Високи стойности на ФСХ! Как се понижават?

  • 12 411
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 343
Пиша от името на приятелка, която няма интернет. Моля ви, помогнете със съвет!
Преди 2 години е правила стимулация с Клостилбегит 4 месеца, но без да са и изследвани хормоните по препоръка на местен "лекар". След ЦС- 1 запушена и 1 проходима тръба. Прави хормонални изследвания в Св. София и я насочват за инсе, когато е наред яйчника с проходимата тръба. Стимулация с Меногон от 3 ден и чак в деня на инсето док забелязва, че ФСХ е над горната граница-12,4( рефер. ст до 12,00), а ЛХ-4,35. Инсето се отлага и пие 3 месеца Диане35(дано да съм го написала правилно) Но вместо да стойностите на ФСХ да спаднат те се повишават  Док и е казал, че това се дължи на стрес (тя наистина е подложена на гол. стрес) и е предписал лечение още 3 месеца със същото лекарство. Казал и е, че може да се наложи да го пие почти година. Казал също, представете си, резултата може да е и лабораторна грешка, но да продължава да пие Диане 35

Тя е много объркана и притеснена  Моля тези от вас, които имат подобни проблеми или могат да помогнат със съвет да пишат. Благодаря ви от нейно име!
 

# 1
  • Мнения: 2 259
Ми да повтори в друга лаборатория!
Грешки стават.
Но ,не съм чувала ФСХ да е стресов хормон,по скоро Пролактин.
Може да съм  пропуснала нещо Embarassed

# 2
  • Мнения: 7 716
Няма такава неща - ФСХ да се повишава от стрес.
Да повтори изследването в друга лаборатория.

# 3
  • Мнения: 2 343
Имат ли връзка високото ФСХ и 5-те стимулации? newsm78
Преди 2 години(преди стимулациите) ЛХ и ФСХ бяха в норма. newsm78

# 4
  • Мнения: 7 716
Не, не мисля. Трябва да е минало време обаче от последната стимулация.

# 5
  • Мнения: 18
Не, не мисля. Трябва да е минало време обаче от последната стимулация.
Фсх е хормон който индикира състоянието на яйчниковия резерв.На колко години е приятелката ти??

# 6
  • Мнения: 2 343
Тя е на 29 години. Преди 4 месеца ФСХ е било 12,4(реф. ст-до 12,00) последвала е стимулация с Меногон, но чак преди инсето (1 месец по-късно) док забелязва повишения ФСХ и отлагат иснето предписва Диане за 3 месеца. След лечението ФСХ е 13,71 това пък защо?

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 384
здравей,Mira_mimi!
съжалявам,че така се е получило с твоята приятелка,но...аз бях в подобна ситуация-разликата беше там,че изобщо не започнахме стимулация за инвитрото фсх-22 !и на мен ми казаха,че можело да е на стрес тъй като за 6м претърпях опер.хистероскопия и цв.снимка!другият вариант който е:изчерпан яйчн.резерв,но...аз съм оптимист! Simple Smile
Имат ли връзка високото ФСХ и 5-те стимулации? newsm78
Преди 2 години(преди стимулациите) ЛХ и ФСХ бяха в норма. newsm78

по повод горното имат връзка,защото при стимулация фсх и лх се увеличават ,защото меногон всъщност съдържа точно тези 2 хормона !
1 амп прах за ижекционен разтвор съдържа менотропин/HMG-човешки менопаузален гонадотропин/,съответстващ на 75IU FSH/фоликуло-стимулиращ хормон/ и 75IU LH /лутеинизиращ хормон/
с простички думи както обясни док цитирам" ако в кофа с обем 15л има вода 10л и започнем да допълваме постепенно още вода пр.10л-кофата ще прелее" 

съжалявам,но...можеха да й спестят тези притеснения като отложат стимулацията до нормализиране на 2-та хормона!
но....станалото-станало! Sunglassesтрябва да се търси причината и евентуално лечение!
нека да повтори изследванията и то 1месец след като е изпила посл.опаковка диане35!
да изсл 3-5ден от прм FSH,LH,Е2 и prolactin!


Общи условия

Активация на акаунт