Шест в едно - обединена тема за свекървите !!!

  • 3 048
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 074
Погледнах и видях, че само на първа страница има шест теми за свекървите. И във всичките шест не прочетох нито една от вас да се хвали от тях.
Та реших, че е добре да бъдат обединени в една, за да не се заема излишно място в пространството  Peace

Последна редакция: сб, 01 мар 2008, 16:56 от Баба хулиганка

# 1
  • Мнения: 641
Ти да не си свекърва и да ти е трудно да следиш всички теми? Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
Нееее, за щастие  bowuu
Но ми е любопитно какво е отношението снаха и свекърва сега Simple Smile
Лошото е, че не мога да прочета становище на свекърва Joy

# 3
  • Мнения: 4 753
Аз мойта я хваля от време на време.
Довечера като дойде ще й дам да си каже думата във форума  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 728
       Била съм снаха/свекърва ми почина/ Сега съм свекърва и тъща.Мисля,че нещата не са се променили кой знае колко и винаги е имало/и ще има/ проблем снаха-свекърва.Но вече гледам с други очи живота.Мисля, че младите са по нетърпеливи и по безкомпромисни.В голяма част от случаите има разминаване-свекървата мисли едно, снахата разбира друго./ и обратно/ И двете си мислят,че са прави.И вместо да се надскачат,по добре да се изслушат и разберат или да си замълчат.По добре е да живеят в спокойствие и уважение- и двете обичат един и същи човек.

# 5
  • Мнения: 638
Ти да не си свекърва и да ти е трудно да следиш всички теми? Laughing
Joy

# 6
  • Мнения: 804
Първо се включвам като снаха: Свекърва ми беше, Бог да я прости, най-благия, тактичен и добронамерен човек който съм виждала. Да, наистина беше малко наивна, прекалено загрижена, но въпреки това не мога да се сетя поне за един случай при който съм искала да я изпратя на друга планета.
Сега като свекърва: Снаха ми е мила, интелигентна, тактична. Не ми казва лельо, а ми говори на име. Можем и да се смеем заедно и да клюкардстваме заедно. Обичам я, защото виждам, че тя обича сина ми и го прави щастлив.
И знаете ли кое е в дъното на тези прекрасни отношения - едното е, че и със свекърва ми и със снаха ми сме живели в един апартамент за сравнително кратко време (година , година и половина). Другото, че нито свекърва ми, нито аз считаме синовете си за наша неотменима собственост и грижа.
Това е според мен тайната на добрите отношения. Родителите трябва да са готови да помагат, но без да натрапват помощ, присъствие и съвети.

# 7
  • Мнения: 13 679
Остава сега да дойде снахата и да каже дали е така наистина Mr. Green

Шегичка, но е вярно, че човек с други очи вижда собственото си поведение, постъпки, думи, съвети и т.н.

# 8
  • Мнения: 804
Остава сега да дойде снахата и да каже дали е така наистина Mr. Green

Шегичка, но е вярно, че човек с други очи вижда собственото си поведение, постъпки, думи, съвети и т.н.
Ааааа, тя в момента е толкова отдадена на бебето и на баща му, че аз мога спокойно да послъгвам  Mr. Green Mr. Green.
Извън шегата обаче, убедена съм че повечето лоши емоции идват от съжителство, простотия и прекалено властни жени.
Вече се повтарям ама в дъното на всички драми са простотията и проклетията.
Не искам да повярвам, че две жени не могат да намерят общ език в името на човека, когото обичат. А като се появи и малкото човече трябва да не са в ред, за да се карат.

# 9
  • Мнения: 6 029
Аз пък мога само да си хваля свекървата Blush

# 10
  • Мнения: 256
    Мисля, че младите са по нетърпеливи и по безкомпромисни.
Ами крайно време е да се сложи край на традицията"Моята свекърва ме тормозеше и аз сега да не остана назад.Поне при моята свекърва стоят така нещата.

# 11
  • Мнения: 474
Аз много пъти съм казвала, че искам да стана точно като моята свекърва- на нейните години да си живея живота, да си обикалям света, да нося по някое сувенирче на децата и да се дивя всеки път, колко бързо растат внуците! Гоститата със снахата да са само с предварителна покана, разговорите- интересни, но като на вечеря с дипломати. Само едно ще ме натъжава, ако съм на нейно място- че внукът плаче от баба си. Ама "то е дете- ще порастне и ще ме оцени!".
Но наистина свеки е една от най-ерудираните и видяли свят хора, които познавам. Свалям й шапка за организацията на живота й и начина, по който е живяло семейството й. Като жена наистина се възхищавам как е успяла.

# 12
  • Мнения: 804
Ще ви опиша тази вечер.
Както обикновено към 7 докараха моето съкровище. Докато вечеряхме и играхме си "беседвахме" за "един голям колкото къща слон, който е много добър и дори вълшебен и с хобота си може да върши разни вълшебни неща, за жирафи с дълги врати (разбирай вратове) които живеят чак в Африка." Къпахме се дълго, ама повече играхме във ваната. После четохме за зайчето Питър. (Книжката е издадена през 1979). Угасих лампата, той почти заспал ме гушна с малката си ръчичка и каза "Бабче, обичкам те"
Няма да коментирам, само ще попитам - стрували си заради женска проклетия де се лиши едно малко човече от емоции и радост?

# 13
  • Мнения: 2 978
Аз мойта си я обичам.
Винаги ме разбира, че даже си се оплакваме взаимно от сина и Laughing.

За много неща имаме еднакъв вкус и винаги си намираме за какво да си бърборим.

# 14
  • Мнения: 804
Аз мойта си я обичам.
Винаги ме разбира, че даже си се оплакваме взаимно от сина и Laughing.

За много неща имаме еднакъв вкус и винаги си намираме за какво да си бърборим.
Ако съдя по аватара ти - ти си пич!
Нормално е нормалните да се разбират и да се обичат.
Останалото е архаизъм на който по-елементарните индвиди робуват.

Общи условия

Активация на акаунт