___Хомеопатия vc Бактериите__[Кой побеждава]???

  • 2 013
  • 5
  •   1
Отговори
на 18 години съм и имам следните проблеми :
Цистит , Пиелонефрит , Колит
имам изолирани Stafilococcus aureus  во голямо количество  в гърлото
и съшо така Stafilococcus epidermidis & Enterococcus spp в еякулата

на всякъде вредни бактерии Simple Smile
без антибиотици явно няма да се мине ,но ако съчетая Антибиотиците с Хомеопатията
дали Хомеопатията ще победи БАКТЕРИИТЕ ???????????

ако знаете нещо по-полезно в случая от Антибиотиците и Хомеопатията също споделете
благодаря ви предварително  Peace  Peace  Peace

# 1
  • Мнения: 1 559
Хомеопатичното лечение няма нужда да бъде съчетавано с други методи, особено пък с потискане с антибиотици.
Хомеопатията не се бори с бактериите, а прави организма неподатлив на патогенни влияния и отстранява меко и трайно неговите предразположености към определени здравословни проблеми.
Това е метод, който разглежда човека  в неговата уникалност и неповторимост като цялостна система (не само във физически, но в психоемоционален и умствен аспект). От хомеопатична гледна точка не е толкова важно точно какви са бактериите, които са изолирани, а как те ти се отразяват на теб, какви са твоите оплаквания и симптоми (не само във връзка с тези бактерии, а изобщо), усещания и т.н.

По-полезно от хомеопатията не знам, а и съм доста далеч от идеята да допусна, че може да съществува такова. Относно "полезността" на антибиотиците - не виждам такава. Те изтрепват всичко наред - както полезните бактерии, така и тези, които са нужни на организма, за да функционира добре.

Съветвам те да се запознаеш с принципите и възможностите на хомеопатията и да се обърнеш към класически хомеопат.



# 2
ами да аз имам записан час при хомеопат и то близките седмици
при Вилма Михайлова имам записан час

значи относно цисита и пиелонефрита- имам конкретни оплаквания:парене при униниране
бокли в уретрата,в тестисите след изпразване,имам и зачервяване
урината ми е била винаги стерилна когато съм я изследвал ,но ми окриха
стафилококус епидермидис и ентерококус спп в еякулата

имам и болки в стомаха и то много често през деня

това е

# 3
  • Мнения: 164
Илианка здравей не мога да ти пиша на Лични а искам съвет .Поздрави.. Извинявам се че не пиша по темата

# 4
  • Мнения: 1 559
pavlinito, довери се на хомеопата, когото си избрал. Разкажи за всичките си оплаквания и питай за това, което не ти е ясно относно лечението ти. Пожелавам ти успех!

Малко офф: Нетка, писах ти на Лични.

# 5
днеска имахме щафета и ходихме да бягаме
отсечката не е голяма ама така ме заболя врата че сега главата ме боли ама ме боли яко не се трае

мисля че проблема е по скоро за невролог.......

Общи условия

Активация на акаунт