Как да стимулирам лактацията?

  • 595
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 877
Искам да продължа да кърмя, има ли някакви трикове, храни или др. които да стимулират лактацията?
Благодаря на всички предварително!

# 1
  • Мнения: 6 243
Виж тази тема - има раздел за често срещани проблеми при кърмене и разрешение за тях http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844&sid=6edc8548e8a … 766809328b16f5506

Колко е голямо детенцето, колко често го кърмиш сега, даваш ли му друга храна?

# 2
  • Мнения: 877
на свободен режим е, но средно е по 6-7 пъти на ден.  Бебето е на два месеца. Страх ме е да не ми намалява кърмата, примерно вчера сутринта нямах достатъчно за да изляза на разходка. И друг път ми се е случвало да изцедя само по 30-40 гр, а това е недостатъчно. Знам, че има периоди с по-малко и с повече мляко. Но, в случай на "нямане" и давам по малко адаптирано.Случвало ми се е към 5 пъти до сега. Детето наддава добре, по над 1кг. на месец, движи се в горна граница. Това ми е много необяснимо, при положение, че повече от 90мл не мога да изцедя ( с помпа Авент съм).

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Цитат на: eniena
на свободен режим е, но средно е по 6-7 пъти на ден.  Бебето е на два месеца. Страх ме е да не ми намалява кърмата, примерно вчера сутринта нямах достатъчно за да изляза на разходка. И друг път ми се е случвало да изцедя само по 30-40 гр, а това е недостатъчно. Знам, че има периоди с по-малко и с повече мляко. Но, в случай на "нямане" и давам по малко адаптирано.Случвало ми се е към 5 пъти до сега. Детето наддава добре, по над 1кг. на месец, движи се в горна граница. Това ми е много необяснимо, при положение, че повече от 90мл не мога да изцедя ( с помпа Авент съм).

Не си единстевната, която изцежда по малко.
Много от майките не могат да изкарат с помапата и половината от това, което бебето изсуква.
Щом бебето качва добре, значи няма никаква нужда от добавки. Продължаваш с предлагане на гърдата на поискване и проблеми няма да имате. С изключение на една - две кризи на разтежа и кърмаческа стачка, но това са бели кахъри, ако предварително си подкована с информация.
А защо искаш да се изцеждаш преди разходки, не си ли обмисляла варианта да кърмиш навън, много по-удобно и лесно е.
В библиотеката има хубави статии как хем да го правиш незабележимо, хем бебето да се наяде. Grinning

# 4
  • Мнения: 6 243
Колко кърма изцеждаш, не е показател за това колко кърма приема детето, а за други неща - сръчност на майката , опит при изцеждането, качество на помпата... Преди няколко дни с триста мъки едва изцедих 20 г., а след пет минути дъщеря ми засука като помпа и гълташе на всяко дърпане.

И аз бих те посъветвала да не си играеш да цедиш и мериш изцеденото - давай да суче директно и не си усложнявай живота. Виж, почне ли да не наддава, да реве постоянно и пр. - тогава мисли за увеличаване на кърмата.

# 5
  • Мнения: 4 242
Кърми си навън и не си усложнявай живота! Тренирай няколко пъти у дома пред огледало и бързо ще свикнеш да кърмиш удобно и дискретно по градинките. Laughing

# 6
  • Мнения: 2 051
От една гърда ли кърмиш всеки път? Предлагай и втората след като приключите с едната. Понякога ще ти отказва, понякога обаче ще хапва, което ще ти е допълнителен стимул.

# 7
  • Мнения: 273
Моята рецепта от храните за стимулиране на лактацията е яйца по панагюрски /забулени във вряща вода яйца+кис.мляко и сирене/. Като ми намалее кърмата си ги приготвям и на другия ден съм млекоцентрала Laughing Иначе може да пиеш лактогонни чайчета, да хапваш орехи, лук и пр.
А за изцедената кърма, имай пред вид, че изцеждаш 2/3 от това, което бебето би изсукало в този момент.

# 8
  • Мнения: 877
ще пробвам с кърменето навън, но ме притеснява чесно казано Thinking
благодаря на всички   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 502
Тази статия на мен много ми помогна. Виж тук

# 10
  • Мнения: 877
da, prochetoh statiata predi vreme.Naistina pomaga.
Blagodaria!

# 11
На мен също на няколко пъти ми намалява кърмата и ядях всичко, което ми кажеха, че увеличава кърмата. Включително пилешко, а аз съм вегетарианка! Накрая се убедих, че най - доброто, което можеш да направиш в такъв случай е -  да започнеш да кърмиш всеки час. Ако кърмата ти наистина е малко, то бебо ще яде, защото ще си е гладно. Последният път,когато го прилагах, първите два - три дни яде всеки час, постепенно си удължи периода на два часа и четвъртия, петия ден си ядеше горе - долу на три часа. Не бързай да даваш формула - това е най - сигурния начин в скоро време да си останете само на нея. Повечето педиатри, за жалост, за най - малкото нещо препоръчват даването на добавка. А и повечето не ги интересува как си решила да храниш детето си.

Общи условия

Активация на акаунт