Брюксел какво да видя?

  • 2 094
  • 10
  •   1
Отговори
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Мацки, очертава се ходене до Брюксел, но тъй като приятелката ми, на която ще гостувам, ще си ходи на работа, денем ще съм сама. Помагайте с инфо - как да долетя до там най-изгодно и обратно разбира се, какво си заслужава да разгледам, докъде мога да попътувам за 1 ден и изобщо всичко, което смятате, че може да ми е от полза.  newsm78Предполагаем престой около седмица. Период мисля юни.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 550
аз го мразя, този град, защото съм съм си отвисяла там служебно, ooooh! но Манекен Пи, Двореца Белвю, Музея за изящни изкуства, Галерии Сен Юбер, Катедралата Сен Мишел, Малката Европа Атомиумът (последното е извън града) са все неща , които заслужават внимание.
Иначе с 2 ръце препоръчвам Брюж (Брюге) там е неописуемо - Камбанарията, Гроте Маркт,Кметството, катедралата Св. Спасител, кафененцата, ресторантите .... ммм

# 2
  • столицата
  • Мнения: 3 791
как бих могла да стигна до Брюж, за колко време, срещу каква сума. Все пак идеята е да не съм в тежест, така че казвайте и какви парички приблизително да подготвя за всяко посещение или пътуване.

# 3
  • Мнения: 2 241
Аз много си го обичам Брюксел, въпреки че и аз служебно само съм ходила (и понякога с не много приятни спомени от служебната част Close), ще потърся, преди няколко месеца доста подробно писах в една тема, както и други, имаше доста информация за града.

Иначе страната е малка, с влак  за нула време стигаш от единия край до другия. Най-лесно е да отидеш до Централна гара (Gare Centrale), на всеки половин час има влакове за Брюж, Гент, Антверпен, Льовен и т.н.

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 22:54 от Котка

# 4
  • София
  • Мнения: 6 550
http://www.bugeurope.com/brussels/sights.html eто цени и друго инфо за някои от забележителностите.
За цени на влак не мога да кажа, защото аз съм се движила с кола. Ако имаш време можеш да разгледаш и Зеебрюге ( има разкошна изложба на пясъчни фигури, но май беше през септември), Гент , Антверпен, Ватерло.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Пикаещото момченце/един от символите на града/ и съответно Пикаещото момиченце/което е почти неизвестно/, площада пред кметството.
Вечеря в "Ше Лион" - не знам как се пише на френски - един от най-старите ресторанти в Брюксел, известен с мидите и пържените картофи към тях.
Последно се разхождах из един от старите квартали/за съжаление не му помня името/ с много антикварни магазини - неописуемо /за мен/ удоволствие.

Хапни си белгийски вафли, разходи се покрай Атомиума...

Аз съм за по-нетрадиционните забавления. За Брюж гласувам с 2 ръце.  Peace

Последна редакция: пн, 03 мар 2008, 03:03 от Isa

# 6
  • UK
  • Мнения: 1 334
В галериите Сен Юбер до магазина на Neuhaus има приятно кафе с много хубави сладкиши и кафенца  Grinning За пътуване до Брюж погледни и сайта на Thalys, има добри оферти ако си купиш билета по-рано.

# 7
  • Мнения: 2 241
Последно се разхождах из един от старите квартали/за съжаление не му помня името/ с много антикварни магазини - неописуемо /за мен/ удоволствие.


Този квартал е Les Sablons, наистина е много колоритен.  Peace  Има и много хубава църква там - Ste Catherine, една възрастна дама се грижи за нея, ще ви разкаже на драго сърце от историята на църквата и квартала.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Последно се разхождах из един от старите квартали/за съжаление не му помня името/ с много антикварни магазини - неописуемо /за мен/ удоволствие.
Този квартал е Les Sablons, наистина е много колоритен.  Peace 

Мерси - това е квартала   bouquet

# 9
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Антверпен също не е за изпускане, там е къщата музей на Рубенс, къщи от времето на ханзата, музей на открито на кораби.

# 10
  • Мнения: 651
За "Shez Leon" с две ръце!
Само гастрономически се изказах, ама другото са го изчерпали Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт