пърхот

  • 12 971
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 412
Значи искам да ви попитам за някоя маска против пърхот, която ви е помогнала и ви е махнала пърхота?Моля ви кажете искам да го махна ама не с шампоан, а с маска - шампоаните май не ми действат много Confused !Благодаря ви предварително-а имах в предвид домашна маска Joy

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Мъжът ми страда много от този проблем.Преди една седмица ходих на консултация в една аптека и взех био шампоан и специален гел.След още поне седмица ще кажа дали има ефект.Всичко е направено от  борови игли.

# 2
  • Мнения: 412
Мъжът ми страда много от този проблем.Преди една седмица ходих на консултация в една аптека и взех био шампоан и специален гел.След още поне седмица ще кажа дали има ефект.Всичко е направено от  борови игли.
ooooh! Аз не случайно казах, че ви моля да ми кажете маска!!!! Rolling Eyes А и са го предписали на него, защото са му видяли какъв му е пърхота и на него сигурно ще му помогне-на мен май няма да ми помогне!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами в повечето аптеки правят такива прегледи отиди и виж твоя пърхот какъв е.Каква е гаранцията че една маска на мен ако ми помогне ще помогне и на теб.

# 4
  • Мнения: 412
Ами в повечето аптеки правят такива прегледи отиди и виж твоя пърхот какъв е.Каква е гаранцията че една маска на мен ако ми помогне ще помогне и на теб.
Ами не искам да хода никъде-пърхота си ми е малко и няма нужда-от една специална маска според мен ще се изчисти!

# 5
  • Мнения: 2 926
Като нещеш да ходиш,след като си измиеш косата я поливай с разтвор от вода и оцет.
За маски не се сещам.

# 6
  • Мнения: 32
опитай с шампоан selsun,много съм доволна,от както го ползвам,нямам никакъв пърхот!

# 7
  • Мнения: 2 936
опитай с шампоан selsun,много съм доволна,от както го ползвам,нямам никакъв пърхот!

selsun blue  Peace

при толкова видове шампоани,защо ти е да се занимаваш с домашни маски,които може и да не подействат...

# 8
  • Мнения: 412
опитай с шампоан selsun,много съм доволна,от както го ползвам,нямам никакъв пърхот!

selsun blue  Peace

при толкова видове шампоани,защо ти е да се занимаваш с домашни маски,които може и да не подействат...
A колко струва?

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
В обикновен детски шампоан /па-па, кря-кря, бочко и други подобни/ разтваряш две счукани таблетки низорал. С този шампоан се измиваш два пъти седмично. След третото измиване ще забравиш за пърхута.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
В обикновен детски шампоан /па-па, кря-кря, бочко и други подобни/ разтваряш две счукани таблетки низорал. С този шампоан се измиваш два пъти седмично. След третото измиване ще забравиш за пърхута.
Ако ти се омазнява бързо косата,този метод не се препоръчва.Бебешките шампоани омазняват допълнително.

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
В обикновен детски шампоан /па-па, кря-кря, бочко и други подобни/ разтваряш две счукани таблетки низорал. С този шампоан се измиваш два пъти седмично. След третото измиване ще забравиш за пърхута.
Ако ти се омазнява бързо косата,този метод не се препоръчва.Бебешките шампоани омазняват допълнително.
В случая акцента пада върху низорала, затова й се изисква бебешки, тъй като е най-чист и не дразни скалпа и косъма. Няма да се омазнава бързо косата. Да не би при теб случайно да се е омазнявала или исказваш само предположение?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да не би при теб случайно да се е омазнявала или исказваш само предположение?
И аз по този начин третирах пърхота на мъжа ми с кря-кря и низорал.Но когато отидохме на консултация жената категорично забрани,тъй като пърхота му се води мазен,а бебешките козметики са съобразени с невъзможността на бебешкия организъм да се омазнява сам.

# 13
  • Мнения: 1 835
В обикновен детски шампоан /па-па, кря-кря, бочко и други подобни/ разтваряш две счукани таблетки низорал. С този шампоан се измиваш два пъти седмично. След третото измиване ще забравиш за пърхута.
Ако ти се омазнява бързо косата,този метод не се препоръчва.Бебешките шампоани омазняват допълнително.
В случая акцента пада върху низорала, затова й се изисква бебешки, тъй като е най-чист и не дразни скалпа и косъма. Няма да се омазнава бързо косата. Да не би при теб случайно да се е омазнявала или исказваш само предположение?

На мен само това ми помогна. Отдавна воювам с пърхота. Опитах какви ли не шампоани, включително и Selsun blue. Той беше най-ефикасен от шампоаните, но в един момент спря да ми действа. Та за мен решението беше - два пъти седмично разтварях 1 таблетка Нистатин или Низорал в половин чаша пода и си поливах косата след измиване. Наистина ми помогна. И не само на мен. На един наш познат - също. Той от години имаше пърхут, но с  еднократно поливане с Нистатин - повече не му се появи.

# 14
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да не би при теб случайно да се е омазнявала или исказваш само предположение?
И аз по този начин третирах пърхота на мъжа ми с кря-кря и низорал.Но когато отидохме на консултация жената категорично забрани,тъй като пърхота му се води мазен,а бебешките козметики са съобразени с невъзможността на бебешкия организъм да се омазнява сам.

Какво препоръча жената /предполагам лекар/ и имаше ли ефект?

Общи условия

Активация на акаунт