диагноза мисед аборт

  • 47 905
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Момичета ,бременна съм в 9 и половина седмица.вчера бях на преглед във"Вита"Гледаха ме с вагинален ехограф.Докторката каза че има проблем-зародишът  отговаря на 7 седмНе се чува сърдечна дейностПостави диагноза съмнение за спонтанен аборт.Много съм отчаяна.това ми е първа бременост.Може ли това да е някаква грешка,нали знаете-надеждата умира последна.Нямам никакви оплаквания от началото-нито кървене нито зацапване.А и гърдите ми са нопрегнати.От друга страна,ако плодът е загинал преди 15-20 дена ,досега не трябваше ли да го изхвъля.Моля ви за мнения! Praynig

# 1
  • Мнения: 4 335
Защо не потьрсиш мнението и на друг гинеколог.4увала сьм за такива грешки,но нищо немога да кажа от опит,консултирай се с още някой.Успех и дано вси4ко е наред Praynig

# 2
  • Мнения: 229
При мен се получи същото с първата ми бременност. За да си сигурна задължително иди и при друг лекар. При мен кървене се получи в 10 седмица чак , така че не е задължително да си го изхвърлила веднага. Също нямах никакви оплаквания, гърдите ми бяха напрегнати... Sad Дано да е грешка , но ако не е - следващия път всичко ще е наред. Кураж!  bouquet

# 3
  • Мнения: 27 524
Ако си била при др. Кълвачева, малко вероятно е да греши, тя е много добър специалист. Понякога обаче сърдечна дейност не се чува в 7-ма седмица, било поради неточно определяне на бременността, било за друго. Не се притеснявай, дори да е това, ще има следващ път  Hug Стискам палци всичко да е наред. Кога те викат пак на преглед? При мисед няма плод, има празен плоден сак.

# 4
  • Мнения: 258
благодаря ви момичета ! При доктор велкова бях.каза в петък пак да отида ако не изкървя дотогава.Със сигурност в плодният сак имаше зародиш.

# 5
  • Мнения: 1 266
При мисед няма плод, има празен плоден сак.

Не си права - намесвам се само за уточняване на информацията.
Ембрионът може да спре да се развива и след като вече е била регистрирана сърдечна дейност, но тялото да не го изхвърли веднага - това също се нарича missed abortion, тогава имаме в наличност безжизнен плод.
Виж тук: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 645&Itemid=37

salem, има малка, но все пак някаква вероятност да си заченала по-късно. Отиди на преглед и при друг специалист. Стискам палци  Hug

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Задължително се консултирай с още един гинеколог.Стискам палци да е грешна диагнозата Praynig

# 7
  • Мнения: 1 049
Пьрвия пьт и аз имах мисед, имаше плод дори сьс сьрдечна дейност... но само за няколко дни. После се наложи оперативна намеса. На втория пьт успях и износих здраво бебче. Така че, не се притеснявай, можеш да забременееш и всичко ще бьде наред. Имай повече спокойствие и тьрпение!  Peace

А когато плодния сак е празен се казваше май кухо яйце, а не мисед.... ако не се льжа.  newsm78

# 8
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Задължително се консултирай с още един гинеколог.Стискам палци да е грешна диагнозата Praynig
Дано да е грешка Peace

# 9
  • Мнения: 27 524
Със сигурност в плодният сак имаше зародиш.

Стискам палци всичко да е наред и в петък да се похвалиш.  Hug

Котката, мерси за уточнението  Peace

# 10
  • Мнения: 417
И при мен първия път беше неуспешен.Точно както го описваш така бях и аз.Стигна до седма седмица и и там си остана.Не усещах никакви болки,никакво кървене нищоо.И до сега не мога да си обясня какво точно се случи тогава.
Отиди при още един лекар да те види.Ако се окаже най лошото не се притеснявай,аз имам едно прекрасно момиченце и сега чакам още едно бебе.Така,че не се отчайвай или отказвай от това да си имаш бебе.А аз ще стискам палци да се е оказало грешка!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 250
Привет! И аз минах през това миналата пролет, но при мен имаше ръждшво кървене и лекарят, след като първо видя плодното сакче, седмица по-късно установи, че голяма част от него е изхвърлена от организма. Сега вече съм почти на финала със следващата си бременност. Искрено се надявам при теб да се касае за погрешно определена дата на забременяване, но ако не се окаже така, просто бъди силна и не се отчайвай! Ще имаш своето прекрасно бебче при следващия опит! Момичетата са те посъветвали да потърсиш и второ мнение, който съвет подкрепям Hug Hug Hug

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
От опит немога да говоря,но те съветвам да изчакаш прегледа в петък и да запазиш спокойствие(доколкото е възможно).
Мисли положително!
Стискам ти палци всичко да е наред и да имаш едно чудесно бебе накрая!
Ако не сега,то следващия път!
Дано всичко е наред Praynig Praynig Praynig
И да кажеш как е минало.

# 13
  • Мнения: 4 753
Задължително иди не при още един, а при още двама специалисти, но не казвай за поставената диагноза и виж те какво ще ти кажат.... може да е грешка

# 14
  • Мнения: 1 344
Задължително иди не при още един, а при още двама специалисти, но не казвай за поставената диагноза и виж те какво ще ти кажат.... може да е грешка
Peace
Успех и дано всичко е наред!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт