атопичен дерматит

  • 726
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте!Дъщеря ми е на 4години и 10 месеца.Страда от атопичен дерматит от бебе.Особенно ясно изразено е това при ветровито време ,силен студ и слънце.Кожата и става на червени пъпчици ,които я сърбят много-самата кожа е сУха и чак се лющи.МОЛИ ПИШЕТЕ ЗА НЯКАКВИ КРЕМЧЕТА ИЛИ КОЗМЕТИЧНИ ПРЕПАРАТИ (НО НЕ И КОРТИКОСТЕРОИДНИ ПРЕПАРАТИ),КОИТО ИМАТ ДОБЪР ЕФЕКТ ПРИ ТАКЪВ РОД ПРОБЛЕМИ!

# 1
  • Мнения: 71
моят син е по-малък на 9 месеца.ходихме при кожен лекар и ни сложи на диета по принцип, като ми забрани да мажа с кортикостеродиди.нахткерцен на др.тайс е като вълшебен- нищо няма по кожата.успех Hug

# 2
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954
моят малчуган е така откакто се роди.Аз използвах козметиката на Мустела и да чукна на дърво вече нямаме проблеми,мн.рядко тук-таме да му изсъхне кожата. Пробвала ли си с нея?

# 3
  • Мнения: 346
Аз използвах АDerma, малко след това ми препоръчаха един крем, които за съжеление не се продава в България, май само в Англия....името на крема е "Е-45".

# 4
  • Мнения: 237
Предполагам, че дерматита е най-вече по лицето, щом се обостря от студ, вятър и слънце. На моето дете най-добре му понесе на лицето при студ и вятър крем Екзомега на А-дерма (преди него ползвахме крем Линола фет с не толкова добър ефект), а при слънце - слънцезащитния детски крем на Еуцерин 25-ти фактор. При къпане редуваме душ-олио Нахткерцен, измиващи гелове на А-дерма и Атодерм, олио за баня Линола фет. Но за всяка кожа е различно. Най-добре е да пробвате, докато откриете най-подходящата козметика за АД-то на детенце. В много аптеки дават безплатни мостри. Ние минахме през доста кремове за АД, за да открием най-подходящия за сина. Изброявам, може на вас те да помогнат - Стелатопия на Мустела, Ексципиал, Атодерм, Топиализ, Еуцерин, Нахткерцен на Д-р Тайс (много добър за сухи участъци по тялото), Клоран, Lipobase.

Последна редакция: нд, 02 мар 2008, 20:35 от terli

Общи условия

Активация на акаунт