Какво АМ да избера?

  • 970
  • 14
  •   1
Отговори
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   Синът ми навърши годинка и мисля да сменя АМ от 2 на 3.Досега се хранеше с Фризомел,но напоследък тук из форума попаднах на статии,за ролята на пробиотиците при храненето на детето и ми се иска да сменя марката на млякото.За съжалени в Гърция не мога да открия Лактана Био,така,че ще се радвам да ми предложите друг вариант.
 

# 1
  • Мнения: 244
аз лично смених а нестле джуниор но детето се будеше по няколко пъти след като г оприспя така че сега е на аптамил 3 и съм мноооог доволна  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 049
Аптамил имат специално мляко за деца над 1 годинка, препорьчвам ти го ако го има в Гьрция. В БГ още не се внася, в Германия е сравнително ново... излезе миналата есен:  Peace

http://www.aptamil.de/de/site/unsere_produkte/ab_1_jahr/ab_1_Jahr.php

# 3
  • Мнения: 27 524
Аптамил имат специално мляко за деца над 1 годинка, препорьчвам ти го ако го има в Гьрция. В БГ още не се внася, в Германия е сравнително ново... излезе миналата есен:  Peace
http://www.aptamil.de/de/site/unsere_produkte/ab_1_jahr/ab_1_Jahr.php

 Peace Има такова и на Нутрилон.
Може да минеш и на обикновено прясно мляко. Само бебетата имат нужда от про- и пребиотици, синът ти не е вече бебе  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 15 215
Бих казала, че про- и пребиотиците са полезни и важни за хората от всички възрасти. Не само за бебетата.
Ако може да се даде храна, която ги съдържа, е за предпочитане.

# 5
  • Мнения: 27 524
Бих казала, че про- и пребиотиците са полезни и важни за хората от всички възрасти. Не само за бебетата.

Разбира се, но дете на годинка яде почти всичко като възрастните и се набавят с храната.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Бих казала, че про- и пребиотиците са полезни и важни за хората от всички възрасти. Не само за бебетата.
Ако може да се даде храна, която ги съдържа, е за предпочитане.
Така е.Може да вземеш Нутрилон 3.

# 7
  • Мнения: 814
Аз съм твърдо за АМ с пробиотици  Wink дори и за по-големите деца, защото за да имат ефект пробиотиците не е важно просто да ги има в някоя от общите храни, а да се приемат в достатъчно количество и редовно. Така че моят съвет е щом няма Лактана БИО в Гърция, да потърсиш ХИПП с пробиотици (може него да го има  newsm78).
 

# 8
  • София
  • Мнения: 672
Аз съм твърдо за АМ с пробиотици  Wink дори и за по-големите деца, защото за да имат ефект пробиотиците не е важно просто да ги има в някоя от общите храни, а да се приемат в достатъчно количество и редовно. Така че моят съвет е щом няма Лактана БИО в Гърция, да потърсиш ХИПП с пробиотици (може него да го има  newsm78).
 

И аз съм твърдо за Хип с пробиотици...Тези пробиотици толкоз проблеми ни решиха, че само такова ще яде вече. Междудругото аз бъркам Лактана с Хип в коктейл да му е забавно на младежа Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 329
за мен лактана био е на първо място в класацията ,обаче от него имаме зелени акита, причината е със сигурност в млякото защото преди бяхме на милумил и бяха крем жълтички Laughing а сега ака с малко мъкичка и акото е зелено и много гъсто,и други мами казаха същото та незнам дали да го сменя и с кое - никое друго мляко няма характеристиката на лактана, хипп също е с проботици но 1 а в лактана са 4 плюс органични съставки...кое би го заместило?

# 10
  • Мнения: 523
След 1 година, ако детето е здраво и е в нормата - тегло/възраст, няма проблем да се дава пълномаслено кисело и прясно мляко. Те задоволяват нуждите  от калций. Източник на пробиотици е киселото мляко. По-добре естествени, отколкото синтетично добавени. Витамините и минералите в АМ също са синтетично добавени. Приемането им чрез АМ е същото като приемането на витамини под формата на таблетки или сиропи. Така че, по-добре те да се набавят естествено чрез пълноценно хранене, а не от АМ. Предпочита се АМ, само ако детето е злоядо и не яде достатъчно друга храна. Също така след 1 година, детето има увеличени потребности от калций. АМ имитира съдържанието на калций в пълноценното мляко. Пак по-добре е истинското, вместо имитацията.
Аз също бях втрещена, като ми казаха, че при здраво дете, без алергии, след година няма нужда от АМ. Като поразпитах се оказа, че ползите от АМ след 1 година са си рекламен трик на компаниите. Това не означава, че АМ е лошо, просто не е по-добро от другото / след 1 годишна възраст/.  Всеки си преценява какво да избере.

# 11
  • Мнения: 228
det  синът ми след 8-ия месец опита вкуса на киселото мляко и тотално се отказа от АМ.... въпрос на избор.. аз заложих на българското килсело мляко

# 12
  • София
  • Мнения: 329
ок,но ние още сме на 6.5 месеца....

# 13
# 14
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Всъщност от 2 седмици си хапва  кисело мляко,но честно казано предпочитам да давам АМ поне още няколко месеца.Притеснявам се,че прясното мляко няма няма да го засища за през цялата нощ.
 Благодаря на всички за мненията и предложенията!

Общи условия

Активация на акаунт