти нищо не хапваше. И сега има периоди, когато яде повече и дни в коитопочти нищо не яде. Дано това да те успокои. Малкия е 12.5 кг на 1.5 г. и от миналата зима не е пил лекарства изобщо, само се е случвало да му тече нослето.
Според мен следи си детето дали изглежда добре ( в смисъл да не е много слабо), дали наддава, дори и бавно (стига да не отслабва), дали е енергично и здраво. Ако е така-просто го оставяш само да преценява колко да яде. Ако обаче имаш повод за тревога-ясно е, че ще вземеш мерки. Колкото и да съм против храненето насила, ако сина ми отслабва, блед е, апатичен и боледува-със сигурност ще намеря начин да яде повече, дори да се налага насила да му бутам храна в устата!

Общи условия

Активация на акаунт