до кога"деавит"

  • 1 709
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 820
Здравейте,мами!До кога давахте капки "Деавит"и правихте ли през това време почивки да не ги давате?Педиатара ми каза че няма нужда от почивка а вече сме на 11 мес и  ги пием от както се е родила.Нещо ми се струва че не е нормално толкова време без почивка.Фонтанелата още не се е затворила,нямаме рахит,нито сме имали,но не трябва ли да ги спра поне за 10 дни?Как мислите?

# 1
  • Мнения: 27 524
Тук педиатрите препоръчват до двегодишна възраст. Без прекъсване. Общо взето дотогава давах и аз, но не особено редовно след годинката. Няма нужда от почивка  Peace

# 2
  • Мнения: 7 201
До 1г.3м.По препоръка на педиатъра до годинката давах всеки ден,а след това-20 дни от месеца,10 дни-почивка.

# 3
  • Мнения: 1 820
Ясно значи да не се тревожа! Laughing

# 4
  • Мнения: 2 908
До година и два месец давах Вигантол.Спрях го,понеже докторката я прегледа и каза,че фонтанелата е затворена,а ние сме всеки ден навън на слънце сега,и смятам,че няма нужда повече.

# 5
  • Мнения: 117
Хм  Thinking На сина ми давах само 30 дни след раждането, а на дъщерята спрях да давам по препоръка на педито. Направо се учудвам като виждам друг опит.

# 6
  • Мнения: 1 820
A как така само 30 дни след раждането?После нормално ли им се затвори фонтанелата,в смисал на време ли?М/у другото д-р Birdie каза че ако сме на АМ не било нужно да се дава вит.Д защото в АМ го има в достатачни кол.Така че може да,но мен ме е страх като че ли да рискувам.......

# 7
  • Мнения: 117
И аз се учудвам като чувам по колко време са давали другите майки. Нямахме проблеми, всичко си мина нормално, надявам се и с дъщеричката ми да е така.

# 8
  • Мнения: 224
тук казват задължително до годината и аз съм давала до годината без прекъсване.но щом фонтанелата не е още затворена според мен продължавай да го даваш педиатра ще прецени кога да го спреш  bouquet

# 9
  • Мнения: 673
До колкото знам витамин Д се дава докато се затвори фонтанелата. Този процес протича различно при всяко дете, затова е необходима консултацията с педиатъра. През зимните месеци , поради по- малкото излагане на слънчева светлина детския организъм се нуждае от по-големи дози Витамин Д. През летните месеци обикновено дозата се намалява, но отново след препоръката на лекаря.

# 10
  • София
  • Мнения: 492
До колкото знам витамин Д се дава докато се затвори фонтанелата. Този процес протича различно при всяко дете, затова е необходима консултацията с педиатъра. През зимните месеци , поради по- малкото излагане на слънчева светлина детския организъм се нуждае от по-големи дози Витамин Д. През летните месеци обикновено дозата се намалява, но отново след препоръката на лекаря.
Peace И аз така знам. На мойта и давах Деавит до 1г. и 8м. - тогава и се затвори фотанелата.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 296
До колкото знам витамин Д се дава докато се затвори фонтанелата. Този процес протича различно при всяко дете, затова е необходима консултацията с педиатъра. През зимните месеци , поради по- малкото излагане на слънчева светлина детския организъм се нуждае от по-големи дози Витамин Д. През летните месеци обикновено дозата се намалява, но отново след препоръката на лекаря.

 Hug   Също и като профилактика против рахит се дава витамин д-3.
Аз знам,че се дава до към 2 годинки,не е необходима почивка,но аз и на двамата през лятото
не  давам редовно,на седмица по 1-2 пъти,
 Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 2 296
radivani
Ако позволиш да уточня:
Дозата при здраво дете е 2 капки Вигантол,ако има склонност към рахит(бебето наддава повече на тегло)
-3 капки.През слънчевите месеци се намалява до 1 капка на ден.
Пиша за Вигантол,защото аз него го давам,а те са аналогични по състав с Деавита.
Това ми го  е казвала нашата лекарка.

# 13
  • Мнения: 673
  И аз ще се самодопълня. Без витамин Д организмът не отлага в костите калция приет с храната, което от своя страна води до рахит. По естествен път организмът си набавя витамин Д само при наличие на слънчева светлина. Дори по половин час дневно излагане на ръчички и лице е достатъчно /така съм чела/, затова е толкова важно извеждането на децата навън всеки ден. Има деца с огромни фонтанели, при които дозата е доста висока, а при други- още при раждането е почти затворена. Сигурно за такъв случай става въпрос малко по-горе /за 30-дневното даване на Вигантол/.

Общи условия

Активация на акаунт